Jak nasadit kondom a neutrhnot si ostudu?

Vybrat správný prezervativ je jako vybírat běžecké boty. Můžete vybírat zcela na slepo. Prostě přijít k regálu a jeden si zakoupit. Svou práci produkt odvede.

Co když dáte výběru o něco více času? Zvažte velikost a vlastnosti, které nejlépe sedí vaší osobnosti a okolnostem. Váš sex rázem přejde na jinou úroveň.

Všude slyšíme rady: “Používejte kondom”, ale velmi málo autorit nás učí, jak vybrat správný. 

Při výběru je třeba zvážit více než jen velikost. Pokud neznáte rozdíl mezi pojmy ribbed, ultra-thin a her pleasure, čtěte dál a staňte se opravdovými odborníky přes gumy.

kondom

Kondom doporučuji nosit vždy při sobě. Nikdy nevíte, kdy zažijete sexi flirt

 

Jak vybrat, nasadit a bezpečně zahodit kondom? 

Všeobecný předsudek mezi lidmi je, že všechny kondomy jsou velikostně univerzální. Muži často vybírají kondom, který je příliš malý a naopak. Netuší přitom, že jejich vnímání sexu může být rázem na jiné úrovni.

Špatně padnoucí kondomy zvyšují ztrátu erekce více jak dvojnásobně. Stejně tak je ohrožen orgasmus obou partnerů. Lidé nemyslí ani na možnost sklouznutí kondomu během sexu. Neplánované početí, případně přenos sexuální choroby je rázem otázkou chvilky.

Za ztrátou zájmu lidí o kondomy stojí bohužel i jejich neznalost. Jsou takoví, co nasazují kondom obráceně, což znamená totální destrukci původního účelu ochrany a prožitku.

TRIK NA ZJIŠTĚNÍ SPRÁVNÉ VELIKOSTI: Vezměte do ruky prázdnou ruličku od toaletního papíru a navlékněte ji na plně ztopořený penis.

 • Pokud máte ještě dost prostoru, vybírejte menší kondomy.
 • Prostor tak akorát znamená, že vaše velikost je medium.
 • Je vám v ruličce těsno? Pak jste předurčeni pro nadměrnou velikost.

Až budete mít příště před nákupem gumového pomocníka, zamyslete se nad svým pocitem při sexu. Pokud vám kondom sklouzává a přijde vám, jako byste měli na penisu obrovský kus nadměrné gumy, zkuste menší velikost.

Máte zkušenost s prasknutými kondomy? V tom případě také zvažte změnu velikosti.

Patříte mezi šťastlivce, kteří popadnou kondom v drogerii a sedí jim? Pak gratuluji. Patříte mezi standardní uživatele a sedne vám většina kondomů koupených v kamenných obchodech.

Nakupujete online, nebo vám není příjemné motat se příliš dlouho mezi regály? Pak určitě projděte následující typy kondomů:

TIP: Abyste mohl vůbec kondom používat, potřebujete pevnou erekci. Pokud selhává, užívejte kanadské tablety VIMAX pro dlouhodobou podporu. 

 

Tenký a ultra tenký (thin + ultra-thin)

Chcete-li věci okořenit bez zbytečného rizika, je tento typ vaše nejlepší volba. Téměř každý si zamiluje ultra tenké kondomy. Pro páry znamená tenčí provedení více potěšení, velmi blízké sexu bez ochrany. Tenké slupky se není třeba bát. Tyto druhy procházejí stejnými bezpečnostními testy, jako ostatní produkty. Tenčí neznamená menší spolehlivost.

 

Climax Control

Může se to zdát až absurdní. Kondom, který učiní váš žalud méně citlivým vůči dráždění? Pro některé muže, kteří mají problém s předčasnou ejakulací, může znecitlivění špičky penisu přinést delší a plnější prožitek ze sexu.

Pánové s tímto problémem mohou být velmi příjemně překvapeni! Navíc lze celou věc ještě více okořenit. Existuje zlatý standard kondomů, které znecitliví žalud a na povrchu jsou pokryty lubrikantem na zvýšení citlivosti partnerky. Skvěle promyšlená kombinace řeší dva problémy v jednom. Zkuste třeba Durex Perfomax Intense.

 

Žebrované, tvarované pro rozkoš (ribbed, pleasure shaped)

Malé výstupky, hrbolky a ergonomické tvarování. Kombinace těchto 3 jsou určeny k tomu, dát ji více potěšení a větší orgasmus. U některých žen jsou tyto typy garancí na úspěšný orgasmus.

Jiné naopak tuto texturu nemohou vystát, nebo s nimi nic neudělá. Zkuste je, ale počítejte s tím, že efekt může být nulový, nebo dokonce záporný.

Tyto kondomy jsou také tlustší, což je faktor hodný zvážení. Ne každému větší tloušťka sedne.

 

Jehněčí kůže

Toto je luxusní záležitost. Na první pohled primitivně vypadající, jsou vyrobeny z jehněčí kůže, namísto latexu či plastu. Mají barvu kůže a na 100% se do nich zamilujete po první testovací jízdě.

Lidé užívající tento druh kondomů tvrdí, že už se nikdy nevrátí ke klasickým druhům. Kondom nabízí extra silnou citlivost a odolnost. Jsou tak ideální i pro objemnější muže. Plus jsou zcela bez latexu. Jejich vůně je tedy definitivně něco, na co se dobře zvyká.

Na co si dát pozor? Tento typ vás ochrání partnerku před těhotenstvím, nikoliv však před sexuálně přenosnými chorobami. Jsou tedy ideální pro monogamní páry. Naturalamb Luxury jsou nyní pravděpodobně jediné kondomy svého druhu na světě.

 

Spermicidní – hubí spermie

Vyrobeny speciálně na zastavení vašich bičíkovců na jejich cestě. Spermicidní kondomy přidávají extra bezpečnost při ochraně proti nechtěnému otěhotnění.

Pozor na podráždění chemikáliemi, které může při opakovaném použití způsobit podráždení. Chemikálie nijak nechrání před sexuálně přenosnými chorobami a HIV. Používejte je tedy jen pro své dlouhodobé vztahy a při druhém kole v ten samý den, použijte jiný druh.

 

Pocitové lubrikanty

Jednoduše řečeno: Vystavení vašich intimních partií latexu vás oba vysuší bez ohledu na to, jak moc jste oba vzrušení. Můžete přidat lubrikant na základě vody nebo silikonu. Snesou se s jakoukoliv značkou na trhu. Pozor na lubrikanty na bázi oleje, porušují strukturu kondomu!

Mnoho kondomů přichází s přídavkem lubrikantu. Některé navíc přidávají efekt pocitů chladu nebo horka. Většina párů shledává tyto typy až příliš intenzivní. Je třeba chvíli zkoušet ideální dráždivost kondomu pro oboustrannou spokojenost.

 

Žádný latex

Máte na světě lidi s potravinovou alergií, alergií na prach, pyl a všemožné další věci. Existuje i alergie na latex a lidé, kteří jí trpí mají užší výběr. Některým lidem hrozí při použití latexu anafylaktický šok. Mnoho mužů i žen uvádí výskyt vyrážky, extrémního vyschnutí pokožky a dokonce ekzému po kontaktu s latexem.

Naštěstí mnoho společností reaguje na tento trend kondomy vyrobenými z alternativního materiálu – sensoprenu. Některé páry uvádějí, že materiál je příjemnější než latex. Proto jej někdy volí i lidé zcela bez alergie.   

 

Jak používat prezervativ pro bezpečný sex i prožitek?

Chcete, aby váš kondom pracoval ve váš prospěch? Pak ho musíte používat správně. Naštěstí je to velmi snadné. Stačí mít základní znalosti.

Jak nasadit kondom?

Přečtěte velmi podrobného průvodce nasazením prezervativu. Příště vás už nic nepřekvapí:

 1. Navlečte prezervativ na ztopořený penis ještě před okamžikem, než se jakkoliv dotkl partnerčiných úst, vagíny, análu, hýždí a stehen. Kondom musí zůstat nasazen po celou dobu sexu. Jen tak budete chráněni proti sexuálně přenosným chorobám. Je zajištěna i ochrana před předejakulační tekutinou, která rovněž přenáší sexuální nemoci a vzácně může způsobit těhotenství.
 2. Kondomy vydrží hodně a dlouho. Vždy ale kontrolujte datum expirace vytisknuté na krabičce, nebo přímo na obalu. Otevírejte je opatrně, abyste je nepoškodili. Zapomeňte na otevírání zuby, nůžkami a jinými ostrými předměty.
 3. Potřebujete mít jistotu, že kondomy jsou připraveny k nasazení správným směrem. Okraj by měl být na vnější straně a kondom by měl vypadat jako malý klobouček sombrero, který lze snadno srolovat po penisu dolů. Můžete ho zkusit trochu srolovat na zkoušku, ještě před nasazením. Pokud to jde snadno, máte ho natočený správně. V případě, že nasadíte kondom naruby, raději neriskujte. Vyhoďte ho a vyměňte ho za nový kus.
 4. Stiskněte čepičku na špičce kondomu a nasaďte na žalud. Na vrcholu nechte trochu místa, aby měl ejakulát kam odtéct. Jste neobřezaní? Pak může být příjemnější stáhnout předkožku a následně nasadit kondom.
 5. Srolujte kondom dolů až ke kořeni. Lze nanést lubrikant na vodní bázi, případně silikonový lubrikant do špičky kondomu uvnitř, nebo na povrch kondomu.
 6. Užijte si parádní a bezpečný sex!
 7. Po ejakulaci přidržte okraj kondomu a vytáhněte penis z partnerky. Udělejte to dříve, než penis změkne. Tak nedojde k úniku semene z prezervativu.
 8. Opatrně sejměte kondom z penisu. Učiňte tak dostatečně daleko od partnerky, aby se semeno nedostalo na její tělo. Zahoďte kondom do odpadu. Nevhazujte ho do záchodu. Mohl by ho ucpat.
 9. Kondom nelze použít opakovaně! Nasaďte nový kondom pro každý další vaginální, orální i anální sex. Měli byste také použít kondom při změně jednoho otvoru za druhý (vaginální za anální sex a naopak).
 10. Nedělejte si starosti, pokud ztratíte erekci během používání kondomu. Je to velmi běžný jev. Pokud k tomu dojde, měli byste vyměnit prezervativ. Pouze starý stáhněte a nasaďte nový.

 

Jak kondomy skladovat a používat bezpečně?

Starat se dobře o kondomy a používat je správně je klíčové pro bezpečnost i prožitek:

 • Své kondomy skladujte na suchém, chladném místě. Daleko od ostrých předmětů a přímého slunečního světla. Nenechávejte je v kapsách, v autě, nebo koupelně po dlouhou dobu (1 měsíc a déle), protože teplo a vlhko je může poškodit.
 • Vždy kontrolujte datum expirace a ujistěte se, že nejsou žádné díry v obalu, předtím, než je otevřete. Měli byste cítit vzduchovou bublinu, když zmáčknete obal. Pokud je kondom přetočený, suchý, tuhý, nebo ulepený, vyhoďte ho.
 • Protože máte používat nový kondom při každém novém sexu a ztrátě erekce, je dobré mít jich více v zásobě. Mějte kondomy po ruce. Bude se to hodit, až věci začnou nabírat na obrátkách. Kupte si výhodnější megabalení – 18 až 20 kusů do 200 Kč. 
 • Většina kondomů je opatřena lubrikací, ale přidání extra lubrikantu na bázi vody, či silikonu přidá na pocitu komfortu a zabrání jejich porušení.
 • Můžete dát pár kapek lubrikantu dovnitř do špičky kondomu, nebo na jeho povrch.
 • Nepoužívejte jako lubrikant nic, co obsahuje olej (vazelína, tělové mléko, dětský olej, máslo, olej na vaření a tak dále). Latexové kondomy olej narušuje a ty mohou prasknout.
 • Udělejte si z kondomů zábavu – vše co je potřeba je trocha kreativity a pozitivního přístupu. Pro mnoho lidí jsou kondomy přirozenou součástí předehry. Nechte partnerku vám kondom nasadit, aplikovat lubrikant, stimulovat vás a říkat přitom “peprné řečičky”. Vědomí, že chráníte jeden druhého před těhotenstvím a chorobami umožní oběma stranám relaxovat a soustředit se na podstatné.
 • Cvičení dělá mistra. Zkuste si nasazení nanečisto. Nasaďte jeden gumák na ztopořený penis, případně použijte banán, okurku, láhev, nebo cokoliv ve tvaru údu. Až dojde na lámání chleba, budete připraveni.
 • Pokud kondomů nevěříte na 100%, existují další možnosti ochrany. Prostředky kontroly porodnosti ve formě pilulky, pesaru, injekce ještě zvyšují ochranu před početím. Pokud kondom praskne, lze použít záchranou ranní pilulku, která je schopna zabránit nechtěnému početí 5 dní po nechráněném sexu. Ideální doba je do 72hodin.

 

VIDEO: Správné nasazovaní prezervativu

Jak nasadit kondom - návod - Lascivni.cz

 

Dámský kondom – pesar – oboustranná bezpečnost

Ženské kondomy jsou rovněž snadné na použití. Stačí trocha cviku. Zde vám přinášíme základy, jak si s kondomem pro ženy poradit.

Jak nasadit ženský kondom?

 1. Opět ověřte datum expirace a opatrně otevřete obal.
 2. Ženské kondomy jsou od výrobce lubrikované. Můžete přidat vlastní lubrikaci a spermicidy.
 3. Partnerka by se měla dostat do relaxované a uvolněné polohy. Do stejné, jako když zavádí třeba tampon (s jednou nohou na židli, v leže, v kleče).
 4. Stiskněte strany kroužku na špici a zaveďte do vagíny jako tampón.
 5. Dejte prst dovnitř kondomu a zatlačte konec co nejhlouběji do vagíny tak, aby přiléhal k děložnímu čípku. Ujistěte se, že konec není přetočený.
 6. Vytáhněte prst a nechte vnější kruh čouhat asi tak 2,5 centimetru ven z vagíny.
 7. Jste připraveni na sex. Naveďte partnerův penis dovnitř kondomu. Nesmí jít mimo!
 8. Při užití pro anální sex odstraňte kruh na špičce a vsuňte si kondom dovnitř. Konec nechte čouhat ven stejně, jako u vaginálního sexu.
 9. Po sexu zatočte vnějším kroužkem několikrát dokola, aby semeno nemohlo vytéct ven.
 10. Jemně vytáhněte kondom ven a vyhoďte.
 11. Ženské kondomy, stejně jako pánské lze použít pouze jednou.

 

VIDEO: Jak bezpečně nasadit ženský kondom – pesar?

How to Use Your FC2 Female Condom

 

Jak nasadit kondom ústy?

Celou zábavnou hru kolem nasazování kondomu lze ještě o trochu více okořenit a udělat zábavné ještě více zábavným.

Nebojácná partnerka s šikovným jazykem dokáže nasadit kondom i pomocí úst. Osobně si nedokáži představit lepší předehru a nasazení kondomu, než právě tímto stylem.

Samotné nasazení může být zpočátku trochu náročné, ale výsledný dojem stojí za to. Někteří muži totiž tvrdí, že kondomy zkazí celou náladu. Tento trik ale přesvědčí i nejzarytější odpůrce.

 

Nasazení prezervativu ústy – návod pro partnerku krok za krokem

 1. Otevřete opatrně balení (žádné nehty a ostré předměty)
 2. Ujistěte, se že kondom držíte v pozici pro správné srolování.
 3. Dejte si kondom do úst. Špička směřuje do úst. Okraj kondomu máte před zuby a držíte jej rty.
 4. Zatímco držíte kondom v puse, vytvarujte ústa do tvaru O.
 5. K vytlačení vzduchu zatlačte špičku proti patru pomocí jazyka.
 6. Dejte ruce kolem kořene partnerova penisu. Ústy umístěte kondom na žalud a tiskněte ho proti špičce pomocí jazyka.
 7. Použijte rty ke srolování prezervativu dolů (pozor na zuby).
 8. Srolujte kondom po celé délce dolů jen za použití rtů.
 9. Ústy několikrát přejeďte po kořenu penisu, abyste vytlačili vzduch.
 10. Rukama ověřte, zda kondom opravdu sedí.  

 

Tipy pro nasazení kondomu pusou

 • Některé lubrikované kondomy mají opravdu divnou chuť. Zkuste proto nelubrikované nebo s příchutí
 • Mějte trpělivost. Tato metoda si žádá několik pokusů, tak se nenechte odradit. Trénovat lze na banánech a objektech podobných penisu.
 • Postupujte pomalu, plynule a opatrně. Vyhněte se zubům.

 

Sex bez kondomu a rizika

Není žádná novinka, že sex bez kondomu s neznámým partnerem je riziko. Hrozí neplánované otěhotnění i přenos sexuálně přenosných chorob.

V současné době jsou média plná varování, jak mladí začínají být neopatrní a HIV a další nemoci se šíří. Naštěstí realita v Čechách snad nebude tak zlá, jak ukazuje video youtubera Stejka:

 

VIDEO: Průzkum mezi mladými lidmi a jejich názor na kondomy

Nosej u sebe holky kondomy?

Co když prezervativ praskne?

Pokud kondom praskne, nebo sklouzne během sexu s osobou, kterou neznáte. Pokud nejste chránění proti těhotenství pamatujte si tento postup:

Zkuste oba zachovat klid a okamžitě přestaňte. Prasklý kondom vyhoďte.

Měly by vás zajímat především 3 věci:

 • těhotenství
 • sexuálně přenosné choroby
 • HIV

Následujte tyto pokyny v závislosti na typu sexu:

 • Žena i muž by měli jít do koupelny a vymočit se.
 • Žena by měla jít do dřepu a dostat z vagíny tolik spermatu, kolik jen bude možno.
 • Partnerka by se neměla sprchovat, protože sperma se pak dostane ještě výše do vagíny a riziko těhotenství a chorob roste
 • Sprchování odplavuje bakterie prospěšné pro boj s infekcí. Proto by měla žena omýt jen okolí genitálií.
 • Žena by si měla vzít nouzovou pilulku proti otěhotnění. Nejlépe do 72 hodin. Pozor! Těhotenství je možné i když muž neejakuluje uvnitř.
 • Důležité je absolvovat prohlídku maximálně do 14 dní
 • Pokud máte oprávněnou obavu z HIV existujte tableta PEP – post – expoziční profylaxe. Tu je třeba spolknout do 72hodin po nehodě.

 

Sex s kondomem je dobrý a bezpečný. Nehazardujte!

V článku jste se dozvěděli, že sex s kondomem je nejen bezpečná ochrana vašeho zdraví a prevence otěhotnění, ale také může být velmi zábavný. Jedinou vadou na kráse bývá fakt, že někteří z mužů mají ke kondomům skrytý odpor, protože necítí vaginu „na vlastní kůži“. 

Stres z gumové ochrany je tak veliký, že raději riskují nechráněný sex bez něj a vystavují se nebezpečí. Jejich motivem je hlavně strach, že použití kondomu je natolik rozhodí, že přijdou o svou erekci. Tento problém je velmi snadno řešitelný.

Pokud si muž nevěří se svou erekcí, existuje na trhu nepřeberné množství doplňků stravy na podporu erekce a sebevědomí muže. Dokonce i s kondomem bude pevný penis vaše konstanta, na kterou se budete moci spolehnout. Nechte se inspirovat výběrem těch nejlepších přípravků v naší recenzi TOP 10 přípravků na podporu erekce a vyberte produkt, který vám nejlépe sedne.

VYBÍREJTE SPRÁVNĚ: Jak vybrat správnou velikost a materiál kondomu, aby vám perfektně seděl a ani jste jej necítil?

velikosti kondomů

 

Leave a Reply