Kdo je kdy svolnější k nechráněnému sexu? Muži nebo ženy?

Spousta výzkumů a knih tvrdí, že ženy a muži skutečně uvažují jinak. Jedním z takových příkladů je i užití ochrany během soulože.

Podle výsledků nové studie na toto téma se určité rozdíly v přístupu k ochraně odvíjí nejen od pohlaví, ale i orientace.

kdo souloží bez kondomu?

 

Jak to mají ženy a muži s ochranou?

Na začátku vztahu bývá sex s kondomem samozřejmostí. Vyjednávání ohledně užití či neužití ochrany však mohou být dost nepříjemná, zvláště z toho důvodu, že muži a ženy přistupují k ochraně trošku jinak.

Dokládá to i nedávná studie jež se soustředila na strategie vyjednávání o užití prezervativu mezi ženami a muži ve věku od 18 do 25 let.

Vědci zjistili, že nejen heterosexuální muži a heterosexuální ženy, ale i homosexuální muži mají sklony při takovém vyjednávání s novou partnerkou/partnerem říkat jiné argumenty.

Obecně heterosexuální muži mají mnohem větší vůli mít sex bez ochrany. Vedle nich ženy jsou mnohem opatrnější a pokud muž kondom použít nechce, sex odmítnou.

VYBÍREJTE SPRÁVNĚ: Jak vybrat správnou velikost a materiál kondomu, aby vám perfektně seděl a ani jste jej necítil?

velikosti kondomů

 

Co muži a ženy očekávají?

Během rozhodování, zda kondom použít nebo ne, je velkým faktorem i typ vztahu se sexuálním partnerem.

Když si představíme modelovou situaci, kdy vztah je na počátku, heterosexuální ženy jsou ochotnější přistoupit na nechráněný sex v případě, že cítí k partnerovi silné citové pouto a také ho vnímají jako potenciálního dlouhodobého partnera. 

Navzdory ženskému přístupu je ten mužský zcela opačný.

„Zní to jako oxymóron, ale zdá se, že muži, kteří cítí vyšší motivaci si vztah s partnerkou udržet, mají naopak tendenci riskovat mnohem méně – a to nejen v oblasti přenosu různých sexuálně přenosných nemocí, ale i z hlediska nechtěného těhotenství,“ řekla sexuální terapeutka Reneé D. Burwell.

„Heterosexuální muži, kterým opravdu nejde o to, aby se jejich čerstvý vztah změnil ve vážný a dlouhodobý, se pak chovají rizikověji a spíše se podřídí svému protějšku,“ dodala.

 

HIV není jediné riziko nechráněného sexu

Stejně se v tomto přístupu s ochranou liší i muži souložící s muži. Tato skupina má vyšší tendenci si o užití kondomu promluvit.

Naproti tomu však dle statistik se používání kondomu při gay sexu snižuje.

Dle odborníků je to kvůli vzrůstající popularitě tzv. pre-expoziční profylaxe (PrEP), která je preventivním opatřením proti nákaze virem HIV.

Ovšem HIV není jediným nebezpečím při nechráněném styku, které hrozí.

Podle sexuologa Lawrence Siegela mají však přesto mnozí dojem, že při užívání PrEP mají svolení k nechráněnému sexu.

 

Zdraví je vždy nejpřednější

Velká část mladších mužů tvrdí, že kondom při sexu nepoužívají proto, že mají kvůli němu problémy s erekcí.

To ovšem není úplně pravda. Podle Siegela použití prezervativu může vést ke vzniku určité výkonové úzkosti, a to nejčastěji u těch, kteří se sami od sebe bojí o svou erekci a citlivost.

Zde je na vině ovšem psychika mužů, nikoliv kondom.

V sexu je vždy nejdůležitější bezpečnost spolu s oboustranným hezkým prožitkem. 

NÁVOD PRO ZAČÁTEČNÍKY: Jak nasadit kondom a neutrhnot si ostudu?

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply