Sex bez ochrany je pro dnešní mláděz úplně normální. Jeden z deseti jej odmítá úplně.

Podle aktuální statistiky by až polovina mladých Čechů mezi 15 až 19 lety souhlasila se sexem bez použití kondomu, který je má chránit před pohlavně přenosnými nemocemi a virem HIV. Čísla doložil český výrobce kondomů Pepino, přičemž data získával přímo mezi mládeží.

  • Až 44% dotázaných by bez problémů souložilo bez kondomu.
  • Kondom by zaručeně nepoužilo až 10% dotázaných.

Podobná čísla se týkala lidí mezi 20 až 30 lety. Odborníci varují, že je chování mládeže i dospěláků velice riskantní. V Česku přibývá jak nakažených virem HIV, tak i dalšími pohlavními nemocemi. Prohlédněte si aktuální čísla HIV pozitivních podle Státního zdravotního úřadu.

I mezi mladými pořád existují zodpovědní lidé, kteří kondom svědomitě používají.

  • 51% dotázaných mezi 15 až 19 lety uvedlo, že pravidelně používají kondom.
  • 22% kombinuje kondom s hormonální antikoncepcí.
  • Pouze hormonální antikoncepci používá 19% dotázaných.
  • Žádnou antikoncepci nepoužívá 8% respondentů.

Podle odborníků hraje důležitou roli dosažené vzdělání a komunikace s rodiči nebo zkušenějšími lidmi. Mladí používají kondom často i ze strachu z odmítnutí partnera, kterému na ochraně záleží.

Více než 80% dotázaných zažilo první sexuální styk mezi 15 až 18 lety. Jde tedy o neplnoleté děti, a proto odborníci vyzývají hlavně rodiče, aby s dětmi mluvili otevřeně a kondom jim doporučili nebo rovnou několik kusů koupili.

Pokud chcete nakoupit kondomy rychle, diskrétně a vybrat si ze široké nabídky, klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz. Balíček s ochranou dostanete do 2 pracovních dnů. 

KONDOMŮ SE NEBOJTE A NAUČTE SE:

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply