Steroidy a přípravky na růst vlasů snižují u mužů plodnost

Pánové, kteří chtějí vypadat atraktivněji se zároveň připravují o svou plodnost. Vědci tomu dokonce říkají paradox plodnosti a dodávají, že si muži užíváním anabolických steroidů nebo přípravků na podporu růstu vlasů snižují potenci.

steroidy a plodnost

 

Jeden z autorů zmíněného paradoxu James Mossman z americké Brownovy univerzity pro BBC řekl, že na testech potence viděl spoustu vypracovaných a svalnatých mužů.

Z evolučního hlediska ze sebe dělají velmi nezdravé lidi. Až na výjimky totiž jejich ejakulace neobsahuje žádné aktivní spermie (lékařsky azoospermie, pozn. red.),” dodal Mossman. 

Anabolické steroidy fungují tak, že napodobují účinek mužského hormonu testosteronu v těle. Využívají se hlavně ke zvýšení výkonu a většímu růstu svalové hmoty. Hojně je užívají kulturisté.

 

Ironie mužské atraktivity

Není to ironie, že muži chodí do posilovny, aby vypadali úžasně a líbili se především ženám, ale vlastně si neúmyslně ničí plodnost?” okomentoval druhý autor popsaného paradoxu, Allan Pacey ze Sheffieldské univerzity. 

Funkce anabolik je mimo jiné taková, že oklamávají podvěsek mozkový. Způsobí tím odstavení produkce hormonů folitropinu a lutropinu, čímž zároveň potlačují i produkci spermií. Podle výzkumníků to však nemusí být jen steroidy. Vedlejší účinky látek obsažených v lécích na plešatost mohou způsobit to samé. 

Zdá se, že chemické látky by měly mužům dopomoci k vytouženému vzhledu. Odvrácená strana je skutečnost, že mohou u mužů způsobit sterilitu.

Mužskou neplodností se v posledních letech zabývají  rozsáhlé výzkumy. Podle vědců je za ni zodpovědných několik faktorů. Kromě zmíněných léčiv je to také stres, obezita, kouření nebo práce s notebookem na klíně.

JE DOBRÉ VĚDĚT: Jak přestat kouřit pro zachování silné erekce a její podporu? Potěší se i vaše partnerka.

jak přestat kouřit?

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

 

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply