Od hodného ňoumy k neodolatelnému muži – 8. DÍL – Jak najít motivaci?

Minule jsme se bavili o tom, že každý z nás touží po tom změnit určité hodnoty. Větší sebevědomí, více úspěchů se ženami. Snažíme se, ale pravděpodbobmě selháváme kvůli špatnému nastavení mysli.

Když se podíváte na obvyklý způsob dosahování cílů, jde o přeskakování od jedné věci ke druhé. Cítíte touhu, žízeň, nutkání a hlad. Co vás žene kupředu je zoufalství. To není zrovna motivace, kterou chcete.

Všichni utíkáme od jednoho řešení ke druhému a tento negativní pocit vycházející z nedostatku nás žene dopředu. Co kdyby byla i jiná cesta?

Jediné co stačí, je změnit pohled na věc. Nasadit si jiné brýle. Namísto z nedostatku vycházet z hojnosti. Tak proměníme zdroj zoufalství v inspirativní tok nápadů.

od ňoumy k alfasamci 8

 

Peníze jsou špatná motivace

Co kdyby nebyly peníze třeba? Pracovali byste? Možná si říkáte, že ne.

Kdybyste ale měli všechny peníze světa, pracovali byste stejně. Motivem by nebyly finanční prostředky, ale vaše inspirace vycházející z hojnosti.

Při balení žen je to podobné. Pro úspěch je zásadní přestat být potřebný. Mnoho mužů jedná v paradigmatu zoufalství. Chtějí ženu získat jako zdroj. Jsou hladoví a žízniví. Co kdyby hlad po ní zmizel? Bude to pak stejné jako s penězi. Inspirace oslovit ženu přijde sama a přirozeně.  

Nepotřebujete žádné nucené oslovování. To je zásadní rozdíl mezi inspirovanou akcí a zoufalstvím. Je tedy jedno co děláte. Podstatné je, z jakého zdroje vaše jednání pochází. Jestliže bude pocházet z inspirace, vaše jednání bude energické a velmi snadno realizovatelné.

Až budete mít hodně peněz, budete chtít další a nikdy tak nedojdete ke spokojenosti

 

Test paradigmatu

Představte si že stojíte před davem a máte hovořit po dobu 30 sekund. V prvním případě na vás bude dav bučet při každém slovu. Ucítíte zoufalství. Budete se bránit a cítit odpor vůči publiku. Asi to nepůjde moc podle plánu.

V druhém případě budete opět mluvit. Tentokrát vás bude dav povzbuzovat. Vaše řeč bude přirozená. Budete mluvit skvěle a s lehkým srdcem. Zážitek 100x lepší, než při zoufalém boji s davem.

 

Hodně snahy je přece dobře

To je naše nastavení. Když dáme něčemu hodně energie, pak přijde úspěch a zlepšení.

Ve skutečnosti platí, že čím méně je snahy, tím silnější je výsledek.

Je to jako s plaváním. Když začínáte plavat, perete se s vodou. Potřebujete obrovské množství snahy, abyste se udrželi nad hladinou. Čím více trénujete, tím se perete méně.

Nakonec proplouváte vodou bez námahy. V plavání samozřejmě určitý čas a drill potřebujete. Kouzelné na změně myšlení je, že do klidu a hojnosti můžete přejít okamžitě.

Vydáte hromadu energie a stejně se topíte. Trénujte a proplujte s lehkostí i balení žen.

 

Jedno cvičení pro vás

Zkuste si ho třeba s kámošem. Úkol je jednoduchý. Zkuste na kámoše zařvat. V prvním případě do toho dejte maximální úsilí a všechnu svou energii.

Ve druhém také řvěte na maximum, ale buďte přitom uvolnění. Jako byste zdravili kamaráda, kterého jste léta neviděli a řvali na něj už z dálky.

Schválně který řev bude kamarád vnímat hlasitěji? První řev vychází ze zoufalství a druhý z hojnosti.

Nepleťte si tento přístup s leností

Možná to tak působí, ale není tomu tak. Mnozí si možná na začátku odvodí, že není třeba nic dělat. Stačí jen změnit přístup a zbytek přijde sám. Tak to není.

Pokud chcete transformaci a posouvat sebe i svět, je třeba stále hodně práce. Rozdílný bude jen zdroj vaší motivace. Tedy jiné nastavení mysli a paradigma. Stále půjdete zpříma za svým, ale bez námahy a zbytečné ztráty energie.

 

Kdy jste se naposledy pro něco nadchli?

Když se zamyslíte, určitě najdete v paměti nějakou činnost, kterou jste mohli dělat hodiny a zcela jste ztratili pojem o čase. Byli jste ve stavu FLOW. Přesně v takovém stavu chcete být dlouhodobě.

Pro mě to třeba bylo mixování muziky. Mohl jsem na tvorbě strávit hodiny času a stejně mě to stále bavilo.

Pamatujte. Nepotřebujete žádné nárazy adrenalinu a kortizolu. Nemusíte se bičovat a sedřít z kůže. Existuje i jiná a mnohem příjemnější cesta, na kterou se teď společně vydáváme.

 

Nejvíce je autenticita

Když koukáte na svět skrze nové brýle, začínáte to být více vy. Už nereagujete na okolní podněty. Neutítkáte od jednoho cíle ke druhému. Neutíkáte sami od sebe.

Naopak. Svoji realitu vytváříte. Až budete vnitřně na úrovni 10/10 nebudete nadále reagovat. Věta “Já musím mít” vymizí z vašeho slovníku. Žádné další nutkání. Budete jednat dle svého záměru. Budete to na 100% vy. Na světě pak není síla, která vás dokáže zastavit.  

Kdy jste naposledy nic nedělali?

Představte si, že vás zavřou do nádrže s tekutinou, kde nic neucítíte, neuslyšíte ani neuvidíte. Nebudete vnímat nic. Prvních pár minut to bude super.

Po chvíli se to pravděpodobně změní. Náš mozek je přes paradigma nedostatku zvyklý pořád někam spěchat, někam utíkat. Za pár okamžiků pro vás bude pobyt v takovém místě k nesnesení. Nevydržíte to. Budete mít potřebu dělat “NĚCO”.

Lidé v nastavení nedostatku jsou v podstatě závislí. Workoholici, feťáci, gambleři, poruchy příjmu potravy a další. Všechno závisláci. Cestou ven je zjistit pravdu o svém pravém já. O tom, které dřímá uvnitř nás.

Zjistit od čeho utíkáte. Přijít na to, kdo skutečně jste. Najít svůj vnitřní smysl a jednat podle něj.

 

Všichni křičí: “Potřebuješ smysl života”

Motivační řečníci, naši rodiče a kamarádi. Asi jste už od nich někdy slyšeli větu: “Najdi si nějakou životní náplň.”

Takže se snažíme. Jenže snaha vychází ze zoufalství. Říkáte si, že jakmile najdete smysl, budete mít naplněný život. Jde ale zase o útěk od něčeho k něčemu. Nikoliv inspiraci.

 

Sebesabotáž

Až se naučíte vycházet z hojnosti a budete sami sobě inspirací, dojde k další zajímavé věci. Přestanete se sabotovat. Sám to vidím na sobě.

Když jdu oslovit extrémně krásnou slečnu, zpočátku jsem v pohodě. Jdu do oslovení. Často se mi ale stalo, že po oslovení jsem nebyl schopný posunout věci dál. Byla tak krásná.

Když se zpětně ohlédnu a analyzuji celou situaci, dochází mi, jak moc mě moje podvědomí sabotuje. Nedokáže si připustit, že mám na tak nádhernou ženu.

Pokud vaše jednání vychází z nutkavé potřeby (z nedostatku), budete se neustále střílet do vlastní nohy. Sabotovat se.

Jste stále zvyklí na špatnou cestu. Pamatujete na mapu Detroitu? Dokonce tak zvyklí, že nechcete, aby cesta skončila. Nechcete tedy uspět. Tehdy přichází sebesabotáž.

 

Cesta k osvícení

K úspěchu není třeba silná touha, nebo nutkání. Definitivně však potřebujete silný záměr, který pochází z inspirace. Nikoliv ze zoufalství. Toto pravidlo neplatí jen při balení žen, nebo v kariéře. Lze ho užít ve všech oblastech života.

 

Hra na hrdiny

Nejde o hru na supermana. Takový přístup znamená být vždy pozitivní, vždy připravený, vždy motivovaný. Pak jde znovu o útěk od toho nebýt negativní, nepřipravený, nemotivovaný.

Samozřejmě že budete pociťovat negativní emoce a myšlenky. Stále vás budou ovlivňovat. Ovšem budete to vnímat jinak, protože máte silné základy.

Jde o všeobecný omyl lidí, kteří si myslí, že když najdou svůj smysl života, už nikdy nebudou frustrovaní a něšťastní. Tak to samozřejmě není. Ale váš nejhorší den s novým nastavením bude stále lepší, než nejlepší den ve starém režimu.

 

Ultimátní cíl

Cílem vašeho nového směru je dosažení 10/10 na pocitové stupnici. Jiní tomu říkají osvícení, dotek boha, spojení s vesmírnou silou. Pojďme se shodnout na pojmu hojnost. Ta má dvě základní vlastnosti:

  • nelze si ji zasloužit
  • na ničem nezávisí

Nelze tedy projít seznam určitých milníků k dosažení hojnosti. Jakmile by byly určité podmínky pro vaší hojnost a náhle by zanikly, začali byste se bát, že hojnost ztratíte. Tím pádem byste skončili opět v nedostatku. To není opravdová hojnost.

Jedinou cestou jak dosáhnout hojnosti je začít v hojnosti. Jakmile se jí budete snažit dosáhnout, bude tu nutkání a touha. Skončíte opět v nedostatku. Musíte v hojnosti od začátku přemýšlet, cítit ji a prožívat. Je to jediná správná cesta.

Není to emoce ani proces. Je to stav.

Hojnost nelze cítit. Není to emoce. Nemůžete se k ní dopracovat, protože to není proces. Hojnost je stav, který tu prostě od začátku je. Jde o náš původní stav bytí, který máme před vším ostatním.

Každá žijící osoba se snaží s tímto defaultním stavem znovu spojit. Podvědomě cítíme, že tam někde je. Jen to většina dělá špatně. Věří, že dosáhnou hojnosti, když:

  • budu mít dost peněz
  • budu mít dostatek znalostí
  • dosáhnu úspěchu
  • budu mít dost zkušeností
  • budu mít děti
  • bude ženatý
  • budu mít dům a tak dále

 

Žijeme ve světě duality

Nikdy nic nezůstává stejné. Něco se vám líbí, nebo nelíbí. Máme radost, nebo cítíme smutek. Den střídá noc. Rodíme se a umíráme.

Ve stavu nedostatku víme, že po nějakém čase přijde změna. To co máme dnes, nemusíme mít zítra. Takže může přijít zklamání. Tak to chodí ve světě nedostatku.

Je třeba si uvědomit, že žijeme ve světě duality. Nelze mít dobré bez špatného. Lidé nás mají rádi, ale může to být dočasné. Lidé nás uznávají, ale může to být dočasné. Platí to tak pro jakoukoliv oblast života.

Je to jako s novým mobilem. Ze začátku se dotýkáte hojnosti. Máte mrazení v zádech. Jste nadšení. Berete ho lehce do ruky, aby se nerozbil.

Po pár týdnech je vše jinak. Možná už je na telefonu první škrábnutí. Váš zájem o něj už není takový. Krátký pocit hojnosti vymizel. Takhle to bude do budoucna se všemi věcmi.

erekce_cz na facebooku

Po linii mít – dělat – být

Spousta koučů osobního rozvoje se shoduje, že úspěšní lidé postupně kráčí po této linii. Ze začátku jejich cesty za úspěchem něco získávájí. Věci, peníze, dívky, úspěchy.

Pak přichází dobrý pocit z činnosti. Slouží světu a lidem. Stále to však není ono.

Nakonec dojde úspěšný člověk do fáze BÝT. Pouze existuje v nastavení hojnosti. Není to nic získaného. Nejsou zde žádné požadavky.

Tohle je cílem naší cesty. Jednoduše být v nastavení 10/10 po celý čas od začátku a napořád.

 

Jeden důležitý tip nakonec

Vše co tu čtete je možná málo uchopitelné, ale to je v pořádku. Nesnažte se tyto řádky chápat logikou. Spíše jde o to, abyste pochopili základní pravdu. Spíše než racionálním myšlením a racionálním uvažováním se snažte věc navnímat svým srdcem. Budu se na vás těšit v dalším pokračování…

DÁLE ČTĚTE: Které hobby z vás vykřesají správného chlapáka

od ňoumy k alfasamci

Leave a Reply