Od hodného ňoumy k neodolatelnému muži – 22. DÍL – Jak čelit mužským testům?

Každý muž by měl umět zvládat konfliktní situace a umět z nich bravurně vybruslit. Ideálně asertivně. Tedy takovým způsobem, aby situace skončila win-win a ani jedna strana neutrpěla.

Tento díl bude specifiky zaměřen na na konflikt s jiným mužem. Speciálně pro případy, kdy se vás druhý muž snaží takzvaně přealfovat. To se může stát. V situacích, kdy budete balit ženy v terénu, ale i kdekoliv jinde.

od ňoumy k alfasamci 22

 

Jiný muž bude zkoušet ukrást vaši partnerku. Připravte se na to.

Muži v reálném světě velmi rádi přebírají jiným jejich partnerky. Někteří více a jiní méně úspěšně. Každopádně se to děje na denní bázi všude na světě. Zkoušejí hranice a limity druhého muže. Tedy kam až mohou zajít. Někteří to dokonce nedělají kvůli dívce samotné, ale spíše kvůli demonstraci síly.

Já tohle nedělám. Osobně mám radši situace, kdy můžu druhému týpkovi v situaci s ženou pomoci. Dokonce i když ho neznám. Mám rád, když vidím, že se někomu daří a může mu být dobře. Ovšem obecně to takhle nechodí a je třeba být ready.

Pojďme se podívat na některé způsoby, jak zvládnout situace, kdy narazíte na test ze strany jiného muže a jeho snahu ukrást vám partnerku.

 

Soutěžit je nesmysl

Pokud se budete snažit s ním soupeřit, máte reálný problém. Představte si situaci: Skvěle se bavíte s dívkou. Najednou přijde muž. Větší a svalnatější než vy a stoupne se k ní. Ta se na něj usměje. Budete si prvně myslet, že je to její známý. Takže mu podáte ruku a chcete prohodit pár slov. Místo podání ruky vám ukáže zdvižený prostředníček.

V této chvíli máte několik možností. Můžete ukázat svůj prostředníček nazpět. V tu chvíli se z toho stává kohoutí zápas, kdy se jeden borec snaží být lepší, než ten druhý. Tento scénář skončí vždy trapně. Buďto si skočíte po krku, začnete na sebe řvát, v extémním případě se spřátelíte, ale dívka nejspíš odejde. Proč? Právě jste oba ukázali svou vnitřní nevyrovnanost.

Další možností je útěk. Otázkou je, kam vás takový přístup dostane? Asi moc daleko nedojdete.

Odpálkovat borce můžete i s nadhledem a bez agrese

 

Ideální je „pohoda jazz“

V situaci, kdy už máte nějaké zkušenosti a jste dostatečně pevní v kramflecích, můžete reagovat následovně. Podívat se na něj, usmát se a říct něco ve smyslu: “Aha, očividně se nechceš bavit.” Následně věnujte nadále svou pozornost dívce.

Tohle je velmi silné. Mnohem více, než fyzické řešení konfliktu. Toto chování vyžaduje být v klidu. Nevysílat zbytečně negativní energii. Kdyby tomu tak bylo, dívka to vycítí a nenaváže s vámi předchozí spojení. Nebude to fungovat. Klíčem je uvolnit nahromaděné napětí. Hned teď a okamžitě.

Fakt, že přijmete jeho agresivní postoj, ale zůstanete přitom v klidu a obrátíte pozornost jinam, mu sebere vítr z plachet. Zároveň ho neshodíte. Dáte mu tak šanci zachovat si svou tvář.  

Podobný prinicp platí, pokud někdo zesměšňuje vaše šaty, vzhled a tak dále. Klíčem je opravdu vnitřní klid a směřování pozornosti jinam. S přístupem, kdy neberete sebe a věci kolem sebe tak vážněm dojdete mnohem dál, než když budete za každou cenu soutěžit.

Zde přináším ještě několik dalších typů, jak zvládnete náročné a konfliktní situace.

Urážky si neberte osobně a vše slušně otočte na agresora

 

Opravdový alfa přístup

Pasivní agresivita je nejhorší formou, jak se chovat v konfliktu. Tento přístup pouze přidává napětí a zbytečný vztek. Hodně hádek začíná zpočátku malými věcmi a pasivní agresivitou. Vztek a konflikt se tak v čase postupně zvyšuje.

Nakonec může nepatrná věc odpálit nahromaděnou výbušnou směs a zničit velmi dobré přátelství. Pasivní agresivitu je většinou poměrně snadné zpozorovat. Je to neplnění toho, co druhéhmu říkáte. Drobné a nepřímé narážky. Zlehčování a zesměšňování výroků. Pasivní agresivity je někdy velmi očividná, ale jindy může mít velmi jemné náznaky.

 

Přecitlivělost stranou, prosím

Když vidíte, že je někdo pasivně agresivní, okamžitě ho zklidněte a vyřešte konflikt. Někteří lidé velmi rádi vyhledávají konflikt. Reagují přehnaně na sebemenší narážku vůči nim.

Správný muž ví, kdy jít do konfliktu a kdy je to zbytečné. Přílišná emoční nestabilita ovlivňuje zdravý úsudek a omezuje sebekontrolu.

Je tedy velmi důležité zachovat klid a přemýšlet nejprve nad možnými následky. Velmi důležité je nastavit vlastní hranici a bránit ji, pokud někdo překročí vytyčené území. Pak po vás nikdo nemůže šlapat.

Klíčový je pevně nastavený rámec, v který věříte. Koukněme se na to v praxi.

Nový kolega si z vás bude dělat legraci před ostatními spolupracovníky. Pokud to necháte jít, váš integrita bude porušena.  

Správnou reakcí může být třeba věta: “Myslíš si, že je v pořádku, dělat si legraci na můj účet?” Útočník bude situaci zlehčovat: “No tak, byl to jen vtip.” Nenechte se opít rohlíkem. Držte si dále svůj rámec. Stůjte si za svým. Lidé nenaslouchají tolik vašim slovům, jako spíše činům.

Obecně platí pravidlo, že čím jste výše a úspěšnější, tím budou útoky na vás častější. Lidé chtějí zjistit, jak moc jste ve skutečnosti tvrdí. Pravý muž bere tyto akce častokrát s lehkým srdcem a možná si dokonce udělá z některých urážek i legraci. Dokud není překročena jeho nastavená hranice a rámec, nedělá si hlavu.

 

Testování jinými muži vás čeká po celý život

Nejen ženy nás muže testují. Jsou to i muži. V živočišné říši testuje jeden samec druhého a my lidé v tomto nejsme zas tak jiní. V dnešní době testování probíhá více na slovní úrovni, než skrze fyzickou sílu. Je přece jasné, že pokud budete řešit konflikt fyzicky, máte velkou šanci skončit za mřížemi.  

Někdo kdysi řekl, že slova nebolí. To je pravda. Fyzické násilí vám může zlámat kosti, ale slova můžou zlomit vašeho ducha. To je ve finále mnohem horší. Možná si vzpomínáte, jak vás někdo v minulosti slovně urazil. Možná jste si přáli, aby vás radši praštil, protože by to bylo méně bolestivé.

Slovní přestřelka může vzniknout kdekoliv. Může to být třeba ve škole se spolužákem, kterého nemáte rádi. S protivným kolegou v práci. S opilým ožralou, nebo týpkem co se nevhodně chová k okolí. V genech mají všichni muži zakódovaný program na testování ostatních mužů. Jak tedy obstát?

Počítejte s tím, že celý život bude někdo zkoušet vaši trpělivost a postavení ve společnosti

 

Jak vyhrát verbální souboj?

Pokud musíte bránit svoje hranice a rámec, hodí se vám znát pár pravidel. Pamatujte, že takto lze vyhrát nad jakýmkoliv protivníkem. Nezáleží na tom, zda je fyzicky větší. Pokud je vaše slovní hra na vyšší úrovni, jste schopni vyhrát.

 

Tip #1 – Nikdy nevtahujte do konfliktu jejich EGO

V praxi to znamená přímý a nevybíravý útok na jeho adresu. Představte si dva opilce. Alkohol v jejich krvi je zbavil logiky. Když se tihle dva dostanou do konfliktu, budou okamžitě lítat vzduchem nevybíravá slova. Oba si navzájem aktivují obranné mechanismy EGA.

Do hry vstoupí dříve či později obranný autopilot a spor se vyostří do fyzického násilí.

 

Tip #2 – Nikdy se nebraňte

Tuhle chybu dělá hodně kluků a mužů. Když bychom to přirovnali k počítačové hře, je to jako kdyby na vás někdo střílel a vy jste jen stáli a začali přebíjet. To samé ve škole, nebo v práci.

Váš spolužák, nebo kolega začne slovně útočit. Třeba, že neuzvednete židli. V tu chvíli většina kluků přechází do obrany a začíná se obhajovat. Vymyslí důvody, proč nemůžou. Je to stejné jako v pickupu. Není nutné se kvalifikovat.

 

Ideální reakce? Protiútok!

Správnou reakcí je jednoduše protiútok. Jaká je správná reakce? Jak ochromit soupeře a vyhrát bitvu? Záleží to na 2 věcech:

První je ochromení soupeřovo mentality. Představte si týpka, který na vás útočí. Je fyzicky větší, než většina kluků okolo. Vaší reakcí může být něco ve smyslu: “Aha, takže je pravda, co se říká o klucích s velkými svaly.

Je to zpochybnění jeho identity a útok na jeho EGO. Je důležité to říct s nadsázkou a humorem. Bavit se danou situací. To co říkáte je důležité, ale jak to říkáte je ještě mnohem víc. Ukazuje to o vás 2 věci:

  • jeho urážka vás nechává chladným. Opravdu ukazujete svou odvahu, vnitřní sílu a integritu.
  • Tento přístup je daleko od obrany a sebeobhajování.

Tohle ho na chvíli zcela odzbrojí. Bude si v hlavě klást otázky, proč jste řekli zrovna tohle a jak to myslíte. Je to jako když se vám ve sparringu podaří zasadit dobrý úder.  

Druhou věcí důležitou pro výhru bitvy je ještě jedna věc… Musíte odejít. Jak končí většina konfliktů? Buďto hádkou, kde na sebe oba řvou, dokud oběma stranám nedojdou síly. V horším případě pak fyzickou eskalací konfliktu. V této situaci obě strany prohrávají.

Je to jako vrcholový sportovec nebo umělec, který je na vrcholu kariéry. Místo aby odešel na vrcholu slávy, zůstává dále a pomalu ruinuje svou pozitivní image. Když tedy zasadíte efektivní protiúder, mějte dost morální síly na to odejít a směřujte svou pozornost jinam. Odejdete jako vítěz.

S touto strategií můžete dominovat v jakékoliv slovní přestřelce, kterou začnete. Dejte pozor na to co říkáte. Co je jednou vyřčeno může být odpuštěno, ale nikdy nebude zapomenuto.

erekce_cz na facebooku

 

Proč vás ostatní muži testují?

Představte si, že usedáte ke karetnímu stolu s novými hráči. První minuty bude vše v pohodě. Všichni budou milí a v klidu. Po chvíli přijdou první testy. Někdo třeba udělá vtip na vaší adresu: “Seš si jistej, že ty karty patří sem? Ha ha ha.” Všichni se smějou, ale právě toto je test.

Ten kdo pronáší vtip právě podpořil svou alfa stránku, zatímco vy jste postaveni do pozice beta. Váš společenský rank ve skupině je v ohrožení. Jaká je správná reakce?

  1. Nic neříkat?
  2. Zasmát se ?
  3. Obhajovat se?
  4. Zasmát se a situaci proměnit v kompliment pro vás?

Odpověď číslo 4 je správně. Ukazujete, že se dokážete vyrovnat se situací a že jste emocionálně stabilní. Je to podobné jako testy u žen. V tomto případě je důvod trochu jiný.

 

Důvod leží v živočišně

Opět si lze vzít příklad ze živočišné říše s kterou máme my lidé společného více, než si myslíme. Důvodem testu v mužské skupině je, že se ostatní snaží zjistit, zda respektujete sebe a své hranice. Pokud ano, skupina následně ví, že budete respektovat i ostatní.

Tak to je k dnešnímu tématu vše. Přeji vám, ať následné konflikty ustojíte lépe, než kdykoliv předtím. Je čas jít ven a vyzkoušet vědomosti v praxi. Good luck!

Leave a Reply