Nízké libido u žen – všechny příčiny a instantní rady, jak ženské libido zvýšit pro záchranu milostného vztahu

Nízké libido u žen (nízká sexuální apetence) není pro vztah žádoucí. Libido je potřebné zvýšit. Ano, vztah je o lásce, porozumění, společných zájmech a budování rodiny. Zásadním pilířem je ale obecně dobrý společný sex a přitažlivost, a tedy silné libido u obou partnerů.

Pokud má žena nízké libido, muž nebude sexuálně uspokojený a roste riziko, že si začne hledat bokovku nebo chodit do erotických salonů. Přesně to jsou zásahy do integrity vztahu a může se lehce stát, že se vztah kvůli slabému ženskému libidu rozpadne.

Článek vysvětlí příčiny nízkého libida u žen, poradí, jak může libido přirozeně zvýšit sama žena a jak jí v tom může pomoct partner. Díky článku zlepšíte svůj milostný život a budete žít ve spokojenějším vztahu.

SLOVNÍČEK
Hypolibidimie: snížená sexuální touha / snížené libido

Alibidimie: chybějící, žádná sexuální touha / ztráta libida / absence libida

nízké libido u žen

TÉMA NÍZKÉHO LIBIDA U ŽEN JE VELICE ROZSÁHLÉ. Pokud hledáte konkrétní radu, najděte si pasáž v tabulce obsahu článku níže.

 

Obsah článku

Proč píšeme článek o ztrátě a nízkém libidu u žen?

Protože příčinu ztráty zájmu o sex je nutné pojmenovat a cíleně řešit. Mnohé ženy mávnou rukou a pronesou klasickou větu „Dnes nemám chuť. Jsem unavená a bolí mě hlava„.

Když se ale ze „dnes ne“ stane univerzální odpověď na mužův zájem o sex, vzniká problém. Palčivý problém, který páry zbavuje vzájemné intimity a soudržnosti.

Problém, který mezi mužem a ženou vytvoří a dále rozevírá propast odcizení, sexuální frustrace, hněvu, neporozumění a podílí se na rozpadu mnohých jinak perspektivních vztahů.

 

Pro koho je článek o nízkém ženském libidu?

příčiny nízkého libida u žen

Pokud raději partnerovi říkáte, že vás „právě dnes bolí hlava“, nebo jste partner a tuto větu slýcháte denně, článek je přesně pro vás

Článek jsme sepsali pro ženy i muže.

 • Ženám pomůže zamyslet se a připomenout si možné příčiny snížené sexuální žádostivosti. Díky tomu na sobě může žena zapracovat a rušivé vlivy zmírnit nebo ze života vypustit.
 • Pro utrápené muže, kteří delší dobu nezažili pořádný sex, pomůžeme získat zpět ztracenou hrdost. Ano, muž totiž trpí a ztrácí sebevědomí, pokud jej partnerka dlouhodobě odmítá.
 • Ženám i partnerům pomůžeme pochopit chování a příčiny jejího odmítání sexu. I pánové tedy mohou vědomě nebo podvědomě začít pracovat na změnách k lepšímu.

V první řadě je ale nevyhnutné přesně pojmenovat příčinu.

RYCHLÝ TIP PRO PODPORU ŽENSKÉHO LIBIDA: 

České tobolky Proerecta WOMEN s afrodiziakálními bylinami (Maca, Kotvičník, Drmek, Ženšen).

Kromě podpory libida zmírňují i příznaky menstruace a nastolují hormonální rovnováhu.

Proerecta WOMEN

Klikněte na tlačítko a čtěte o podrobných účincích Proerecty WOMEN. Pokud si WOMEN objednáte, do 2 dnů je diskrétně na vaší adrese.

 

Příčiny nízkého libida, za které si žena může sama

Během života se žena mění. Někdy bohužel přestane mít ráda to, co ještě donedávna milovala. Existují různé důvody, proč v ženě vyhasíná sexuální zápal. Zde jsou ty nejčastější:

 

Stres

Je jasné, že pro ženu je těžké eliminovat stresující faktory. Jen těžce může dát okamžitou výpověď nebo umlčet nepřizpůsobivé sousedy.

Proto je důležité naučit se nad tyto vlivy povznést, nedělat z nich vědu a uvědomit si potřebu vlastního vnitřního klidu.

Zde se nabízí lidové „pokud nejde o život, jde o h*vno„. Snažit se od negativ odosobnit a žít pro sebe, ne pro jiné, kteří vám škodí.

 

Co může dělat partner?

Musíte se snažit ženu uklidnit. Vyslyšte ji, poraďte, a pokud poradit neumíte, tak aspoň projevte zájem a spolupatřičnost.

Ženy milují také masáže (třeba nohy, záda, ale i erotogenní zóny). Uvařte čaj a otevřete víno. Ženu potřebujete uklidnit.

Pamatujte, že i dobrou masáží můžete ženu hezky navnadit, až skončíte u skvělé soulože. Přirozeně a pouze za použití vzájemné důvěry a péče.

 

Nedůvěra a nízké sebevědomí

snížené libido kvůli stresu

Ženy mají obecně tendenci neustále se porovnávat a závidět jiným ženám. Jelikož bude ale vždy na světě někdo krásnější, ženy nenajdou vnitřní klid ani spokojenost se sebou. To je příčinou nízkého sebevědomí, které může libido tlumit. 

Ženy mají tendenci se po celý život porovnávat s jinými ženami. Závidí lepší figuru, hustější vlasy, větší prsa, mladší pleť a tak dále.

Jelikož je žena dlouhodobě masírovaná ideálem ženské krásy, vidí jej všude kolem sebe, jen ne v zrcadle. Může tak mít dlouhodobě nízké sebevědomí a zcela pomýlené mínění o sobě.

Sama sobě nevěří, že by mohla být pro partnera přítažlivá, stydí se, u sexu zhasíná nebo jí do sexu musíte tlačit a žebrat o něj. Po čase si na stav může zvyknout a od sexu si odvykne.

 

Co může dělat partner?

Jako partner se snažte ženě dokazovat, že je pro vás pořád krásná, že vás přitahuje a že se rozhodně nemá za co stydět. Místo poznámek na její váhu zkuste začít sportovat společně. Jezte společně zdravé potraviny.

Snažte se být partnerce příkladem, ze kterého může čerpat inspiraci pro vlastní rozvoj a sebenalezení.

Nečekejte ale, že začne dělat něco navíc, pokud ani vy sám nemáte zájem o pozitivní změny v životě. Ve vztahu totiž táhnete za jeden provaz.

 

Nezdravý jídelníček

Pokud je nezdravá strava, nemůže být zdravá ani žena, ani její libido. Zpracované potraviny, polotovary, žádná čerstvost, pestrost ani pravidelnost tělo oslabuje a vyčerpává.

Podvyživená nebo naopak obézní žena bude jenom těžce myslet na sex. Nejdříve je potřeba tělo řádně a zdravě nasytit. Až poté může přemýšlet nad sexem a vzrušením.

 

Co může dělat partner?

Zde si řádně vejděte do svědomí i vy sám. Jsou to velice často i muži, kteří nezdravé stravě holdují a vyžadují ji.

Tím pádem pokud žena nechce strávit v kuchyni celý den, aby připravila oblíbené jídlo každému z rodiny, musíte nařídit zdravou stravu pro celou rodinu. U nákupů myslete a kupujte čerstvé potraviny, často je střídejte a šetrně je upravujte.

 

Nedostatek pohybu a fyzické zátěže

slabá kondice, příčina nízkého libida

Bez fyzičky slábne celé tělo. Oslabené libido je pouze zanedbatelnou maličkostí. Sportujte, hýbejte se, zlepšete svou kondici a tak i celkové zdraví. Libido poroste také.

Sportující ženy mají mnohem větší zájem o sex a také si sex lépe užívají. Nemají silné výkyvy hormonů a navíc lépe snášejí, nebo ani vůbec nepociťují premenstruační syndrom (PMS).

Menstruační bolesti mají mírnější a netrpí tolika výkyvy nálad, jako ženy sedící pouze doma a v kanceláři.

Vyhýbání se pohybu má negativní dopad na celkový zdravotní stav a bez pohybu si zkracujeme život až o několik let. Rapidně se však zvyšuje vznik nemocí.

Přitom hýbat se lze kdekoliv:

 • Z práce může žena poběhnout.
 • Do schodů může jít pěšky.
 • Hodinku na plovárnu si také najde každá, kterou doma v potřebné chvíli zaskočí partner.

Doporučená dávka aktivního (nepřetržitého) pohybu je aspoň 4x do týdne po 45 minutách, ideálně ale co nejvíce.

 

Co může dělat partner?

Určitě partnerku agresivně nehoňte do sportu ani se jí nevysmívejte, že není schopná dosáhnout cíle. I zde jí musíte jít příkladem.

Pro začátek vymyslete aspoň jeden trénink nebo aspoň procházku či plovárnu. Až uvidíte, že se baví, přidejte další aktivity a víckrát do týdne. Jste v tom spolu a sport prospěje samozřejmě i vám, proto na sobě pracujte spolu.

 

Hormonální antikoncepce

Ženské libido úzce závisí od optimální hormonální rovnováhy. Bohužel hormonální antikoncepční prostředky hladinu hormonů udržují na stejné úrovni.

Žena má nejsilnější libido před nebo během ovulace. Antikoncepce tyto přirozené etapy blokuje a tím může ovlivnit i libido.

 

Co může dělat partner?

Zde pouze trpělivě nastudovat problematiku a ženu oslovit, zda nechce zkusit i jiné, nehormonální metody antikoncepce (kondomy, pesary, tělísko). Jako partner na tato rozhodnutí jiný vliv bohužel nemáte.

 

Užívání drog

Drogovat a myslet si, že se v těle nic nezmění, je naivní a velice škodlivé. Drogy působí okamžitě. Libido mohou povzbudit, ale jenom chvilkově a dočasně.

Následuje vysoká tělesná zátěž v podobě odbourávání drogy z těla. Organismus je vyčerpaný a libido slábne.

U dlouhodobě závislých osob je na prvním místě droga a ta odklání myšlenky od soulože jinam. Drogou promořené a poškozené tělo není schopné fungovat normálně.

 • Extáze (MDMA) snižuje hladinu serotoninu, kvůli čemu žena propadá depresím, úzkostem a obrovskému vyčerpání. Pár hezkých hodin na diskotéce si vyžádá až několik dnů dostat se z tohoto stavu.
 • Marihuana zklidňuje mysl, takže zájem o sex je minimální. Navíc vysušuje sliznice včetně té poševní, takže sex na jointu může být i problematický a hrozí natržení poševního vchodu a  sliznice.
 • Amfetaminy jsou silné stimulanty a tělo vybízejí k maximálním výkonům, bohužel ne těch postelových.
 • Opiáty způsobují intimní problémy. Na sex sice může být pomyšlení, ale tělo jej prostě nezvládá.

 

Vrozené a získané příčiny nízkého libida, za které žena nemůže

Snížené ženské libido může být samozřejmé i psychický nebo fyzický problém, který žena ovlivní jenom těžce. Žádná nemůže vědět, s jakými nemocemi nebo komplikacemi se během života potká.

Tyto zdravotní důvody stojí za slabým libidem nejčastěji.

 

Měsíční cyklus

Ženské libido se mění během celého měsíce. Obecně je nejsilnější právě během ovulace (tehdy může být žena až nezvladatelná a sexu se bude domáhat jako zvíře bez složitějších myšlenek).

Nejslabší je právě na začátku menstruace (a tedy na konci měsíčního cyklu). Během menstruace sice lze souložit, ale obvykle žena na partnera až tolik nemyslí.

 

Premenstruační syndrom (PMS)

snížené libido během PMS

PMS je soubor psychického a fyzického nepohodlí několik dnů nebo týdnů před menstruací. Částečně je předpoklad na jeho vznik vrozený, ale jeho sílu prohlubuje právě nesprávná životospráva, za kterou už je zodpovědná žena sama.

PODROBNĚ jsme o PMS a metodách zmírnění negativních doprovodných jevů psali v samostatném článku.

 

Co může dělat partner?

Vrozený PMS neovlivníte, ale úpravou životosprávy můžete zmírnit jeho příznaky. Někdy je ale vhodné nechat ženu být a jít prostě sám mimo domov a ženu nechat uklidnit se.

 

Problémy se štítnou žlázou

Štítná žláza produkuje některé hormony a ženy s rozházenou hormonální hladinou (hormonální nerovnováha) mívají problematické libido. Zde pomůže pouze lékař.

 

Nemoci nadledvinek

V nadledvinkách se u žen vytváří testosteron, který ovlivňuje libido. Pokud mají nadledvinky oslabenou produkci, žena to pocítí (nejenom) na sníženém zájmu o sex.

 

Hysterektomie

Odstranění části nebo celé dělohy, vaječníků a vejcovodů může stát až za pětinou případů ztraceného libida u ženy.

 

Úzkosti kvůli minulosti

Úzkost je negativní stav mysle, při kterém žena ani nemusí vědět, co ji způsobuje. Může za ní stát ale špatná zkušenost z minulosti (znásilnění v dětství, špatné zacházení, šikana).

Žena aktuálně ví, že jí tato nebezpečí nehrozí, ale podvědomě jí trýzní a odklánějí pozornost od sexu a zájmu o něj.

Pokud by byly úzkosti silné a dlouhodobé, je vhodné svěřit se do rukou psychologa, aby neprorostly do těžších komplikací.

 

Co může dělat partner?

Stůjte pevně při své ženě a snažte se jí ubezpečovat, že je vše v pořádku. Můžete jí navrhnout návštěvu odborníka, nebo spolu zajděte do vztahové poradny.

Je těžké radit, co dělat, pokud neznáte pravou příčinu. Proto tato zjištění svěřte do rukou psychologa.

 

Snížené libido jako negativní účinek některých léků

léky snižující ženské libido

Ano, léky jsou důležité, protože léčí. Obvykle je ale lze vyměnit za jiné, nebo aspoň upravit dávku.

Bohužel, mnohé skupiny léků ženské libido tlumí. Vzniká tak problém, protože lék léčí nemoc a sexuální zájmy jsou až druhořadé.

Pozor, některé léky mohou libido i zvýšit. Jelikož ženu léčí, ta se cítí dobře a to se může projevit i na jejím sexuálním apetitu. Záleží vždy na konkrétním léku.

Nejčastěji se s poklesem libida setkávají ženy, když užívají:

 

Antidepresiva a sedativa

Obvykle mají za účel pacientku uklidnit, případně navodit euforické pocity. Klidná a odpočívající žena ale není právě naladěná na soulož. Tyto léky dokonce brání dosažení orgasmu.

Žena bez vidiny cíle v podobě orgasmu nemusí mít o sex zájem, protože nesplní to, o co během něj ženě jde.

VÍTE, ŽE zdravá žena dovede dosáhnout až 11 druhů orgasmu? Klikněte a poznejte je všechny.

druhy orgasmu u žen

 

Co může dělat partner?

Počkejte, až účinek léku odezní a o sex se zajímejte až poté. Pokud to není možné, ženě doporučte, ať si u lékaře vyžádá jiné léky nebo ať sníží dávkování. To ale pouze za předpokladu, že lékař nerozhodne jinak.

 

Léky na krevní tlak

I zde platí podobné doporučení, jako u antidepresiv. Je také důležité zjistit, co je příčinou problematického tlaku a řešit ji.

Libidu škodí i antipsychotika, antihistaminika, protizánětlivé léky i léčba rakoviny.

 

Co může dělat partner?

Opět se snažte o společný zdravý životní styl. Je navíc prevencí mnoha onemocnění, kvůli kterým žena léky užívá.

Rozhodně se nesnažte sám upravovat dávkování. Zdraví je důležitější, než sex.

 

Menopauza a klimakterium

Tzv. ženský přechod (klimakterium) ženu úspěšně obere o životní energii a vitalitu. Není úplné jednoznačné, zda během menopauzy o libido přijde nebo se jí naopak zvýší. Oba scénáře se běžně dějí.

Partner může jedině čekat, jak se situace vyvrbí a poté se jí přizpůsobit.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Sex a orgasmus v menopauze: Co přesně se bude dít? A budu je vůbec mít?

sex a orgasmus v menopauze

 

Není schopná dosáhnout orgasmu

Orgasmus je to, k čemu má sex směrovat. Existují různé příčiny, proč žena orgasmu nedosáhne.

Někdy jí neuspokojí partner, jindy se nedovede uspokojit ani sama. Opět zde může mít vliv zdravotní nebo psychický stav.

Pokud má žena dlouhodobě problém s dosažením orgasmu, věc by měl zhodnotit lékař a to hlavně pokud sama neví, proč nedovede vyvrcholit.

 

Je asexuální

Asexuální žena sex jednoduše nepotřebuje a ani na něj nemyslí. Asexuálem se může stát i během života, jiné ženy jsou asexuální od narození.

Asexuálové dovedou milovat a vyhledávat romantiku. Jde jim ale o posílení vzájemné lásky, intimity a soudržnosti vztahu, který chtějí prožít bez sexu.

Pokud se jako muž nesmíříte s její osobností, namístě je i rozchod. Sice vás může obšťastnit, ale nebude to dělat přirozeně a spíš byste se jejího sexuálního zájmu doprošoval.

ČTĚTE TAKÉ: Asexuál a jeho pohled na ten „divný“ zbytek lidí.

 

Je frigidní

Frigidita je velice podobná asexualitě. Jako frigidní se označují ženy s hypoaktivní poruchou sexuální touhy.

Ani zde toho jako partner moc nezmůžete. Pokud se žena nesvěří odborníkovi, vztah k sexu v sobě nenalezne a nikdy jej nebude vyhledávat.

Ani s frigidní ženou milovník sexu nevydrží a takový pár by se neměl dlouze trápit. Rozchod je někdy mnohem lepší, než vzájemné trápení.

ČTĚTE TAKÉ: Frigidita u žen zahubí jinak perspektivní vztah.

 

Je těhotná nebo právě porodila

Smysl života ženy se v tomto období točí pouze kolem dítěte. Nejdříve se jej nemůže dočkat a dělá vše pro to, aby se narodilo zdravé. Sex jde bokem.

Po porodu jde bokem často partner celkově, protože žena nyní dosáhla svůj celoživotní sen a cíl vychovat z dítěte zdravého a slušného člověka.

Kojící ženě se v těle navíc vytváří hormon prolaktin, který je dobře znám jako „tlumič libida“.

Smutná zpráva pro muže je, že může trvat až několik let, než se žena vrátí k předešlým zájmům včetně sexu.

 

Náhlé a nečekané životní změny a úrazy

Tchyně přijde na týden, kluk má trojku z chování, pejska srazilo auto, přišel nedoplatek za plyn, dovolená se letos nekoná kvůli karanténě..

Toto jsou negativní, ale zcela běžné události, které se v životě prostě dějí. Některé ženy nad nimi ale přemýšlí až moc a to jim škodí.

Snažte se proto každý problém co nejdříve vyřešit, a pokud vyřešit nejde, tak na něj zapomeňte. Není nic horšího jako trápit se nad věcmi, které nijak neovlivníme a pouze nás okrádají o čas a energii.

 

V sexu je začátečnice

Je jasné, že pokud žena ještě nesouložila ani nemasturbovala, nemůže ani vědět, co jí schází a co se jí může líbit.

Pannu k prvnímu sexu obvykle dovede starší partner a až poté pochopí, o co přesně jde a jaké příjemné pocity bude prožívat a vyžadovat i dále v životě (tzv. sexuální probuzení).

Jako partner buďte jemný, trpělivý, netlačte na pilu a snažte se své mladé přítelkyni všechno řádně vysvětlit, aby neměla strach. Nezapomeňte, že v ČR lze legálně souložit až od 15 let.

doplněk pro zvýšení ženského libida

 

Příčiny nízkého ženského libida, za které může partner

Zde si musí partner uvědomit, že ne vždy je pro ženu až tak přitažlivý, že by na něj skočila hned, jak se objeví ve dveřích. Je velice časté, že muži v dlouhodobých svazcích o sebe přestávají pečovat, ženin zájem a přítomnost berou jako samozřejmost a začne jim být všechno jedno.

Apatický, znuděný a věčně unavený, vyhořený muž je pro ženu skutečně zabijákem libida. Podívejte se na tyto časté příčiny partnerských neshod, a pokud se v nich najdete, okamžitě zapracujte na změně.

I vy sám máte možnost v ženě zájem o sex opět rozžhavit.

 

Nudí se s vámi, i když to nepřizná

Je to jednoduché. Nudný film si podruhé nepustíte, nechutné jídlo vám nezachutná a příště jej nesníte. Jako partner přemýšlejte, co nového v posteli můžete zkusit a čím partnerku překvapit.

Nevnímejte sex pouze jako vaše vlastní rychlé uspokojení. Pokud o něj má mít zájem i žena, musíte se naučit vhodně jí stimulovat, a hlavně dovést až k orgasmu.

Pomohou vám i tyto články:

 

Nedovádíte jí k orgasmu, i když to dovede

Sex bez orgasmu je jako kdyby vám někdo vypnul film před závěrečnou scénou. Jako muž víte, jak nepříjemné je ukončit soulož těsně před vyvrcholením. U ženy je tento pocit ještě silnější a o to více je zklamaná.

Po delší době bez uspokojení se žena raději do sexu ani nebude pouštět, protože ví, že nedosáhne orgasmu. Pokud vydržíte krátce, dopomozte si některou z erotických hraček pro ženy. Zastoupí vás, když budete odpočívat a nabírat další síly, přitom bude žena pořád stimulovaná.

womanizer satisfyer

 

Chcete sex příliš často, ale ona ne

Každý má jiný sexuální apetit. Vy možná zvládáte i 3x denně, ale ženě stačí možná jenom 1x za 2 dny.

Musíte se domluvit na tak častém sexu, který vás oba uspokojí, ale ženu nebude vyčerpávat.

 

Jste nevěrný a zjistila to

Žena se s vámi jako s partnerem určitě nechce s nikým dělit. Obzvlášť pokud máte dlouhý vztah a možná i děti, a ženě jste byl nevěrný, mohla to zjistit.

Kvůli rodině se sice nechce rozcházet, ale pocit porážky, nedůvěra a potlačovaný hněv jí sex z hlavy nadobro vymazal.

 

Je vám nevěrná a nezjistil jste to

Hezké to není ale děje se to. I ženy si hledají milence a souloží s nimi. Na domácí radovánky jim pak už energie ani chuť nezbývá.

Neradi bychom ve vás vzbudili paranoje a myšlenky na nevěru, ale vyloučit to nelze. Milencem uspokojená žena už se doma o sex dobrovolně hlásit nebude.

BUĎTE O KROK NAPŘED: Jak poznat, že je vám žena nevěrná?

 

Něco jí na vás prostě vadí, ale mlčí o tom

Zamyslete se, jak jste na tom sám a zda jste vůbec ještě pro partnerku přitažlivý.

 • Nepřibral jste na váze?
 • Dodržujete řádně hygienu?
 • Nemáte zkažené zuby?
 • Nepáchnete potem?
 • Necítit z vás alkohol?
 • Pečujete o sebe a hezky se oblékáte?
 • Chováte se k ní hezky?
 • Chováte se hezky ke svému okolí?
 • Neignorujete ji?
 • Máte pevnou erekci?
 • Vydržíte souložit dostatečně dlouho?

Seznam otázek může být nekonečný. Bude fajn zeptat se ženy, zda se jí na vás něco neznelíbilo a pokusit se negativní změnu ihned napravit. Jinak budete pouze hádat, o co jde a bez odpovědi se začnete trápit ještě více.

TIP PRO RYCHLOU PODPORU EREKCE: 

Pokud by žena náhodou nebyla spokojená s vaší erekcí nebo výdrží, existuje pomoc. 

České tobolky Proerecta KLASIK pro podporu erekce do 30 minut

Užívejte nepravidelně v případě potřeby. 

proerecta klasik

Klikněte na tlačítko a čtěte o podrobných účincích Proerecty na sílu a výdrž erekce. Pokud si jí teď objednáte, do 48 je u vás. Využijte aktuální akci 2+1 balení ZDARMA.

 

Vztah jí nevyhovuje a přemýšlí nad rozchodem

Žena se málokdy rozhodne ze vztahu utéct z ničeho nic a obvykle si takové rozhodnutí vyžádá delší rozhodování. Už během těchto úvah ale nepřemýšlí nad ničím jiným, než jak to udělat co nejčistěji a co možná nejmíň bolestivě.

Pokud ji proto vidíte často zamyšlenou, pořádně s vámi nemluví, nebo si vás až nevšímá, zbystřete pozornost. V duchu se s vámi totiž možná už rozešla.

 

Má pocit, že ji do sexu nutíte

To, co vám může připadat jako neškodné laškování a svádění, může na partnerku působit jako vnucování a obtěžování. Pokud má nižší sexuální kadenci než vy, je jasné, že když právě chuť nemá, každá další pobídka k sexu jí bude obtěžovat a s tím roste i sexuální vlažnost.

Ptejte se, udělejte si přehled kdy a jak to má ráda. To, že aktuálně nechce souložit neznamená, že má nízké libido.

 

Sex je pro ní bolestivý

I to se stává. Pokud je penis velký a objemný, a její vagína naopak malá a úzká, sex jí bude bolet i pokud bude vlhká a vzrušená.

I zde byste měl popřemýšlet, zda jí náhodou nějak neubližujete plácáním přes zadek nebo necitlivými doteky.

Pamatujte, že většina žen nemá ráda agresivní metody z pornofilmů, ale naopak něžné laskání a jemné, trpělivé zacházení.

 

Jak zvýšit ženské libido?

Nízké libido je dnes běžným jevem. Život v rychlém tempu, kdy se stále za něčím honíme. Jsme si sami sobě tím nejhorším nepřítelem. Pracujeme přes čas, jíme špatně a nedbáme příliš sami o sebe.

Nejhorší je, že se to promítá i do sexuálního života. A místo nažhavené samice doma čeká unavená žena. Žena toužící po posteli jen aby se v ní mohla vyspat.

Pokud chceme doma zpět svou sexuální dračici, není to zas tak těžké. Nejlepší radou pro naše přepracované ženy je zkrátka zpomalit. Tak, aby si našly dostatek času na meditaci a odpočinek. Pravidelně cvičily. A zlepšily své stravování. Zejména stravou přírodního původu.

V rostlinné říši pak lze najít mnoho potravin, která se v historii osvědčila. Některé z nich mají vliv na pozitivní proudění sexuální energie u žen. Dobrou zprávou je, že mnohé z nich jsou dostupné. Dost možná je najdete i ve vaší spíži.

Co se týče lékáren, tam na rozdíl od nás mužů pomoc hledat nelze. Proto je lepší v tomto případně navštívit obchod a nějaká afrodiziaka si domů koupit.

 

Přírodní afrodiziaka pro zvýšení ženského libida

Afrodiziaka jsou definována jako: „Jídlo, pití nebo drogy stimulující sexuální touhu.“ Vybraná přírodní afrodiziaka jsem doplnila svými vlastními postřehy. Získala jsem je během vlastního testovaní.

 

Pískavice řecké seno pro sexuální energii

Pískavice řecké seno pro zvýšení ženského libida

Další chutný způsob pro zlepšení libida. Semena pískavice užívali v Římě, Řecku a Egyptě, když u nich nastala nechuť k sexu. Chuťově je tato rostlina podobná javorovému sirupu je součástí koření kari nebo čatní. V Indii se její listy jedí jako zelenina.

Po staletí je tato rostlina užívána muži a ženami pro zvýšení sexuální chuti. Jsou také známy její vlivy na zlepšení kondice prsů a pro vyšší produkci laktátu u kojících žen. Za to mohou fytoestrogeny. Studie dospěla k závěru, že pískavice může být účinnou léčbou ke zvýšení sexuální touhy žen.

Většina současného výzkumu pískavice řecké se však týká sexuálního zdraví mužů.

Kde ji najít:

 • semena
 • tobolky
 • tekuté extrakty
 • prášek

Osobní hodnocení: 2/5

Vlastní zkušenost: Semena této rostliny jsem testovala já i mé kamarádky. Dle jejich názoru necítily výraznější účinek například oproti čokoládě. Potvrdily mi, že se cítili po její konzumaci lépe a cítily více energie. Na prokázaní účinku zvětšení prsou byl test příliš krátký.

 

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní pro zvýšení ženského libida

Studie doložila zda 7,5 mg extraktu kotvičníku bylo účinné pro sexuální vzrušení žen. Po čtyřech týdnech ty, které užívaly extrakt, informovaly o zlepšení své sexuální touhy, vzrušení a spokojenosti se sexem.

Najdeme ho jako:

 • tobolky
 • tekuté extrakty
 • prášek

 

Maca peruánská

Maca peruánská pro zvýšení ženského libida

Podle studie může mít maca potenciál pro léčbu sexuální dysfunkce a sníženého libida vyvolaného antidepresivy u postmenopauzálních žen. Navíc se maca historicky používala k posílení plodnosti a sexuální touhy.

Kde macu najít:

 • tobolky
 • tekuté extrakty
 • prášek

DOPLNĚK PRO PODPORU ŽENSKÉHO LIBIDA S OBSAHEM PERUÁNSKÉ MACY A KOTVIČNÍKU ZEMNÍHO: 

České tobolky Proerecta WOMEN se složením speciálně pro ženské potřeby. 

Kromě libida navozují hormonální rovnováhu a oddalují nástup menopauzy.

Proerecta WOMEN

Po kliknutí na tlačítko projdete do e-shopu Proerecta.cz k podrobným účinkům. WOMEN si také můžete ihned přidat do košíku. Balík vám doručí do 24 hodin.

 

Kořen ženšene pro hluboký průnik

ženšen pro zvýšení ženského libida

Ženšen má mnoho zdravotních výhod. Je je jednou z nejčastějších složek přírodních doplňků pro ženy. Tato rostlina revitalizuje tělo a rovněž spouští biochemické procesy v těle, které zvyšují ženské libido.

Nedávná studie dospěla k závěru, že ženšen překonal placebo, aby pomohl v boji proti sexuální dysfunkcí u lidí užívajících metadon.

Ženšen si můžete zakoupit jako:

 • čerstvý ženšen
 • tablety
 • tobolky
 • tekuté extrakty a výluhy
 • prášek

Osobní hodnocení: 3/5

Vlastní zkušenost: Ženšen byl u testerek vnímán vesměs dobře. Přes polovinu slečen, které se mnou produkt testovaly, potvrdily zvýšenou chuť na sex a vzrůst chuti na sex.

 

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba pro zvýšení ženského libida

Ginkgo biloba je populární bylinný doplněk, který lze konzumovat v mnoha podobách. Výzkum naznačuje, že ginkgo může být účinné jako přírodní afrodiziakum pro zvýšení ženského libida.

Ginkgo bilobu můžete konzumovat jako:

 • tablety
 • tobolky
 • tekuté extrakty
 • sušené listy nebo čaj

 

Potraviny pro zvýšení ženského libida

Tyto potraviny patří spíše mezi „babské rady“ pro podporu ženského libida. Některé se ale opírají o seriozní vědecké studie (najdete je pod prokliky).

Jelikož ale pořád jde o zdravé potraviny, které jsou pro sexualitu neméně důležité, snažte se je do jídelníčku zařadit také.

 

Pikantní kořeniny pro „pikantní atmosféru“

koření pro zvýšení ženského libida

Ájurvédští mistři uvádějí, že výborná přírodní afrodiziaka jsou koření, která celkově zahřívají tělo i genitálie. Skořice, zázvor a muškátový ořech jsou rostliny, které zvyšují průtok krve v břišní a pánevní oblasti.

Stimulují tak chuť k jídlu a sexu. Jsou k dostání jako doplňky v kapslích. Vůbec nejlepší je užít je jako čerstvé suroviny do jídla, nebo při přípravě čajů.

Efekt zvýšeného průtoku krve tkáněmi zvyšuje vaginální zvlhčení a zvyšuje chuť na sex.

Osobní hodnocení: 3/5

Vlastní zkušenost: Zejména u zázvoru jsem zaznamenala kladné ohlasy. Dle zkušenosti s tímto kořenem byla opravdu pociťována větší vnitřní teplota těla a zvýšená chuť na sex. V našem testu jednoznačně vyhrál zázvor nad čokoládou. 

 

Kakao a čokoláda pro „sladké chvíle“

čokoláda pro zvýšení ženského libida

Syrové kakaové boby jsou chutné super jídlo s mnoha bonusy včetně afrodiziakálních vlastností. Obsahují anandamid, který potlačuje bolesti a deprese. Navíc podpořuje vylučování hormonů štěstí.

Má blahodárný vliv na naši náladu. Dále obsahuje magnesium, fosfor, antioxidanty a libido nabuzující arginin. V kvalitní čokoládě najdeme také fenylethylamin, který je znám jako „droga zamilovaných“. Uvolňuje dopamin, který se běžně uvolňuje v mozku během sexu.

Osobní hodnocení: 4/5

Vlastní zkušenost: Během testování slečny zažily zlepšení nálady a mírně větší chuť na sex. Některé se mi přiznaly, že čokoládu používají při depresích, nebo i před sexem, pokud si jej chtějí více vychutnat.

 

Datle pro exotické polohy

datle pro zvýšení ženského libida

Toto exotické šťavnaté ovoce přidává sladkost a bohatost chutí do mnoha jídel a také do milostného života. V arabské kultuře je tradičním afrodiziakem mix datlí, mléka a skořice.

Toto super ovoce je také skvělé afrodiziakum pro ženy. Obsahuje mnoho vlákniny a mnoho esenciálních nutrietů, vitamínů a minerálů pro všeobecně lepší pohodu. Čím zdravější ženy budou, tím více budou mít energie a tím více budou mít chuť na romanci.

Osobní hodnocení: 1/5

Osobní zkušenost: Datle všem chutnaly. Objektivně však nelze říct, že by některá ze slečen pozorovala výraznější vliv na zvýšení libida.

 

Jablka

Věřte tomu nebo ne, jablka mohou mít pozitivní vliv na ženskou sexuální touhu. Studie zjistila, že ženy, které denně konzumovaly jablko, uváděly lepší kvalitu sexuálního života.

I když to zní slibně, tato studie naznačuje pouze korelaci mezi konzumací jablek a sexuálním zdravím. Není úplně jasné, zda konzumace jablek přímo ovlivňuje sexuální funkce.

 

Celer

V našich poměrech běžně dostupná kořenová zelenina. Už naše babičky jej používali, když potřebovaly, aby se králíci více pářili. Podobný účinek má celer na ženské libido.

Některé Češky na fórech uvádějí, že jsou s tímto přírodním afrodiziakem nadmíru spokojené, i když ne vždy jim je hořká chuť příjemná.

 

Vanilka

Vědci zjistili, že vanilka a zejména její vůně stimuluje chuť ženy mít sex. Myslete na to při příští návštěvě parfumérie i cukrárny.

 

Šilajit

Během teplejších letních měsíců ve vyšších nadmořských výškách Himalájí se tento minerál odlamuje ze skal. Mistři ájurvédy používali tento suplement po tisíciletí.

Konzumace shilajitu zvyšuje výkon během cvičení i při sexu. Byl a je užíván pro posílení libida i léčbu neplodnosti. Tento minerál je poměrně dostupný, ale doporučuje se používat pouze ty nejkvalitnější zdroje.

 

Šatavari

V překladu znamená Šatavari: „Ta, která má 1000 manželů“.  Bylina obsahuje velké množstvo fytoestrogenů, které zvyšují hladinu estrogenů v ženském těle. Je účinným doplňkem při stabilizaci ženské hormonální rovnováhy a plodnosti. Lze ji jednoznačně zařadit mezi nejvíce proklamovaná afrodiziaka pro ženy.

Některé přípravky v našem testu prošly lépe, jiné o něco hůře. Ve finále jsme se s testovacím týmem shodli na tom, že nejlepším afrodiziakem pro ženy zůstává pozorný, láskyplný a pečující muž. Vše tedy máme pánové především ve svých vlastních rukou.

 

Čokoláda

Čokoláda je běžně doporučované afrodiziakum. Studie z roku 2006 však navzdory své popularitě dospěla k závěru, že spotřeba čokolády neměla na ženském pohlavním styku výrazný rozdíl.

 

Káva

Někteří doporučují kávu jako afrodiziakum, ale zatímco káva může zlepšit vaši náladu, neexistuje žádný výzkum na podporu tohoto tvrzení.

 

Jahody

Jahody jsou další populární možností, na kterou někteří lidé přísahají, navzdory nedostatku vědeckých důkazů.

 

Fíky

Další běžně doporučované afrodiziakum. Fíky jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů. 

 

Banány

Někteří věří, že banány mohou libido podpořit, ale opět existuje jen málo vědeckých důkazů, které by to podpořily. Banány jsou však velkým zdrojem draslíku, který pomáhá při syntéze testosteronu.

Zatímco testosteron je obvykle považován za mužský hormon, ženy mají také testosteron a nízký testosteron může negativně ovlivnit jejich sexuální touhu.

Proerecta WOMEN účinky

 

Jak partnerce zvýšit libido?

Nedá se s tím nic dělat, ale je to tak. Postupem času začnete ztrácet libido vy i vaše partnerka.

Protože by ale bylo smutné, pokud byste se sexu vzdali nadobro jen kvůli nechuti, podívejte se, čím můžete jako muž partnerku nažhavit.

jak partnerce zvýšit libido?

 

Udělejte si čas sami na sebe

Když jste spolu začínali chodit, nemohli jste se jeden od druhého odlepit, ale teď je tomu o dost jinak? Vědci z kalifornské univerzity upozorňují, že za to mohou větší povinnosti a zodpovědnosti které na ženy s věkem padají.

Bohužel přetrvává tradiční stereotyp, že většinu domácích prací, včetně výchovy dětí, mají stále na starosti pouze ženy (zatímco muži se věnují svým koníčkům), a proto jim nezbývá energie na sex.

Místo stěžování si na partnerčinu únavu se tak raději podělte rovným dílem o domácí práce a starosti o vaše děti. Pak budete mít třeba větší pochopení. Můžete si i sehnat hlídání a občas společně někam vyrazit jen sami dva jako za starých časů.

 

Uklidněte ji

Neexistuje větší nepřítel ženského sexuálního libida než stres. Vědci dokázali, že stres, napětí a pocity úzkosti mají výrazně negativní vliv na sexuální apetit žen.

Zatímco pro muže je sex způsob relaxace, ženy potřebují být v psychické pohodě, aby sex byly schopny mít.

 

Zbavte se nudy

Je jasné, že po patnácti letech manželství už to není tak vzrušující jako na začátku a že dlouholetý stereotyp se do vašeho ložnicového snažení zkrátka promítne. Nemusíte se však spokojovat s rutinním sexem v jedné poloze.

Výzkum provedený psychology na Harvardu roku 2004 ukázal, že stereotyp v posteli pociťuje většina párů, které jsou spolu déle než šest měsíců.

Zkuste být občas více kreativní. Můžete vyzkoušet erotické hračky, role play nebo si užijte sex třeba na gauči či na stole.

 

Komplimenty jsou důležité

Ženy jsou na sebe velmi přísné, co se týče jejich vzhledu a vždy budou hledat nějaké nedostatky.

Opakujte jí, že je ta nejnádhernější a zahrnujte ji neustále komplimenty. Když se bude cítit dobře ve svém těle, bude se cítit více sebevědomá i před vámi.

 

Vsaďte na jídlo

Vědci přísahají, že účinným afrodisiakem může být i vhodné jídlo. Zkuste přidat do jídelníčku mrkev. Beta karoten, který je v ní obsažen, zvyšuje v krvi hladinu progesteronu, hormonu spojovaného mimo jiné i s libidem.

 

Netradiční způsoby, jak v ženě probudit sexuální touhu

Zapomeňte na tradiční způsoby, na jídlo při svíčkách, drahé obleky, drahé vůně a smyslné tance. Ženské libido nažhavíte smradem benzínu nebo inkoustu ze staré tiskárny.

 

Před schůzkou jeďte k benzince

Zapomeňte na parfém. Nedávný britský průzkum zjistil, že ženy na mužích přitahuje vůně barvy, benzinu či toneru do tiskárny.

 

Podílejte se na domácích pracích – vaše partnerka není služka ani otrokyně

Studie publikovaná na podzim roku 2009 v Journal of Family Issues říká, že domácí práce jdou ruku v ruce se sexem. Tedy čím víc se věnujete vaření, mytí nádobí, žehlení, nakupování či úklidu, tím častější sex vás pravděpodobně čeká. A platí to pro obě pohlaví.

Očekávali jsme, že čím víc času věnují domácím pracím manželé, tím méně unavené budou jejich ženy a tím raději se budou věnovat sexu,“ uvedla Constance Gagerová z oddělení rodinných a dětských studií na Montclair State University

Podle ankety, kterou dělal list The Wall Street Journal, jde především o to, že společné vykonávání domácích prací je signálem ochoty investovat rovným dílem do zájmů i povinností, a je tak symbolem oddanosti rodině. 

Domácím činnostem se podle Gagerové nevyhýbají ani vytížení lidé, kteří se s gustem vypořádávají s každodenními povinnostmi. Užívat si však dokáží i radostí života, včetně sexu.

 

Navrhněte partnerce, aby si veda sexuální deník

Řekněte své milé, aby si zapisovala věci, situace a podněty, které v ní vyvolávají vzrušení, a podělila se o ně s vámi.

To ji každý den upomene na její sexualitu, zatímco jinak mají lidé zaneprázdnění tisíci všedními věcmi tendenci na ni zapomínat a jakoby ji odkládat stranou,“ tvrdí Calee Spinney z centra na podporu sexuálního zdraví Indiana University.

Musíte však poté nabyté informace dobře umět převést do praxe.

 

Chřest, čokoláda a zázvor

Na podporu libida můžete zkusit i rostliny. Chřest obsahuje kyselinu listovou, která pomáhá zvyšovat produkci histaminu, na němž je libido životně závislé. 

Nezapomínejte ani na čokoládu. Studie magazínu Journal of Sexual Medicine  potvrzuje, že ženy, které si ji dávají každý den, mají větší libido než ty, které se čokoládě vyhýbají.

Důvod je ten, že tmavá čokoláda obsahuje serotonin, který povzbuzuje dobrou náladu a phenylethylamin, který navozuje stav zamilovanosti.

A nesmíme zapomenout ani na zázvor. Podle lékařských studií zázvor povzbuzuje oběh krve a zvyšuje tak její přítok do mužských i ženských pohlavních orgánů.

 

Nízké libido u žen: Často kladené otázky FAQ

Proč slábne ženské libido?
Ženské libido je velice křehké. Nejčastěji libido zabíjí stres, péče o děti a rodinu, problém ve vztahu, ale také vrozené či získané nemoci, špatná životospráva bez dostatku pohybu, nesprávná strava a zlozvyky.
V jakém věku se začne ženské libido přirozeně snižovat?
Přirozený pokles libida nastává po zhruba 40. roce, kdy se žena začíná blížit k menopauze.
Může za nízké ženské libido nedostatek vitamínů?
Nedostatek vitamínů zapříčiňuje únavu a vyčerpání, což jsou stavy, které snižují ženské libido.
Které vitamíny zvýší ženské libido?
Vitamín E, A, C, B6 a B3, z minerálů hořčík.
Proč dochází k náhlému snížení libida?
Hormonální nerovnováha, úrazy a traumata, psychické problémy,, užívání drog, zneužívání léků.
Jak může žena přirozeně zvýšit libido?
Zdravým životním stylem, sportem, komunikací s partnerem a navrácení intimity, experimentováním při sexu, zbavením se zlozvyků.
Pomůže ženě zvýšit libido Viagra pro muže?
Věc je bohužel složitá. Viagra u muže pomáhá do penisu dostat více krve a zpevnit tak erekci.

Ženský zájem o sex ale není závislý na prokrvování genitálu a jde spíše o jakési emocionální naladění a vzrušení. Viagra pro ženy není vhodná.

Existuje něco jako Viagra pro ženy?
V Americe se prodává lék Adyi s léčivém flibanserin. Bohužel se musí užívat denně a ne pouze v případě potřeby, jako Viagra pro muže.

Adyi zatím bohužel ženy příliš nepotěšil. S užíváním jsou spojeny negativní účinky jako bolesti břicha a zvracení. V Česku zatím není dostupný a vzhledem na jeho aktuální pověst je to pro ženy možná i lepší.

Za zmínku stojí i produkt Vyleesi s obsahem bremelanotidu. Užívá se pouze v případě potřeby. Zvyšuje účinky hormonu dopaminu, díky čemu stimuluje a posilňuje ženské erotické prožitky.

Nevýhodou je, že se aplikuje injekčně a pro ženu před souloží může být těžké vůbec si představit, že si má do stehna píchat injekce.

Zvýší ženské libido doplňování testosteronu?
Další trend z USA. Je známo, že ženy s vyšší hladinou testosteronu (ano, i ženské tělo testosteron produkuje  a potřebuje), mají obecně vyšší zájem o sex.

Americkým ženám se proto do těla vpravuje testosteron pomocí gelů nebo náplastí.

V Česku se podobné léky zatím běžně nepoužívají. Rizikové může být i negativní působení nadbytku testosteronu, kvůli kterému ženě může začít růst ochlupení, hlas se hloubkou podobá tomu mužskému a podobně.

Může se síla libida měnit?
Ano, může a také se mění. Důvodem jsou psychické i fyzické změny, ženský cyklus, život před a po porodu a tisíce dalších faktorů.

Zároveň nelze ani celkem úspěšně předpokládat, kdy bude ženino libido na vrcholu a kdy bude naopak slábnout.

Proerecta WOMEN účinky

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply