Masturbace varlat: Bezpečnostní tipy a pár nových způsobů (NÁVOD)

Masturbace, a tedy honění či sexuální dráždění varlat je pro mnohé muže i ženy citlivé téma. Jelikož jsou varlata velmi citlivá, někteří muži se bojí, že si ublíží a jejich partnerky na varlata raději také nesahají, aby partnera nezranily.

Je to ale právě vysoká citlivost varlat, díky které je lze velmi příjemně stimulovat. Mnozí muži dovedou dosáhnout orgasmus pouze díky honění varlat. Lze je díky tomu vnímat jako jednu z mužských erotogenních zón.

V článku vysvětlím, jak varlata honit citlivě, bezpečně a tak, aby se vám tato delikátní praktika vždy líbila. Článek se hodí i pečujícím partnerkám, které chtějí svým partnerům dopřát jenom to nejlepší.

masturbace varlat, dráždění, honění

VÍTE, ŽE varlata si honí průměrně až 50 % masturbujících mužů? 87 % z nich potvrdilo, že doslova milují, když se jim s nimi hraje i partnerka.

 

Na která místa se zaměřit při masturbaci varlat?

Varlata jsou umístěna v šourku, což je kožní vak visící pod penisem. Kromě varlat je velmi citlivý i šourek, takže se s ním určitě pohrajte.

 • Masírujte i šev, který vede středem šourku a připomíná jizvu.
 • Masírujte i spodní část šourku, protože pod kůží leží citlivé spodní strany varlat.
 • Masírujte i místo, kde se šourek napojuje na tělo penisu.
 • A samozřejmě masírujte i hráz, která se nachází těsně za varlaty.
 • Současně můžete stimulovat i další místa, aby bylo erotické potěšení a následný orgasmus silnější.

NAUČTE SE: Masáž mužské hráze: Co dělat a jaký je to pocit? Návod pro začátečníky.

masáž hráze

 

Při honění varlat šetřete silou a tlakem

Varlata jsou velmi jemné žlázky a prudké, příliš silné doteky je mohou podráždit. Ideální je působit na ně silou, která vás spíše lechtá, než „škrábe“ nebo tlačí. Až se vám povede najít únosnou míru tlaku a síly, vysvětlete ji i partnerce. Bude vědět, co vám dělá dobře.

Vy nebo partnerka můžete varlata velmi jemně zmáčknout a pomalu stupňovat tlak až do momentu, než vám to začne být nepříjemné. Tam je vaše osobní maximum. Ženám vzkazuji, že stejnou praktiku mohou použít i při klasickém honění penisu, bradavek a všech citlivějších místeček.

VELMI DŮLEŽITÉ: Pokud byste si na varlatech nahmatal nějaké podezřelé bulky nebo výrůstky, neprodleně jděte na sexuologické vyšetření.

Může to být příznakem rakoviny, ale útvar může být i nerakovinný (benigní). To, zda vám hrozí riziko, posoudí až lékař. Více v článku Vyšetření varlat na urologii a samovyšetření doma. Jak probíhá a jak se připravit? Co se bude zkoumat?

vyšetření a samovyšetření varlat

 

Střídejte různé způsoby dráždění varlat

Masturbace varlat je bezesporu příjemná, ale taková stimulace může být neúplná a muže začít po chvilce nudit. Varlata si můžete dráždit, když vám partnerka kouří či honí penis nebo se vám hraje s análním otvorem.

Ženám doporučuji zaměřit se nejdříve na penis a ne hned na varlata, protože byste je mohla polechtat, muž se začne smát, vzrušení velmi rychle opadne a s ní i erekce, což jistě nechcete 🙂

 

I varlata rády kloužou

Řeč je o lubrikačním gelu, který zjednoduší všechny doteky a poskytuje větší bezpečnost. Vaše či partnerčiny ruce budou po namazaných varlatech klouzat lépe.

NÁKUPNÍ TIP: Nejširší výběr lubrikačních gelů najdete v e-shopu RůžovýSlon.cz. Vždy nejvýhodnější ceny a doručení do 2 dnů.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na kompletní nabídku. Stránka Erekce.cz není prodejcem žádných produktů.

 

Zkoušejte různé způsoby masturbace varlat

Než si najdete masturbační způsob, který vám vyhovuje, zde je několik tipů, které se vám mohou zalíbit:

 • Šourek namažte lubrikantem a mezi palcem a ukazovákem sevřete středový šev. Pomalu a opatrně klouzejte prsty nahoru a dolů. Varlata budete dráždit nepřímo, ale za to velmi příjemně.
 • Velmi citlivá je i spodní strana varlete, takže krouživými pohyby hlaďte spodek šourku.
 • Ženy mohou partnerům olizovat a rty laskat varlata v různých směrech, ideálně společně s masturbací penisu.
 • Varlata můžete po jednom i nasát do úst, protože obě se vám tam zřejmě nevejdou. Můžete je jemně dráždit zuby, ale pozor, abyste do varlete nezakousla. V ústech varle masírujte jazykem.
 • Šourek chyťte do obou dlaní a velmi opatrně a jemně za něj zatáhněte.
 • Některým mužům vyhovuje drsnější zacházení, takže pokud dovolí, dejte mu přes varlata slabou facku. Určitě to nikdy nezkoušejte bez předešlého svolení. Během masturbace si můžete naplácat i sám.
 • Dále dělejte cokoliv, co vám bude příjemné, a pokud jste žena, zkoušejte různé pohyby a způsoby dráždění. Partner vás upozorní na ty, které mu dělají nejlépe.

 

Myslete na bezpečnost i při masturbaci varlat

Když se rozdovádíte, možná vás napadne s varlaty různě kroutit, mávat, škubat a možná je i protočit. To je ale velmi nebezpečné. Z varlete totiž vychází cévní stopka, a pokud by se přiškrtila, do varlete by neproudila čerstvá okysličená krev a hrozilo by riziko jeho odumření a vznik neplodnosti. Lékařsky se stav nazývá torze varlete.

Levé varle vždy držte na levé straně, pravé varle na pravé straně. Nikdy je nijak nepřekřižujte.

Až se vám bude s varlaty hrát partnerka, vždy ji upozorněte, co dělat může a co ne. Rozvášněná žena se někdy chová jako slon v porcelánu a přiznejme si, že varlata z porcelánu jsou. Poproste ji, ať si sundá ostré šperky nebo náramky.

Pokud jste partnerka vy sama, sledujte mužovu řeč těla. Pokud se odtáhne, cuká se nebo se netváří příliš nadšeně, něco mu zjevně vadí, takže se zeptejte, co to je a co neděláte správně.

 

Varlata stimulujte v různých polohách

Nezvykejte si na pouhou jednu polohu. S varlaty si můžete hrát i v jiných pozicích. Jako žena nechte partnera stát a vy si klekněte před něj. Až se malinko rozkročí, získáte k varlatům dokonalý přístup.

Když si lehnete na záda, partner vám může varlata spouštět do úst a vy je budete jemně sát či líbat. Této technice se někdy říká i „louhování čaje“ 🙂

Partner si může kleknout na všechny 4 a vy mu budete varlata masírovat nebo cucat zezadu. V této poloze můžete souběžně dráždit i anál nebo do něj partnerovi strčit nějakou hračku, a zároveň dráždit hráz. Vyzkoušejte i oblíbenou polohu 69 a ústy se zaměřte na varlata.

NÁKUPNÍ TIP: Širokou nabídku dild vhodných i pro dráždění pánského análu najdete opět na RůžovémSlonu.cz.

 

Prodlužte si orgasmus

Pokud si budete spolu s varlaty honit i penis, těsně před dosažením orgasmu přestaňte dráždit penis a zaměřte se pouze na varlata.

Taková stimulace vám bude velmi příjemná, ale pravděpodobně ne tak silná, abyste ejakuloval. Díky tomu oddálíte orgasmus a užijete si o něco déle.

NAUČTE SE: Oddálení ejakulace a 14 tipů pro nejdelší sex + ROZHOVOR s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

oddálení ejakulace

 

VIDEO (anglicky): Jak dopřát potěšení jeho varlatům? Návod pro ženy.

VIDEO (anglicky): Další tipy pro masturbaci varlat

 

Nejčtenější články o zdraví a nemocech varlat

Rozhovor: O bulkách na varlatech, penisu a šourku s MUDr. Josefem Stolzem, MBA z pražského UroKlinikum
Jedno varle větší než druhé je normální. Některé příčiny ale jsou rizikové. Které?
Rakovina varlat – projevy, příčiny a metody léčby
Zmenšování varlat (atrofie varlat): Proč se varlata scvrkávají a jak se chránit?
Zánět nadvarlat (epididymitida) – příznaky, příčiny a léčba

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply