COVID-19 negativně ovlivňuje mužskou plodnost a to až o 50%

Výsledky měření jsou alarmující. Muži postižení COVID-19 mají až o 50% méně spermií na mililitr ejakulátu. Rapidně se snižuje i jejich motilita (pohyblivost) a objem ejakulátu.

covid-19 a mužská plodnost

 

O tom, že COVID-19 má negativní vliv na mužskou plodnost (fertilitu) jste zřejmě ještě neslyšel. Bohužel nejnovější výsledky výzkumů to potvrzují. Nový koronavirus totiž poškozuje buňky varlat, které produkují spermie. Může dojít k problémům s oplodněním ženy.

Izraelští vědci tvrdí, že muži nemocní na COVID-19 mají o 50% nižší produkci spermií na mililitr. Snižuje se hybnost spermií a celkový objem ejakulátu.

Nepřekvapilo by mě, kdyby virus dočasně snížil produkci spermií. Lidé, kteří onemocní na COVID-19, jsou pravděpodobně celkem nemocní a mají nízkou imunitu. Dokonce i chřipka dovede dočasně způsobit pokles počtu spermií. Otázkou je, jak dlouho stav vydrží a zda je obnovitelný,“ říká Dr. Shobha Gupta.

S novým virem pokaždé přicházejí nové věci, se kterými se učíme pracovat. Pokud má člověk nízkou imunitu a je náchylný k infekcím jakýmkoliv způsobem, je ovlivněn počet spermií, co může způsobit mužskou neplodnost,“ dodává.

 

Jakákoliv virová infekce může stejně jako COVID-19 vést přinejmenším k vysoké horečce a snížení počtu a pohyblivosti spermií. Je příliš brzy navrhovat jakákoliv řešení, protože změny ve spermatu mohou trvat až 4 měsíce po infekci,“ říká Dr. Shweta Goswami. 

 

DÁLE ČTĚTE: Covid-19, erekce a sexuální zdraví. Všechna aktuálně dostupná fakta.

Covid-19 a sexuální zdraví

Leave a Reply