Co jíst pro zvýšení testosteronu? Většinu máte ve spíži, tak začněte hned dnes

Testosteron není pouze hormon, který ovlivňuje sexuální touhu. Má toho na starosti mnohem více. Je zodpovědný i za:

  • zdraví, pevnost a odolnost kostí a svalů
  • produkci a kvalitu spermií
  • růst vlasů a ochlupení
  • vývoj charakteristických mužských vlastností

co jíst pro podporu testosteronu?

 

Testosteron můžete ztrácet věkem. Hladina se snižuje o přibližně 1 % ročně a to i bez přítomnosti chronických nemocí. Pro udržení správné hladiny testosteronu je nutné celkově vyrovnaná hormonální hladina. Potřebovat budete pestrou stravu bohatou na různé živiny.

Prospěšné jsou tzv. fytoestrogeny, což jsou látky hormonům podobné a najdete je hlavně v rostlinných potravinách. Podle studií pomáhají udržet normální hladinu hormonů.

Správně zvolený jídelníček můžete považovat za doplněk léčby sníženého testosteronu. Strava samozřejmě nevyléčí zdravotní důvody a nemoci snížení, ale podpoří přirozenou tvorbu hormonu.

Nejpodstatnějšími látkami jsou vitamín D a zinek. Jsou to jakési základní stavební kameny testosteronu. Uvedené potraviny jsou jejich výbornými zdroji.

TIP PRO RYCHLOU PODPORU TVORBY TESTOSTEORNU: 

České tobolky Proerecta LONG obsahují kromě vitamínu D a zinku také hořčík, macu a extrakt z hroznových semen. 

Vše jsou to látky pro vyšší testosteron, ale i pevnou erekci a silnější libido.

Proerecta Long

Klikněte a čtěte o podrobných účincích LONGu. V případě objednávky balíček dostanete do 48 hodin.

 

8 naprosto běžných potravin pro zvýšení produkce testosteronu

Nejde o žádné drahé a nedostupné potraviny. Většinu jíte denně nebo je aspoň máte doma ve spíži a lednici. Zbytek dnes dokupte.

 

Mléko obohacené vitamínem D (fortifikované mléko)

Mléko a mléčné výrobky jsou výborným zdrojem bílkovina vápníku. Fortifikace znamená obohacení o nějakou látku. V obchodě hledejte mléko obohacené o vitamín D. Informace je vyznačená na etiketě (viz obrázek).

Vybírejte vždy výživnější plnotučné výrobky. Posilňují kosti a díky vitamínu D udržují hladinu testosteronu pod kontrolou.

mléko s vitamínem D

 

Vaječné žloutky

Další bohatý zdroj vitamínu D. Žloutek obsahuje více živin, než bílek. Obsahuje také cholesterol, který má sice špatnou pověst, ale 1 vejce denně je bezpečné a vhodné.

Cholesterol ve žloutcích může dokonce pomoct s nízkým testosteronem, pokud nemáte žádné srdeční a cévní nemoci.

MĚJTE PŘEHLED a čtěte o vztahu mezi cholesterolem a testosteronem, který si tělo z cholesterolu vyrábí.

 

Obohacené cereálie

Pro zvýšení testosteronu nemusíte snídat pouze tuňáka s vejci. Pokud si právě vy musíte hlídat hladinu testosteronu v krvi, poohlédněte se po fortifikovaných, a tedy obohacených cereáliích a zalijte je dobrým mlékem. Déčko se doplňuje i do pečiva.

 

Fazole

Fazole, ale i další luštěniny (cizrna, čočka, klíčky) jsou výborným zdrojem zinku a dalších prospěšných látek. Vlákniny, spousta rostlinných bílkovin.

 

Hovězí maso

Hovězí, a tedy červené maso se dnes zatracuje, ale pro tělo a hormonální hladinu muže má význam. Konzumace se spojuje s rizikem vzniku některých druhů rakoviny (třeba tlusté střevo). Jde ale pouze o riziko při nadměrné konzumaci (každý den nebo několikrát za den) a nesprávné úpravě (grilování, smažení, pálení na tucích).

Úplně se ale hovězího nevzdávejte. Obsahuje živiny, které mohou podpořit testosteron. Nejvíce vitamínů včetně Déčka obsahují vnitřnosti (játra, srdce), zinek najdete v mletém mase.

Nekonzumujte hovězinu každý den a vybírejte spíše libové kusy svaloviny, než tukem obrostlé flákoty.

 

Tuňák

Tuňák má vysoký obsah vitamínu D. Ten se spojuje s produkcí testosteronu. Ryba obsahuje také vysoké množství prospěšných bílkovin pro stavbu svalů a pevné kosti, ale zato málo kalorií, takže nepřiberete.

Tuňáka jezte ideálně čerstvého, ale v zásobě mějte i konzervy. Jde o přirozený způsob zvýšení testosteronu. Jedna 100 – 150 g porce tuňáka uspokojí denní potřebu příjmu vitamínu D.

Tuňák není jediná vhodná ryba. Jezte i lososa, sardinky, makrelu, šproty a cokoliv dalšího. Pozor, ryby mohou obsahovat škodlivou rtuť. Proto se doporučují maximálně 3 porce ryb za týden.

 

Ústřice a mušle

Zinek je velice potřebný již během puberty, ale jeho účinek udrží mužské hormony (androgeny) v optimální hladině až do dospělosti. Muži se sníženým testosteronem mají užitek ze zvýšeného příjmu zinku a ústřice i další mořské plody jsou jeho skvělým zdrojem.

Občasně si dopřejte kraba, humra nebo chobotnici. Krab obsahuje ve 100 g masa polovinu denní doporučené dávky zinku.

 

Jezte pestře a čerstvě

Nehladovějte ani se nepřejídejte. Buďte sytý a vždy doma mějte aspoň konzervu tuňáka nebo čočku a fazole pro zahnání hladu.

Hormonální hladina odzrcadluje i skladbu jídelníčku, proto se musíte řádně vyživit, aby varlata a nadledviny produkovaly správné množství testosteronu.

Pokuste se i hýbat. Běhejte, plavejte a cvičte. Nepijte alkohol a nekuřte.

Každá, i ta nejmenší změna života k lepšímu posílí i produkci hormonů. Zvažte také českou Proerectu LONG pro bezpečné a dlouhodobé zvýšení produkce vlastního testosteronu. 

Proerecta Long

Klikněte a čtěte o podrobných účincích LONGu. V případě objednávky balíček dostanete do 48 hodin.

 

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply

Pro cílené zvýšení produkce vlastního testosteronu doporučujeme českou Proerecta LONG.
Od 499 Kč za měsíc
CHCI ZVÝŠIT TESTOSTERON >>