Poštěváček může být delší, než penis. Jak to?

Žena obyčejně nemluví o své “erekci”, ale pokud je sexuálně vzrušená, její poštěváček ztvrdne a zvětší se. Princip je stejný jako při erekci u muže.

Shrnul jsem několik zajímavých faktů o ženském poštěváčku, o kterých jste možná ani nevěděli. To, že žena se taky může ztopořit je jen špička ledovce. Zajímavostí o klitorisu existuje více.

poštěváček

 

Poštěváček je jako mužský penis

Výzkumy ukazují, že poštěváček – klitoris – je v podstatě kopie mužského penisu. Obě anatomické struktury jsou identické. Pouze jedna je na pohled menší, než druhá. Na rozdíl od mužského penisu je klitoris určen pouze k jedinému účelu. Tím je sexuální stimulace a vzrušení.

Jeden zajímavý fakt: Více výzkumů dokazuje, že oba orgány začínají růst zcela stejně. Až ve chvíli, kdy začnou působit hormony, se struktury obou orgánů začínají měnit a lišit. V období zhruba 12 týdnů těhotenství se začínají tvořit rozdílně. V zásadě všichni lidé začínají jako žena.

TIP PRO PROFÍKY: Jak správně stimulovat klitoris? 

 

Poštěváček je různě veliký, ale nevadí to

Velikost klitorisu se může výrazně lišit. Viditelný poštěváček je dlouhý až 3 cm. Když přijde na rozkoš a orgasmus, velikost nehraje roli. Dokonce i velmi malý klitoris, tak tenký, že ho sotva uchopíte, může přivodit opravdu silný orgasmus. Stačí jen dostatečné tření a tlak.

Některý poštěváček je skrytý pod kápí a jiný vyčnívá ven. Jeden má rád jemné doteky, druhý potřebuje silný tlak. Zabere to čas, než muž rozpozná, jak na konkrétní klitoris.

TIP: Sex-shopy nabízejí desítky pomůcek pro intenzivní dráždění vagíny a poštěváčku. Seřadil jsem 10 nejlepších. 

 

 

Věk nehraje u poštěváčku roli

Na rozdíl od mužů, kteří se v pokročilém věku vyrovnávají s erektilní dysfunkcí a dalšími neduhy, ženská sexuální odezva zůstává nezměněna. Ženy mají schopnost dosahovat orgasmus v jakémkoliv věku a to i během menopauzy.

VÍTE, ŽE žena dovede dosáhnout až 11 druhů orgasmu? Klikněte a poznejte je všechny.

druhy orgasmu u žen

 

Poštěváček je stroj na orgasmy

Protože je v porovnání se penisem tak malý, jeho nervová zakončení jsou daleko více soustředěna na jedno místo. V poštěváčku je dvakrát více nervů, než v penisu. V průměru klitoris obsahuje 8000 nervových zakončení.

Je tedy mnohem více citlivý na stimulaci, než  varlata, žalud nebo uzdička. To je také důvod, proč mají ženy téměř neomezenou orgastickou kapacitu. Stejně je to u žen s obnovou sil po orgasmu. Může totiž lehce vyvrcholit několikrát v řadě bez přestávek.

 

VIDEO: Sex-koučka Gaia radí, jak během sexu dráždit poštěváček. 

Jak stimulovat klitoris a mít orgasmus v misionáři? - SExCAFÉ

 

Poštěvák může být delší, než váš penis

Tato otázka je stále předmětem debat mezi anatomy. Australský Journal of Urology zmiňuje, že poštěváček zasahuje 15 centimetrů do ženské pánve.

Konkrétně jsou celé ¾ schované v ženském těle. Je to takový zakopaný poklad. To znamená, že jeho délka může být větší, než mužský penis.

 

Pro 75% žen je klitoris cestou k orgasmu

Toto číslo je pravdivé. Celých 75% žen potřebuje k orgasmu stimulaci klitorisu. Ačkoliv si muži myslí cokoliv, většina žen nedosáhne orgasmu jen skrze pohlavní styk.

Existují různé druhy orgasmů. Vaginální, cervikální, G-bod orgasmus. Pro ženy jsou však tyto orgasmy hůře dosažitelné.

TIP: Jak správně stimulovat bod G? 

 

Lidé klitorisu vymýšlejí různé názvy

Mezi lidmi má tato část těla mnoho přezdívek poštěváček, klitoris, frajtr, mužíček v lodi, knoflíček lásky, Venušin pahorek a další. Nepochybně existuje spousta dalších variací mezi páry. Pokud chcete pojmenovat klitoris, pysky a vagínu dohromady, použijte výraz vulva.

 

Poštěváček roste po celý život

Po menopauze může klitoris dosáhnout až 2,5 násobku velikosti oproti pubertě. Jak už bylo řečeno výše, na velikosti klitorisu nezáleží. Malý i velký dokážou přinést ženě obrovskou dávku rozkoše. Ženy navíc velikost neřeší. V tomto jsou rozdílné od mužů.

 

Průběh klitorálního orgasmu

Orgasmus tohoto typu probíhá mezi 3 až 16 stahy. Ty trvají řádově 10 až 30 sekund. Tento statistika nezahrnuje mnohonásobné orgasmy, kdy pulsuje celá pánev.

Někteří sexuální guru porovnávali mužský a ženský orgasmus. Dospěli k názoru, že i ten nejvíce průměrný ženský klitrorální orgasmus trvá déle, než nejlepší mužský. Ženy mají prostě více nervových zakončení a tak je jejich prožitek mnohem intenzivnější a delší.

Může vás zajímat: Klitoris při vzrušení dosahuje erekci. Čtěte, jak a proč vlastně klitorální erekce vzniká.

erekce klitorisu

 

Kde se vzalo slovo klitoris?

Klitoris pochází z řeckého slova označujícího klíč. Kdo odhalí jeho tajemství, dokáže odemknout 13. komnatu sexuálního života. Muži by proto neměli podceňovat jeho význam. Je totiž hluboce propojen s ženským tělem a jeho sexualitou.

Staří Řekové nechali svým potomkům vodítko. Klitoris je skutečným zdrojem k odemčení ženské rozkoše. Stačí jen otočit klíčem.

DÁLE ČTĚTE: Naučte se takovou předehru, že vám žena padne k nohám. 

Leave a Reply