Urolog Martin Lukeš: Zdravý muž má zdravý pohlavní styk a zdravou erekci (PODCAST, 26 min.)

Rakovina (karcinom) prostaty se objevuje u pořád mladśích mužů. Urolog Martin Lukeš nabádá, aby se nestyděli zajít na preventivní prohlídku a to i pokud žádné příznaky nepociťují.

Rozhovor urolog MUDr. Martin Lukeš

 

Podle urologa Martina Lukeše je iniciativa Movember velmi dobrá myšlenka, protože muže upozorňuje na stále přítomné riziko rakoviny prostaty. Zájem o prevenci a pravidelné urologické prohlídky jsou pro muže obvykle tabu a ignorují je. To je také rozdíl mezi muži a ženami, které obvykle do návštěvy gynekologa není potřeba přemlouvat.

Muži se stydí, návštěvy odkládají a to často i pokud je začne prostata pobolívat nebo mají problémy s močením. Urolog pány ujišťuje, že pokud se povede karcinom odhalit včas, existují efektivní řešení a úspěšná léčba. Důležité je ale na vyšetření konečně dorazit.

Mezi prvními příznaky onemocnění se může objevovat problematická erekce. Urolog doporučuje souložit nebo masturbovat aspoň 2x týdně, aby se rozmnožovací soustava procvičovala. Plodnost muže ale pořád klesá.

Dále již bude pokračovat Martin Lukeš v relaci Lucie Výborné na Radiožurnálu.

 

VÍTE, ŽE existují bylinné doplňky stravy pro všechny specifické mužské potřeby od kondice prostaty, přes pevnou erekci až po vysoké libido?

Klikněte na obrázek a podívejte se, s čím vším dovedou pomoct. 

doplňky stravy pro muže

 

 

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply