Důsledky COVID-19: Vědci upozorňují na dlouhodobou ztrátu erekce

Nemoc Covid-19 soustavně prokazuje nové důsledky na dlouhodobé zdraví. Nemoc je nová a má zatím ne úplně jasné důsledky na stav postižených mužů. Odborníci nově varují, že se jako dlouhodobý důsledek onemocnění Covidem-19 objevuje ztráta erekce.

Covid-19 a ztráta erekce

 

O souvislosti mezi Covidem-19 a erektilní dysfunkcí (částečná nebo úplná ztráta erekce) upozorňují týmy amerických a italských vědců. Německý portál Deutsche Welle cituje lékařku Denu Greyson. Ta potvrdila obavy panující mezi odborníky. Podle nich totiž Covid-19 skutečně může vést k dlouhodobým problémům až úplné ztrátě erekce.

Podle jejich slov Covid-19 způsobuje komplikace ve vaskulatuře a to je důvodem k obavám. Virus je nebezpečný a dovede zabíjet. Pokud ne, pořád může způsobovat dlouhodobé nebo i doživotní komplikace.

Italská červencová studie zjistila, že ED je rizikovým faktorem pro onemocnění Covidem-19, ale také jeho důsledkem. Riziko stoupá věkem a v nebezpečí jsou hlavně starší pacienti.

SLOVNÍČEK: Co je vaskulatura?
Vaskulatura je síť krevních cév, která propojuje srdce se všemi orgány a tkáněmi v těle. Tepny a artérie přivádějí okysličenou krev ze srdce do orgánů a tkání. Žíly odvádějí odkysličenou krev zpět do srdce.

Poruchy vaskulatury tento proces poškozují a oslabují, kvůli čemu orgány a tkáně včetně penisu nejsou dostatečně zásobeny krví. Logicky tak dochází k problémům s erekcí, která dostatek krve vyžaduje.

Autor studie, profesor Emmanuele Jannini z římské univerzity není překvapený. Podle něj je jasné, že fyzická a duševní nepohoda způsobená Covidem-19 vede k problematické erekci. Přidružit se mohou také dýchací problémy a riziko zápalu plic.

DÁLE ČTĚTE: COVID-19 negativně ovlivňuje mužskou plodnost a to až o 50%.

covid-19 a mužská plodnost

 

Leave a Reply