HPV virus – drobné, ale nebezpečné bradavičky

Indol Man 250, informace o produktu

Lidský papillomavirus (HPV) je virová infekce přenášená mezi lidmi dotykem kůže na kůži. Existuje více než 100 variací tohoto viru a celých 40 je jich přenášených sexuálním kontaktem. Vir může nepříjemně ovlivnit genitálie, ústa i hrdlo.

HPV virus je nejčastěji přenášenou sexuální chorobou vůbec. Napadá muže i ženy. Většina sexuálně aktivních lidí se s ním běžně dostane do styku. To i v případě, že mají pouze malé množství sexuálních partnerů a o existenci viru ve svém těle nemají ani ponětí.   

hpv virus

 

Jak se nakazíte papillomavirem? 

HPV virus lze chytit poměrně snadno. Většina lidí se nakazí skrze přímý sexuální kontakt jakým je soulož, nebo orální sex. Protože se tato virová infekce přenáší pouhým kontaktem kůže, není k přenosu nutná soulož. Ve výjimečných případech dochází dokonce k přenosu viru z matky na dítě. K tomu dojde během porodu.

PREVENTIVNÍ TIP: Tablety INDOL MAN 250 slibují prevenci před lidským papilomavirem a také pomoc s rychlejší léčbou, když vás už virus napadne. 

Indol Man 250 na prostatu

 

 

Projevy HPV na těle

Infekce nemusí být na první pohled patrná. Virus může v těle nakaženého člověka přebývat několik měsíců i let. K tomu všemu bez jakýchkoliv vnějších příznaků. Tím pádem může člověk virus nevědomky přenášet na další osoby.

 

HPV virus a příznaky v podobě genitálních bradavic

Přítomnost viru v těle s může po čase projevit vznikem genitálních bradavic. Tento typ viru je odlišný od toho, který způsobuje rakovinu.

U pánů se HPV virus může projevit výskytem bradavic. Ty se vyskytují na žaludu, šourku, v ústí močové trubice, předkožce i v oblasti análu.

Alaramující je rostoucí výskyt tohoto onemocnění. Ve Velké Británii vzrostl od 70. let pětinásobně. V České Republice bude situace obdobná.

 

VIDEO: Lékaři mluví o riziku nákazy a léčbě. 

HPV onemocnění a jejich prevence

 

Testy HPV viru v těle

Existují DNA testy na HPV virus pro ženy, u kterých je kladen velký důraz na osvětu a prevenci. V případě mužů zatím nejsou žádné schválené testy k dispozici.

 

Vliv HPV na zdraví muže

Pokud virus nezmizí z těla sám, může způsobit vážné zdravotní komplikace. Ty zahrnují výskyt bradavic v oblasti genitálií a krku. Neléčený virus také může způsobit rakovinu penisu, hlavy a hrdla.

Rakovina způsobená virem často nevykazuje žádné symptomy, dokud není v pokročilejším stádiu. Pravidelná vyšetření mohou pomoci diagnostikovat zdravotní problémy spojené s virem mnohem dříve. Tím pádem dokáží zlepšit přehled o zdraví a zvýšit šance na přežití.

Není možné jednoznačně říci, u koho se nakonec rozvinou zdravotní problémy. Lidé s nižší imunitou jsou jednoznačně více ohroženi.

POZOR: Celkovou imunitu oslabuje i virus HIV. Tělo je pak mnohem náchylnější k nakažení se i jiným virem, třeba i HPV. Jak se projevují příznaky HIV

 

Léčba HPV viru

Mnoho případů nákazy virem odezní samo od sebe. Neexistujte tedy žádná léčba proti infekci virem. Virus je možné otestovat pomocí DNA testu. Ten je však v současnosti oficiálně dostupný pouze pro ženy. V jejich případě se testy provádí jednou za půl roku, nebo 1x ročně.

V případě genitálních bradavic nebo rakoviny se pak léčba zaměřuje specificky tímto směrem.

 

Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic zahrnuje 3 různé směry:

  • preparáty na likvidaci bradavic
  • chirurgické zákroky
  • biologické látky zaměřené proti HPV

Mast ALDARA

Jde o mast dostupnou na lékařský předpis. Aplikaci provádí sám pacient. Pokud je určena na léčbu bradavic je doplatek až v řádu tisíců korun. Když lékař napíše, že jde o léčbu bezcelulárního karcinomu, doplatek činí pouze několik stovek korun.

Obecně tedy záleží na tom, co je napsáno na receptu. V lékárně nepoznají rozdíl. Mast je možné používat maximálně po dobu 16 týdnů. Průměrná doba léčby je 12 týdnů.

Chirurgický zákrok

Lékaři jej provádějí skalpelem, elektrickou smyčkou či za pomocí laserové vaporizace. Pacient je v lokální, nebo celkové anestezii. Záleží na rozsahu výskytu.

Kryoterapie

Provádí se v lokální anestezii a zákrok trvá průměrně 10 minut. Je nutné ji opakovat několikrát za sebou. Výhodou je, že většinou neponechá na tkáni žádné jizvy a vykazuje poměrně dobrou účinnost.

Indonal

Jde o doplněk stravy, volně dostupný ke koupi za cenu kolem 500 Kč.

Babské rady pomáhají porazit HPV virus

Lidová moudrost našich předků má vždy něco do sebe při boji s každou nemocí. Tento virus má nejsnazší úlohu, pokud je lidská imunita oslabena. Je proto důležité dbát na posílení imunitního systému našeho těla. K posílení obranné schopnosti těla existuje celá řada bylin. Nemusíme chodit daleko.

Indol Man 250, informace o produktu

 

Přírodní alternativy

Skvělou variantou je například rakytník, obsahující vysoký podíl vitamínu C. Vynikající je také Hlíva ústřičná, Česnek setý a další druhy zeleniny a ovoce. Bradavice lze v prvních fázích léčit přírodními prostředky. Návštěvu lékaře však není doporučeno odkládat příliš dlouho. Zabírají například tyto přírodní produkty:

  • sedací koupel z bylinek
  • Aloe vera
  • Tea tree olej
  • Epigen intimo – sprej
  • Vitamíny skupiny B a C na posílení imunity
  • Remasan – produkt z Hlívy ústřičné

VÍTE, že pohlavním chorobám se věnuje lékařská oblast venerologie

 

Prevence proti HPV viru

Nejsnazší prevencí je používání kondomů a limitovaný počet sexuálních partnerů.

Existují navíc vakcíny proti tomuto viru. První várka je určena pro dívky a chlapce ve věku 11 a 12 let. Muži a ženy mohou být očkováni do věkové hranice 26 let.

Vakcína má chránit proti typu viru způsobujícího rakovinu a také bránit proti některým druhům, způsobujícím nepříjemné bradavice.

Důležité je chodit na pravidelné lékařské prohlídky a případná podezření konzultovat neodkladně se svým lékařem.

Indol Man 250, koupit

 

Pohlavní nemoci, které hledáte nejčastěji

BALANITIDA
KONDYLOMATA
MYKÓZA
MOLUSKY
FILCKY
ŽLOUTENKA

 

Leave a Reply