Terapie testosteronem zlepšuje sexuální libido, funguje i u starších mužů

primulus pro zvýšení testosteronu

Největší placebem kontrolovaná studie doposud zjistila, že testosteron může řešit nízké libido a erektilní dysfunkci. Nízký testosteron libido naopak oslabuje.

Starší muži s nízkým libidem a nízkou hladinou testosteronu po léčbě testosteronem projevili větší zájem o sex a zabývání se více sexuálními aktivitami.

testosteronová terapie a libido

 

Studie je doposud největší placebem kontrolovaná studie prováděná u starších mužů. Studie sexuální funkce je součástí Testosteron Trials – série sedmi studií zkoumajících účinnost hormonální terapie u mužů, kteří jsou starší 65 let mající nízkou hladinu testosteronu a prožívající příznaky jeho nedostatku. Výzkum je podporován především Národními zdravotními ústavy.

Testosteron je klíčový mužský pohlavní hormon, který se podílí na udržování sexuálního úsilí, erekční funkce a produkce spermií. Klinická praxe endokrinní společnosti doporučuje používat léčbu testosteronem mužům s příznaky nedostatku androgenů a nízkou hladinou testosteronu.

Nedostatek androgenů nastává, když člověk má trvale nízkou hladinu testosteronu a jeho výsledné symptomy jako je sexuální dysfunkce.

V posledních 15 letech se užívání testosteronu mezi muži rychle rozšířilo. Od roku 2000 se počet mužů, kteří začínají s léčbou testosteronem téměř zečtyřnásobil, uvádí tak studie v časopise Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism z roku 2014.

Naše nálezy ukazují, že nízká hladina testosteronu je jedním z příznaků, které zapříčiňují snížení libida a erektilní dysfunkci u starších mužů,” uvedl první autor studie Glenn R. Cunningham z Baylor College of Medicine a Baylor St. Luke’s Medical Center v Houstonu.

Muži, kteří mají tyto příznaky, by měli být vyšetřeni na nedostatek testosteronu,” dodal.

Studie byla navržena tak, aby prozkoumala účinnost léčby testosteronem. Nebyla dostatečně velká ani dostatečně dlouhá na to, aby se zabývala kardiovaskulárními příhodami nebo klinickým karcinomem prostaty.

Studie kontrolovaná placebem zkoumala vliv léčby testosteronem na sexuální funkci u 470 mužů. Účastníci byli ve věku nejméně 65 let a měli nízkou hladinu testosteronu. Všichni muži měli heterosexuálního partnera.

TIP: Udělejte si rychlý test na hladinu testosteronu

test na testosteron

 

Muži léčení terapií testosteronem vykazovali konzistentní zlepšení libida a v 10 z 12 měřeních zlepšení sexuální aktivity, včetně četnosti pohlavního styku, masturbace a noční erekce.

Pro srovnání – muži, kteří dostávali placebo v průběhu celoročního studia významně nezměnili své odpovědi v dotazníku.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Speciální ubrousky mohou omezit předčasnou ejakulaci.

ubrousky na předčasnou ejakulaci

 

primulus pro zvýšení testosteronu

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

Přírodní látky, rostliny a byliny pro podporu erekce

L-Citrulin – volně dostupný bez předpisu
Kotvičník zemní - volně dostupný bez předpisu
L-arginin - volně dostupný bez předpisu
Maca peruánská - volně dostupná bez předpisu
Ginkgo biloba - volně dostupný bez předpisu
Pískavice řecké seno - bez lékařského předpisu

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply