Zajímavosti o penisu: Rozdíly mezi lidským a zvířecím penisem

Pro každého muže je jeho penis velmi důležitý. Trápí se, když není velký jako v pornu. Ovšem je to zbytečné.

Většina žen říká, že nevyžaduje velký penis, ale to, aby s ním muž uměl dobře zacházet.

lidský a zvířecí penis

 

Tohle jsou šokující fakta o vašem penisu

Mužský penis se od těch zvířecích liší v tom, že nemá kost. 

Penis se ztopoří pod úhlem 26 stupňů nad vodorovnou osou, což má souvislost se sklonem ženské pochvy. Měkký zůstane pouze žalud a to proto, aby nezranil poševní sliznici.

Ostatní savci kromě člověka totiž mají kost v penisu. Ta drží jejich úd v pohotovostní poloze. Je to jakýsi drátek uvnitř penisu.

Muži jí kdysi podle vědců měli také, ale vymizela, jelikož se změnila rozmnožovací strategie. Bez této kosti je potřeba delší doba vzrušení i k pohlavnímu styku.

Ovšem v porovnání s jinými primáty se člověk pyšní opravdu obřím přirozením. Například takový šimpanz má penis dlouhý jen 7 centimetrů (cm), orangutan jen 4 cm a dvousetkilogramový samec gorily jen pouhé 3 cm.

Podle biologů za tím stojí snaha v boji o partnerku. Ze stejného důvodu si muži snažili po generace přidávat objem pomocí různých vychytávek. V Kamasutře se mluví o penisových nástavcích z rákosu, stříbra nebo slonoviny.

Ve středověku si zase rytíři vyplňovali rozkrok vycpávkami, podobně jako suspenzor. Některé přírodní kmeny si dodnes své penisy vylepšují různými nástavci upevněnými k pasu.

Často slýcháme, že muži mající velké určité tělesné proporce, mají i velký penis. Ovšem muži s dlouhými prsty, velkými chodidly či velkými nosy nemají obří přirození, je to mýtus.

Sexuologové tvrdí, že dvoumetrový sportovec má často podprůměrný penis, zato drobný muž má kolikrát nadprůměrný penis, se kterým by mohl pracovat jako pornoherec.

Téměř polovina mužů je nespokojena se svým penisem a cítí se méněcenně. Někteří si dokonce chtějí nechat penis zvětšit.

Lékaři však před tímto rozhodnutím varují, hlavně z toho důvodu, že výsledek je velmi nejistý. Plastická operace má smysl pouze tehdy, pokud se jedná o “mikropenis”, tedy penis, který ve ztopořeném stavu dosahuje pouze maximálně 2,5 cm.

Je si však třeba uvědomit jednu pozitivní věc – ženy netouží po extrémně obřím penisu. Většina žen dosahuje pouze klitoriálního orgasmu a vagina je dlouhá asi 8 až 9 cm.

Během soulože se však dovede přizpůsobit i větším penisům, protože je pružná a elastická.

Naopak muži s menšími penisu jsou vyhledáváni, jelikož se menší velikost snaží dohnat jinde – pečují o svou milou dlouhou předehrou.

 

Kuriozity:

  • Největší přirození má ze suchozemských živočichů slon – jeho penis měří 1,5 m a váží 27 kg. Plejtvák obrovský má penis dlouhý 2,7 m.
  • Největší penis v poměru s tělem mají drobní korýši svijonožci. Jejich orgán je osmkrát delší než jejich tělo a dokáží tak souložit i se vzdálenou samicí.
  • Největší mužský penis má jeden Afričan – 35 cm.
  • Nejdelší pohlavní styk mají kuny – dokáží si užívat jednu až dvě hodiny v kuse.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Trpí skutečně polovina třicátníků erektilní dysfunkcí? Výsledky studií se různí.

lidský a zvířecí penis

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply