Školáci si užívají skupinový sex. Podle lékařů jde o hrozbu.

Jak si vzpomínáte na svá školní léta? První rande, první polibek, první cigareta? Tak pro dnešní školáky je skupinový sex úplně běžný a užívá si jej pořád více mladých lidí. Statistiky doložila americká studie.

Problém je, že většina dívek, které se studentských grupáčů zúčastnily, byla do sexu dotlačená drogami, alkoholem nebo hrozbou násilí. Podle anonymních dotazníků dívky do sexu nutili jejich vlastní partneři. Odborníci varují, že se jedná o celospolečenský problém.

Podle autorky studie byla skupinovému sexu mladistvých doposud přikládaná pouze malá pozornost. Tvrdí, že je nutná společná debata mezi rodiči, lékaři, pediatry a celou společností. Chce vyvolat zájem veřejnosti o tento problém a upozornit na zneužité dívky, které se tak staly obětí sexuálního násilí.

Podle výzkumu na amerických středních školách měla skupinový sex jedna z 13 dívek. Polovina z nich přiznala, že je do sexu nutili partneři nebo kamarádi. Alarmující je také to, že 55% zúčastněných chlapců nepoužilo kondom. Hrozí tak riziko šíření pohlavně přenosných nemocí včetně HIV/AIDS.

Průměrný věk dívek, které se sexuálních radovánek účastnily, byl 15,6 roku. Třetina z nich byla opilá nebo pod vlivem drog. Dívky uváděly hrůzné zážitky včetně znásilnění větší skupinou kluků.

V Česku je situace mírnější. K prvním sexuálním stykům zde dochází průměrně až v 18. roce. Páry, které souloží bez ochrany, ubývají. Pořád je zde ale hrozivá statistika. Až 62% znásilněných žen bylo znásilněno vlastním partnerem, který je k nechtěnému sexu donutil.

DÁLE ČTĚTE: Bezbolestná ztráta panenství – na co všechno si dávat pozor?

bezbolestná ztráta panenství

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply