Jsou žíly na penisu důvodem k obavám nebo jsou úplně normální?

Žíly na penisu jsou normální. Ve skutečnosti jsou velmi důležité. Poté, co krev proudí do penisu, aby vám navodila erekci, žíly podél penisu odebírají krev zpět do srdce.

Někteří muži mají žíly, které jsou viditelnější než ostatní. Velikost a tvar žíly se může měnit v průběhu času nebo po sexu, zranění nebo po operaci krevních cév.

výrazné žíly na penisu

 

Proč je můj penis tak žilnatý?

Všimli jste si někdy, jak jsou žíly některých lidí viditelnější než ostatní? To je ovlivněno mnoha faktory: tloušťkou kůže, velikostí žil a úrovní aktivity, kterou jste se nedávno zabývali. Viditelnost žil na penisu je ovlivněna mnoha stejnými faktory.

Když máte erekci, okysličená krev z vašeho srdce cestuje přes tepny do tří komor houbovité tkáně do dříku penisu. Krev tam zůstane, dokud budepenis stopořený.

Poté krev odtéká žilami, které vedou přes povrch vašeho penisu. Toto výrazné zvýšení průtoku krve může způsobit, že žíly budou mnohem větší než obvykle.

 

Mají výrazné žíly vliv na erekci nebo ejakulaci?

Velikost žil nemá žádný vliv na vaši schopnost získat nebo udržet erekci. Velikost žil neovlivňuje ani sílu nebo objem vaší ejakulace.

 

Nedávná sexuální aktivita

Přestože na svém penisu za normálních okolností nevidíte žíly, můžete si všimnout, že žíly jsou výraznější poté, co jste masturbovali nebo měli sex.

Není třeba si dělat starosti, pokud se vaše žíly po zvýšené sexuální aktivitě najednou zdají oteklejší.

 

Krevní sraženiny

Krevní sraženina (trombóza) se ve vašich žilách může vyvinout, když se v krevní cévě hromadí krvinky. To omezuje nebo blokuje průtok krve cévami.

Krevní sraženiny mohou způsobit bolest a viditelně zvětšit žíly penisu. Když dosáhnete erekci, můžete bolest více vnímat. Postižené žíly mohou být tvrdé nebo citlivé na dotek, i když je váš penis ochablý.

Okamžitě vyhledejte lékaře, pokud cítíte bolest během erekce nebo když se dotknete žil penisu.

 

Některé operace

Chirurgie prováděná na krevních cévách v penisu, šourku, genitální oblasti nebo dokonce na nohou mohou ovlivnit průtok krve do penisu a z něj.

Pokud si všimnete, že váš penis je po chirurgickém zákroku více žilnatý, navštivte svého lékaře. Krevní sraženiny nebo nesprávný průtok krve mohou způsobit nebezpečné komplikace, proto je nezbytná okamžitá léčba.

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply