Nová operace by mohla oddálit nástup menopauzy o 20 let, tvrdí britská klinika

Za přibližně 220 000 Kč si můžete na britské klinice oddálit menopauzu až o 20 let. Záleží, v jakém věku podstoupíte odběr ovariální tkáně.

operace pro oddálení menopauzy

 

Menstruaci často doprovází taková bolest, že žena odpočítává dny do menopauzy. To je etapa v životě ženy, kdy tělo snižuje produkci pohlavních hormonů. Kvůli tomu žena v menopauze přestává mít menstruační cykly.

Menopauza sebou bohužel přináší řadu negativních součástí, které mohou rapidně snižovat životní komfort ženy. Návaly horka, pocení, křehnutí kostí, vznik nemocí srdce a cév a tak dále. Každá z těchto součástí nutí ženu myslet si, že by bylo nejlepší vůbec se do menopauzy nedostat.

Nová, pouze 30minutová operace, kterou provádí britská klinika, by mohla oddálit menopauzu až o dvě desetiletí. Během operace lékaři ještě před nástupem menopauzy odstraní malý kousek ovariální tkáně. Tuto tkáň poté zamrazí do doby nástupu menopauzy u pacientky. Obvykle je to mezi 45. až 55. rokem.

Tehdy lékaři tkáň rozmrazí a naimplantují ji někam do těla – ideálně do místa, které je dobře zásobeno krví, třeba do podpaží. Podle předpokladů by měla tato „mladá“ tkáň začít uvolňovat pohlavní hormony, díky čemu zmírní součásti menopauzy způsobené jejich úbytkem.

Finální doba oddálení menopauzy se bude odvíjet od toho, v jakém veku si žena nechá vzorek tkáně odebrat, přičemž se doporučuje co nejdřívější odběr. Pokud má žena v čase odběru 25 let, může oddálit menopauzu až o 20 let. Pokud se odběr provede ve 40 letech, oddálení menopauzy je přibližně 5 let.

Metoda se aktuálně využívá pouze na birminghamské klinice ProFam a to v ceně od 8 500 do 13 300 dolarů (186 000 až 300 000 Kč). Aktuálně si zákrokem prošlo 9 žen.

Metoda by kromě oddálení menopauzy měla umožnit ženám otěhotnět i ve vyšším veku, než jim bylo dáno geneticky.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT:

Český doplněk Proerecta WOMAN pro specifické ženské potřeby – zmírnění nepříjemné menstruace a PMS, oddálení menopauzy.

Klikněte na obrázek a čtěte podrobné představení včetně všech pozitivních účinků.

Proerecta WOMEN koupit

 

Další články o ženském intimním zdraví a vitalitě - menopauza, klimakterium, PMS, menstruace

MENOPAUZA – jak zpomalit příchod hlavního strašáka každé ženy a co všechno se bude dít, až přijde?
PMS (premenstruační syndrom) – nepříjemné příznaky až u 70 % žen, které lze zmírnit i léčit
KLIMAKTERIUM – příznaky, nástup, léčba a v čem se přesně liší od menopauzy?
PMDD (Premenstruační dysforická porucha) vás změní k nepoznání. Chraňte se.

 

Leave a Reply