Druhy ženského orgasmu – 11 typů dokonalého sexuálního uspokojení. Zažila jste všechny?

Ženy jsou s trochou nadhledu „stroje na orgasmy“. Mají mnohem více erotogenních zón než muži a pokud je poznají všechny, mohou prožít prakticky dokonalý sexuální život. V tomto nám mohou muži tiše závidět, to ale neznamená, že se nám nebudou snažit dopřát orgasmus pokaždé 🙂

Článek je věnován ženám, aby lépe poznaly všechna zákoutí svého těla a rovněž jejich pečujícím partnerům, kteří díky lepšímu porozumění ženským potřebám a schopnostem zlepší intimní život páru a sami se tak stanou lepšími milenci.

Které druhy orgasmu tedy žena může prožívat?

druhy orgasmu u žen

 

11 druhů ženského orgasmu

POZOR: Nedosahovat orgasmus je nepříjemné a nežádoucí. Některé ženy orgasmy nezažívají kvůli zdravotním problémům. Mnohem častěji si „to“ nedovedou nebo nechtějí dělat samy a stejně často jim orgasmus nedopřeje ani partner.

Ženin orgasmus proto lze chápat jako prioritu. Muži s orgasmem obvykle problém nemají a podle vědecké studie ho dosáhne až 95 %. Naproti tomu si pravidelné orgasmy užívá pouze 54 % žen. Je velmi důležité, aby si dostatečně užívali oba partneři.

Sexuální vztah bez vytouženého vyvrcholení začne po čase nudit až překážet a oba partnery postihuje sexuální frustrace, které jsme věnovali i samostatný článek.

 

Anální orgasmus

Ne každá žena je otevřená hrátkám se zadečkem, ale nepochybně jde o velmi silnou erotogenní zónu. Určitě ji neignorujte. Přední stěna konečníku totiž obsahuje nervy, které vedou až do pochvy. Dráždění análu tak zároveň stimuluje i pochvu.

Díky vzrušení se rozšíří i „nohy“ klitorisu (viz obrázek níže), takže erotické dráždění zasáhne i jeho vnitřní části. Anál můžete dráždit sama nebo iniciativu přenechte partnerovi a jeho vynalézavosti. Určitě vždy použijte lubrikační gel, protože anál může být kvůli nervozitě stažený.

PORADÍ VÁM megačlánek Anální sex – 18 tipů pro uspokojení obou stran.

jak na anální sex?

 

Klitoridální orgasmus

(klitorální orgasmus, orgasmus klitorisu)

anatomie klitorisu

Klitoris najdete ukrytý pod kapucí klitorisu v horní části vaginy

Klitoris (poštěváček) je velmi citlivá a nejlépe dosažitelná erotogenní zóna. Kromě poskytování sexuálního potěšení nemá prakticky žádný jiný úkol. Pokud orgasmus nedosahujete, začněte právě stimulací klitorisu.

Klitoris leží v horní části vaginálního otvoru. Viditelnou částí klitorisu je malá tkáň s hustým shlukem nervových zakončení.

Klitoridální orgasmus dosáhnete přímou nebo nepřímou stimulací a to pomocí

  • přímého dotýkání se klitorisu rukou nebo erotickou hračkou
  • nebo nepřímých doteků přes stydké pysky kolem něj.

Sexuální terapeuti doporučují naučit se nejdříve stimulovat klitoris jemným a opatrným kroužením prstů. Pokud bude klitoris a vagina suchá, použijte i lubrikační gel, který zlepší tření. Možná vás překvapí, že klitoris je schopný erekce stejně jako mužský penis.

ČTĚTE TAKÉ: Jak mít jako žena silnější orgasmy? Tipy, díky kterým se konečně dokonale uspokojíte.

 

Orgasmus bodu C

(cervikální orgasmus, děložní orgasmus)

kde leží bod A?

Bod C je výraz pro děložní hrdlo

Jako bod C se označuje děložní čípek – spojka mezi pochvou a dělohou. I bod C je hustě posetý nervovými zakončeními. Tato stimulace může být některým ženám nepříjemná a bolet je, pokud má partner příliš veliký penis nebo používá příliš velkou sexuální hračku.

Stimulace bodu C může být náročnější, protože leží velmi hluboko a ne vždy je možné jej dosáhnout. Vhodné jsou polohy s hlubokým průnikem (několik vhodných poloh najdete v článku Kámasútra – 51 poloh zvládnutelných pro oba) nebo delší erotické pomůcky.

Některým ženám byla děloha s krčkem ze zdravotních příčin odstraněna (zákrok hysterektomie). Tyto pacientky musí hledat jiné způsoby dosažení orgasmu.

 

Orgasmus bodu G

orgasmus bodu G

Bod G leží přibližně ve druhé třetině pochvy cca 5 cm za poševním vchodem

Bod G je velmi citlivé místo na přední poševní stěně. Bod G můžete dráždit sama rukou nebo erotickou pomůckou, ale dosáhne na něj i ruka nebo penis partnera.

Prst nebo hračku zasuňte do pochvy a nasměrujte na stranu břicha. Bod G na pohmat působí jako mírně zvlněný úsek, takže jej rozeznáte od okolní tkáně. Následně bod G stimulujte jemným třením, tlakem a kroužením. Pokud máte vibrátor, nechte příjemné vibrace na něj. Doporučené vibrátory najdete v tomto seznamu nejlepších výrobků.

 

Orgasmus bradavek

Bradavky patří k nejcitlivějším místům na těle. Některé ženy dosahují orgasmu pouze díky jejich stimulaci. Ve studii dosáhlo orgasmus pouze stimulací bradavek skoro 30 % žen, takže jde o poměrně spolehlivou cestu k uspokojení.

Při stimulaci bradavek se uvolňuje oxytocin (hormon lásky). Hormon vyvolává vaginální a děložní kontrakce, zvyšuje přítok krve do genitálií a pomáhá navodit silný orgasmus.

Proto také není divu, že se oxytocin uvolňuje i při kojení dítěte. Příroda tak pojistila, aby měla matka z kojení příjemný pocit, dobrou náladu, nepřestávala dítě kojit a zachovala tak jeho bezpečí.

Bradavky můžete hladit a laskat krouživými pohyby, silnějším štípáním a kroucením, nebo se vám s nimi může pohrát partner. Ten na ně může dýchat a foukat, olizovat je, líbat, masírovat nebo štípat. Zkoušejte různé metody a vyberte si tu nejpříjemnější.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Bradavkový orgasmus: Jaký je to pocit a jak na něj?

bradavkový orgasmus

 

Smíšený orgasmus

Smíšený orgasmus je výsledkem stimulace několika erotogenních zón najednou, třeba klitorisu a bradavek nebo bodu G a pysků najednou.

Až sama poznáte všechna citlivá místa, můžete je dráždit vy nebo partner dle libosti. Nejsilnější orgasmy ženy zažívají při společné stimulaci klitorisu a bodu G. Některá dilda a vibrátory jsou speciálně navrženy tak, aby zvládly dráždit obě místa najednou. Klikněte na tlačítko níže a objednejte si takový z e-shopu RůžovýSlon.cz.

vibrátor na klitoris a bod G Adore G Spot

 

Dechový orgasmus

Orgasmus a zvlášť jeho intenzita je závislá od dechu a plic. Hluboké a pomalé dýchání ovlivňuje to, jak vnímáme erotické vjemy, pomáhá nám lépe se na ně soustředit a prožívat celkové sexuální potěšení. Pomocí soustředěného dechu odkloníte rušivé myšlenky a vjemy, které odklánějí pozornost od erotického vzrušení.

Během sexu nebo masturbace si lehněte na klidné místo a uvolněte se. Položte si ruce na hruď a dýchejte zhluboka nosem tak, aby se vaše ruce hýbaly. Vydechujte pomalu ústy. Pokojně vnímejte své tělo a snažte se uvolnit ztuhlé svalstvo.

Metoda dýchání má velký vliv na sexuální odezvu těla a sílu orgasmu. Zde nelze poradit přesný postup, protože každý člověk dýchá jinak, zároveň jsou každému příjemné jiné doteky a techniky stimulace.

Začněte proto experimentovat, zkoušejte různé typy dýchání a sledujte, který ve vás vyvolává ty nejpříjemnější pocity.

 

Kožní orgasmus

O kožním orgasmu jste zřejmě ještě neslyšeli, ale jde o starou známou husí kůži. To je příjemné brnění a napětí, které prochází tělem a končetinami, třeba když slyšíte zajímavou píseň nebo vidíte něco vzrušujícího. Kvůli husině vám mohou vstát i vlasy dupkem a můžete se otřást od zimy.

Podle výzkumů většinu kožních orgasmů vyvolává hudba a umělecká díla, dále pak emotivní scény ve filmech nebo setkání s některými lidmi. Vystavujte se dle libosti všemu, co vás vzruší a vyvolá příjemnou husinu 🙂 Pokud se náhodou nestane nic, zaměřte se na tradiční stimulaci erotogenních zón.

 

Orgasmus přes sexuální fantasie

Pomocí vlastní fantasie lze někdy dosáhnout orgasmu i bez pomoci rukou a hraček. Sexuální fantazie společně se správnou technikou dýchání mohou vyvolat silné vzrušení a orgasmy. Představujte si cokoliv vzrušujícího. Zde víte pouze vy sama, jaké myšlenky vás dostanou do varu.

Orgasmus díky erotickým myšlenkám dosahuje pouze málo žen, ale je možný, takže se o něj můžete pokoušet. Procvičujte svou představivost a dejte šanci i těm nejzvláštnějším představám. Do hlavy vám totiž nikdo nevidí 🙂

 

Coregasmus

Coregasmus je zvláštní druh orgasmu, který vyvolává tělesné cvičení a nejde tak o cílené dráždění erotogenních zón. Ženy tyto orgasmy dosahují náhodile a nepravidelně.

Určitě se ale v rámci zdravé životosprávy snažte pravidelně hýbat a sportovat. Pokud vás bude některá aktivita sexuálně stimulovat, nebraňte se a užijte si to 🙂

Ženy zažívají coregasmy často při běhu, kdy se stehna třou o sebe a nepřímo tak stimulují vaginu a klitoris. Velmi častý je orgasmus při jízdě na kole, motorce nebo na koni, kdy kromě tření dochází k pravidelným vibracím.

Orgasmus vás může „přepadnout“ i při józe, napínání břišního svalstva a provádění sedů-lehů.

 

Orgasmus ve spánku

Ano, zní to zvláštně, ale ženy i muži mohou dosáhnout orgasmu i ve spánku. U mužů se projevuje polucí (mokrými sny) a tedy ejakulací během spánku, u žen orgasmus nelze zjistit tak jednoduše.

Mozek je aktivní během celé doby spánku, takže to, co se odehrává ve snu, se může projevit i navenek.

Neexistuje žádný návod, jak dosáhnout orgasmus během spánku. Je ale zábavné sledovat, když k němu dojde, ale žena nemůže udělat nic pro to, aby se znovu opakoval 🙂

MĚJTE PŘEHLED: 14 druhů mužského orgasmu. Některé mají se ženami společné.

druhy mužského orgasmu

 

Proč ženy zažívají tolik druhů orgasmů?

Ženská erektilní tkáň je velmi citlivá a zabírá mnohem větší plochu, než „drobný“ mužský žalud a krátká uzdička. Tření vaginy, pochvy, děložního čípku a přilehlého okolí stimuluje ženu mnohem intenzivněji. Orgasmy tak mohou být skutečně silné, intenzivní a hluboké, zároveň trvají déle než mužský orgasmus.

Zde doplním, že ve skutečnosti neexistuje až tolik druhů orgasmů, ale spíše způsobů, jak tyto orgasmy dosáhnout. Samotní odborníci na lidskou sexualitu totiž tvrdí, že ženský orgasmus je pouze jeden, ale může ho vyvolat dráždění různých částí těla.

Během sexu nebo masturbace žena či partner dráždí několik zón najednou. Výsledkem je tak kombinovaný orgasmus různé intenzity. Ženy mají obecně nejraději stimulaci klitorisu a vaginy, prsou, krku a šíje, masáže nohou a vnitřních stehen.

MĚJTE PŘEHLED: Podrobně jsme 12 ženských erotogenních zón vyjmenovali v samostatném článku. Ve druhém článku jsme seřadili oblíbené mužské erotogenní zóny.

ženské erotogenní zóny

 

Co je to vlastně orgasmus a jak dlouho trvá?

Orgasmus je vyvrcholením sexuálního vzrušení a uvolněním nahromaděné sexuální energie, při kterém dochází k rytmickým kontrakcím genitálií. Stahuje se pochva a děloha, zrychluje srdeční frekvence a dýchání, zvedá se krevní tlak.

Pro většinu žen je orgasmus cílem erotického dráždění během sexu nebo masturbace. Usilují o něj i ženy, které jej zatím nedosáhly. I samotná cesta k orgasmu je velmi příjemná, proto se sexu ani masturbace nevzdávejte i pokud trpíte poruchami orgasmu.

Každá žena se při orgasmu cítí trochu jinak, každá jej ale pociťuje jako vrchol rozkoše. Zároveň u každé ženy trvá orgasmus jinou dobu. U některé pouze vteřiny, u jiné jde o 20 až 30 sekund. Ojediněle může orgasmus trvat až minutu, navíc může být mnohonásobný a v rychlém čase se opět vracet.

 

Jak se ženský orgasmus liší od mužského?

I u mužů během orgasmu dochází k rytmickému stahování genitálií a svalů pánevního dna. Obecně je ale kratší než u ženy.

Součástí orgasmu je u zdravého muže ejakulace, ale jde o dvě různé události. Muž dovede mít orgasmus i bez ejakulace a zároveň ejakulovat krátce před nebo po orgasmu. Obvykle ale k mužskému orgasmu a ejakulaci dochází najednou.

Zajímavostí je ženský mokrý orgasmus (tzv. squirting nebo ženská ejakulace), při kterém Skeneho žlázy produkují tekutinu podobnou mužské prostatické tekutině. Mokrý orgasmus zažívá méně než polovina žen, které orgasmy dosahují, takže není úplně běžný.

 

Mohu mít vícenásobný orgasmus?

Vícenásobný orgasmus je dosažení několika orgasmů krátce po sobě. Žena dosáhne jeden orgasmus, chvilku si odpočine a po krátkém erotickém dráždění dosáhne orgasmu znovu.

Většina žen ale opakovaný orgasmus nedosahuje a je naprosto v pořádku, pokud se nepodařil ani vám. Důležitější je, že vám sex způsobuje příjemné pocity a dosahujete aspoň jednoho orgasmu.

NAUČTE SEJak mít lepší, silnější a intenzivnější orgasmus? Jak se žena udělá co nejlépe? (20 tipů).

jak mít silnější orgsmus u ženy?

Co mám dělat, pokud jsem orgasmu nikdy nedosáhla?

Není nic neobvyklé ani zvláštní, pokud orgasmy nedosahujete. Statisticky pravidelné orgasmy nezažívá až 46 % zdravých, sexuálně aktivních dospělých žen. 10 až 15 % žen orgasmus ještě nikdy nezažilo i když měly sex nebo masturbovaly.

Nesnažte se proto orgasmus nervózně pronásledovat a polapit. Spíše se uklidněte, uvolněte a užívejte si erotickou stimulaci. Horlivé pronásledování orgasmů může vyvolat stres a úzkost. Myšlenky typu „Kdy to přijde? Přijde to dnes vůbec? Kde ten orgasmus vězí?“ odkloní vaši pozornost od erotické stimulace, překazí příjemné vjemy a mohou vás o orgasmus zcela obrat.

Bez uvolnění nemůže dojít ke vzrušení a bez vzrušení nedojde k orgasmu. Příjemné pocity si začnete uvědomovat až když se celkem uvolníte a začnete vnímat všechnu erotickou stimulaci.

Je pouze na vás, kterou erotogenní zónu začnete dráždit. Klitoris, pochva, prsa nebo bradavky? Dělejte cokoliv je vám příjemné.

Jakmile začnete naplno vnímat dráždění, napětí začne růst a to už je jenom kousek od vytouženého orgasmu. Vnímejte se a lépe pracujte s pocity.

POMŮŽE VÁM článek Jak dosáhnout orgasmu u ženy a u muže? Manuál pro všechny starostlivé partnery.

jak dosáhnout orgasmu?

 

Zapojte všechny tipy a užívejte si všech druhů orgasmu

Víc druhů orgasmu se mi z odborných zdrojů bohužel nepovedlo dohledat. Je ale jisté, že ženy mají schopnost zažívat různé druhy, zažívat je společně a to často několikanásobně.

Sama nebo s partnerem zkoušejte různé druhy stimulace, drážděte různé erotické zóny a kupte si sexuální pomůcky. Poznávejte své tělo a jeho reakce. Věřím a v redakci Erekce.cz vám držím pěsti, aby se to povedlo co nejrychleji a pokaždé 🙂

 

Nejoblíbenější erotické pomůcky a hračky pro ženy:

LUXUSNÍ VIBRÁTORY
DILDA
PŘIPÍNACÍ PENISY (STRAP-ON)
DILDA S PŘÍSAVKOU
SATISFIERY
SKLENĚNÁ DILDA
SVORKY NA BRADAVKY
VAKUOVÉ PUMPY PRO ŽENY
VENUŠINY KULIČKY
WOMANIZERY

Jak uspokojit ženu? Další návody a rady pro dokonalé uspokojení

Mokrý orgasmus – 17 kroků pro její squirting+ ROZHOVOR
Jak správně lízat holku, abyste si neuhnal ostudu a slečna si to pochvalovala?
Jak správně prstit holku, dopřát jí orgasmus, ale neublížit? (MANUÁL)
Dráždění klitorisu – vysoká škola krocení žen
Milostná předehra tak, že vám žena lehne k nohám
Ženské erotogenní zóny – 12 bodů vašeho zájmu
Bod G – užitečná „páka“ k ovládnutí každé vaginy
Ženský orgasmus – 20. tipů, jak na něj

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply