Sexting provozuje každý čtvrtý Čech. Je nebezpečný?

Posílání zpráv a videí se sexuálním podtextem takzvanému sextingu, propadá více lidí, a to bez rozdílu věku. Největším problémem je u mladistvých. Jaké jsou přínosy sextingu a v čem si dávat pozor?

Pokud si se svou partnerkou nebo partnerem posíláte zprávy s lechtivým obsahem a oba s tím souhlasíte, je vše v pořádku. Není od věci fotky a videa poté, co si užijete jejich koukání, smazat. Někteří partneři po rozchodu vás takto mohou vydírat.

sexting v Česku

 

Konsent je pilířem vztahu

Se sextingem musí oba partneři souhlasit, jinak to může mít na vztah neblahý vliv.

V terapiích se mi často ženy svěřují, že partner má v sextingu zálibu, ale jim se to hnusí. Místo vzrušení tak přichází odpor. Nechtějí mu ale pravdou ublížit, tak na to uměle reagují, což je z dlouhodobého hlediska neudržitelné.

V partnerském vztahu může výměna vzrušujících vzkazů a fotografií přinést nové sexuální podněty, ovšem sexting provozovaný s neznámým člověkem může přinést velké problémy, někdy až nebezpečí,” říká psychoterapeutka pro děti a dospělé Lucie Mucalová.

 

Kdy se jedná o obohacení vztahu?

V Česku se sextingu oddává údajně každý čtvrtý člověk. Většinou se jedná o okořenění vztahu.

Dokud se sexting někomu z dvojice nepříčí, pokud je to oboustranná hra, která motivuje a obohacuje vztah, je všechno v pořádku.

Jsou ženy i muži, co sextingem žijí, posílání zpráv se sexuálním podtextem je vzrušuje, někdy víc než  reálné intimní chvíle.

Tady je to nebezpečí: nezamilovat se do sextingu více než do reálného partnerského sexuálního života,” upozorňuje na úskalí sextingu Lucie Mucalová.

Partneři však musí být na pozoru, když se stanou na sextingu závislí. Pak mohou mít problém vést běžný intimní život.

 

Pozor si mají dávat mladiství

Sexting se ve velké míře vyskytuje u mladistvých, a dokonce i nezletilých. Je to jedno z největších nebezpečí dnešní doby.

Na školách by tak měla být dostatečná prevence ohledně nebezpečí sextingu. Ti kteří jsou starší patnácti let sex mít mohou. Avšak nesmí se při tom fotografovat, natáčet nebo vést deník (do osmnácti let). Pak by se mohlo jednat o výrobu a držení dětské pornografie.

Největší nebezpečím je sexting s někým neznámým. Je potřeba zvážit všechna rizika.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Sex jakožto povolený doping na olympiádě.

sex jako doping

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

 

erekce_cz na facebooku

2 Comments

  1. Dorota 20.11.2022
    • Redakce Erekce.cz 21.11.2022

Leave a Reply