Bude vakcína proti chlamydiím? Vědci testovali novou látku

Dánští a britští vědci slaví úspěch s prvními úspěšně provedenými klinickými testy nové vakcíny proti chlamydiím na lidech. V období mezi srpnem 2016 a únorem 2017 udělali testy na 35 ženách, které však chlamydie neměly.

vakcína proti chlamydiím

 

Vědci dali patnácti z nich jeden typ látky, dalším patnácti jiný a posledním pěti placebo. Žádná z žen netrpěla nežádoucími reakcemi. U těch, které byly očkovány, se v těle objevily protilátky. 

Protilátky by měly být schopné zacílit na bakterii hned, jak se dostane do rozmnožovací soustavy. Tohle pro nás znamená obrovský průlom. Pracujeme na tom už 15 let a do klinických testů se zatím žádná vakcína nedostala,“ uvedl spoluautor studie a vedoucí výzkumu vakcíny Frank Follmann s tím, že vakcínu ještě čeká mnoho dalších testů.

Mimo jiné i zjišťování, zda skutečně může člověka před chlamydiovou infekcí ochránit. Než se však vakcína vůbec dostane na trh, potrvá to klidně i pět let.

Na studii spolupracovali Královská univerzita v Londýně se Statens Serum Institut z Kodaně. Výsledky publikovali v časopise The Lancet. Podle dánského webu The Local touto nejvíce rozšířenou pohlavní nemocí každý rok onemocní přibližně 131 milionů lidí na celém světě.

Je to skrytá epidemie. Mohou ji mít muži i ženy a ve většině případů nemoc nemá příznaky,” upozorňuje Follmann.

Ve spoustě případů lidé ani mnohdy neví, že infekci mají, a dál ji přenášejí. Naštěstí je v dnešní době možné nemoc snadno léčit antibiotiky.

Pokud se však léčba podcení, choroba se může zkomplikovat a mimo jiné vést až k neplodnosti. Nejlepší forma prevence před chlamydiemi i jinými pohlavně přenosnými chorobami je správné použití kondomu.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Patnáctiletý chlapec je kvůli viagře už dva roky závislý na sexu.

chlapec závislý na sexu a Viagře

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply