Jak hluboká je vagína? Jaký je světový průměr a s jakým penisem uspějete?

Žádná žena není stejná a tak, jak mají rozdílně velké ruce, prsa a zadečky, mají i rozdílně hluboké a veliké vagíny. Šťastný je ten muž, který si najde ženu s vaginou, do které penisem zapadne jako klíč do zámku. Vagína je ženský pohlavní orgán a tvoří součást porodního kanálu.

Průměrná hloubka vagíny je 9,6 cm (od 7,6 do 17,7 cm). Je ale zajímavé, že muž tuto hloubku obecně necítí a víc než hloubka je pro něj důležitější šířka, nebo-li těsnost vagíny.

hloubka_vagíny

 

Vaginální parametry

Velice hrubá statistika hloubky pochvy je tedy 9,6 cm. Hloubka a celkový vzhled se velice liší a od vaginálního otvoru až po děložní čípek může měřit až 17,7 cm. Vnitřek pochvy lemují tkáně a sliznice. Ta vylučuje lubrikační tekutinu, která usnadňuje vniknutí penisu nebo erotických hraček a natahuje vaginální stěnu.

Vulva je vnější částí ženského genitálu. Je to ta část, kterou vidíte na nahé ženě – stydké pysky. Vzhled vulvy je velice proměnlivý od ženy k ženě. Pysky mohou být tělové barvy, růžové, červené, fialové až hnědé. Záleží na věku, rase i tom, jak je vulva „opotřebená“. Velké vnější stydké pysky mohou měřit od 7 do 12 cm.

Pysky ve vrchní části ukrývají klitoris (poštěváček), který měří od 5 do 35 mm. Když se žena vzruší, klitoris se naplňuje krví podobně jako penis a zvětšuje svůj objem. Tehdy je velice citlivý a na muži je naučit se klitoris správně stimulovat.

 

Co má vliv na hloubku a velikost vagíny?

Vagína je velice pružná a své rozměry může měnit. Dovede se natáhnout nebo zúžit. Během erotického vzrušení je vagína silně prokrvená. Pochva se prodlouží a děložní čípek se „nadzvedne“ ze své polohy, aby se do vagíny vešel i velký penis, nebo dokonce prsty či celá ruka (fisting) a sexuální pomůcky. I přes přirozené rozšíření vagíny může být něčí penis pro ženu příliš veliký a to způsobuje nepohodlí, či dokonce bolest během soulože.

 

Změny hloubky a rozměrů vagíny během života

Žádný výzkum nepotvrdil, že by se hloubka pochvy měnila věkem. Mění se ale vnější vzhled. Třeba stydké pysky se mohou věkem zmenšovat, protože stárnutí přirozeně snižuje obsah tuku a kolagenu ve tkáních. Taktéž barva může věkem více zesvětlit nebo ztmavnout.

I citlivost vagíny na různé vjemy se mění a to hlavně po porodu. Výzkum nedokládá změny hloubky vagíny před a po porodu. Opět se mění pouze její vnější vzhled a šířka otvoru nebo velikost pysků.

 

Hloubka vagíny a délka penisu

Zajímavé je, že průměrný penis je cca. o 33% delší, než průměrná hloubka vagíny. Jde ale pouze o statistiku, takže pokud jste se zatím nesetkal se ženou, do které byste se „nevešel“, věřte, že statisticky existují. Vagína se navíc dokáže penisu přizpůsobit a naopak, takže rozdílné rozměry obvykle nejsou problém.

Průměrný penis má celosvětově 13,12 cm v erekci. Průměrná vagína je hluboká 9,6 cm, takže je jasné, že pro některé ženy nebude sex pohodlný. V takovém případě je potřebný rozhovor a vzájemná domluva, jak společný sex řešit. Některé páry začnou více experimentovat s pomůckami, jindy muž jednoduše nevsouvá do vagíny celý penis, ale pouze část, která je ženě ještě příjemná.

 

Jak udržet vagínu zdravou a krásnou?

 • nepoužívejte silně aromatizovanou drogerii, kosmetiku, ani hygienické pomůcky
 • vlhkou vagínu (po koupeli nebo plavání) co nejrychleji osušte, aby se předešlo zánětům a a infekcím
 • ze stejného důvodu dodržujte hygienu a často měňte vložky, tampony i menstruační kalíšky
 • nenoste příliš těsné oblečení, které vagínu zapařuje a hromadí v její okolí bakterie
 • během sexu se chraňte kondomem a nestřídejte sexuální partnery
 • po sexu vagínu umyjte a zkuste se vymočit

 

Co jsme zjistili?

 • Hloubka, velikost, tvar, barva a celkový vzhled se u žen liší.
 • Vagína zvládá porod i sex, takže musí být velice pružná a přizpůsobivá.
 • Pokud má žena podezření na příliš „mělkou“ vagínu, je vhodné zajít na gynekologii, který doporučí vhodná opatření nebo terapii.

erekce_cz na facebooku

 

2 Comments

 1. prdel mi smrdí 3.2.2023
  • Redakce Erekce.cz 6.2.2023

Leave a Reply