Budoucnost léčby erektilní dysfunkce – co se bude dít a mají muži šance na zlepšení?

Budoucí léčby erektilní dysfunkce (ED) se zaměřují na poskytování léků, které jsou účinnější, rychleji pracují a mají méně, pokud vůbec nějaké, vedlejší účinky než léky v současné době dostupné.

Momentálně je k dispozici pět perorálních léků k léčbě ED – Cialis, Levitra, Stendra, Staxyn a Viagra. Řada farmaceutických firem zkoumá nové způsoby léčby ED a mnoho nových možností může být hned za rohem. Ty mohou být následující:

budoucnost léčby erektilní dysfunkce

 

Budoucí léky na erektilní dysfunkci

Uprima

Uprima (apomorfin) je ve formě tablety, která se rozpouští pod jazykem. Uprima stimuluje chemický dopamin v mozku, který zvyšuje sexuální zájem a pocity.

Jeho hlavní vedlejší účinky jsou nevolnost a zvracení. Kromě toho několik lidí po jejím požití zemřelo. Jeho vydání v USA je proto pozastaveno, momentálně je k mání v Evropě.

V této chvíli se provádějí klinické studie nosní sprejové formy tohoto léku, což může způsobit menší nevolnost.

Uprima - lék na erektilní dysfunkci

 

Topiglan

Stále se zkoumá. Krém aplikovaný na penis zvaný topiglan používá stejný lék (alprostadil), který je používán i v čípcích k léčbě ED.

Pokud se ukáže, že topiglan je bezpečný a účinný, stále není zcela jasné, kteří pacienti by měli prospěch z jeho aplikace. 

topiglan

Topiglan a léky s obsahem alprostadilu se do penisu vpravují pomocí čípků. Odpadá tak nutnost aplikovat léčivo injekcí.

 

Aktivátory melanokortinu

Jedná se o léky, které zřejmě působí prostřednictvím centrálního nervového systému (například mozku). Ve studiích na zvířatech byly prokázány erekce.

Počáteční studie u lidí naznačují, že lék (PT-141) může být účinný, pokud je podáván intranasálně (nosem) u mužů s nemedicínskými (psychologickými/emocionálními) spíše než fyzickými příčinami ED a mírnou až střední ED. Budou zapotřebí větší studie k prokázání bezpečnosti a celkové účinnosti těchto léčiv.

 

Genová terapie

Tato nová terapie by dodala geny, které produkují produkty nebo proteiny, které nemusí správně fungovat v penilní tkáni mužů s ED. Nahrazení těchto proteinů může vést ke zlepšení erektilní funkce.

Experimentální modely na zvířatech prokázaly zlepšení erektilní funkce genovou terapií. Lidské studie by mohly také prokázat úspěch s touto terapií. Zatím se čeká na schválení genové terapie regulačním orgánem a přijetím veřejnosti, což ale může zabrat hodně času.

ČTĚTE TAKÉ, jaké metody se k léčbě ED používají dnes.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Sport je důležitý, aby vás udržoval fit. Vyplatí se mu věnovat hlavně když stárnete.

sport jako prevence nemocí, včetně problémů s erekcí

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply