Jak vybrat správnou velikost kondomu? Který materiál mi bude pohodlný? Na co musím myslet?

Kondomů existuje spousta velikostí, tvarů a materiálů. Pokud s  nimi nemáte zkušenost, je těžké nakráčet do drogerie a vybrat si jenom tak. Nechceme, abyste nakupoval kondomy, které vám nebudou sedět. S průvodcem výběru správné velikosti a materiálu ušetříte čas, peníze i zklamání z nákupu nesprávných kondomů 🙂

Správně zvolený kondom je navíc bezpečný. Bude vám krásně sedět, penis z něj nevyklouzne, nesvlékne se vám, nic z něj nevyteče, a pokud jej budete používat opatrně, nepraskne vám.

Kondom může zvýšit citlivost penisu a posilnit tak orgasmus, nebo citlivost naopak snížit, díky čemu vydržíte déle a oddálíte ejakulaci.

Kondom potřebujete pro ochranu před oplodněním partnerky, a zároveň vás ochrání před pohlavně přenosnými nemocemi.

Naučím vás vybrat správný kondom na základě délky a obvodu penisu, na které musíte myslet před nákupem.

velikosti kondomů

 

Jak správně změřit penis a vybrat správnou velikost kondomu?

Správné změření penisu je prvním krokem k úspěšnému výběru kondomu. Použijte pravítko, pásmo nebo kus provázku. Penis vždy měřte ve stavu erekce, protože kondom budete vždy navlékat na ztopořený penis.

Postupujte následovně:

 • Pravítko nebo metr přiložte na místo začátku penisu, kde se napojuje na pubickou kost a měřte až po špičku (konec penisu, kde ústí močová trubice). To je délka penisu.
 • Pružný metr nebo provázek omotejte kolem nejširší části penisu v erekci, která je přibližně v polovině penisu (to je obvod). Pokud měříte obvod provázkem, změřte ovinutou část na pravítku.

MOMENTÍK, PROSÍM:

Kondom lze použít pouze pokud máte pevnou erekci, která vydrží. Pokud tak silnou a spolehlivou erekci nemáte, vyzkoušejte unikátní novinku na trhu.

Proerecta SHOT je nápoj pro podporu erekce pro pány, kteří nechtějí na nic čekat. 

Erekci navodí do 30 minut, příjemně chutná a je nenávykový. Přesně takový, jak pro spolehlivou erekci potřebujete. 

proerecta shot

Klikněte a dostanete se do e-shopu Proerecta.cz k účinkům a objednávce. Balíček dostanete do 48 hodin. 

 

Běžné velikosti kondomů v Česku

Dobrý kondom vám bude krásně sedět, nebude vás ani škrtit, ani se svlékat. Kondom byste prakticky neměl ani cítit. Nabídka zboží je široká a určitě najdete kondom i pro vás, ať už máte penis jakýkoliv.

Většina kondomů je delší, než váš penis. To ale nevadí: Kondom se přizpůsobí a dovede se trošičku srolovat na penisu. Vzniklé „záhyby a nerovnosti“ vás ale rušit nebudou. Problém bude, pokud je kondom příliš krátký a nedosáhne až ke kořenu penisu.

Důležitá je vždy správná šířka, díky které se kondom na penisu udrží. Pokud by byl volný, nedržel by, navíc by mohlo dojít k „protečení“ ejakulátu přes okraj.

Délka penisu v erekci: Šířka kondomu: Nakupujte kondomy typu:
do 10 cm 4,4 – 4,8 cm úzký, zúžený, slim
11 – 13 cm 4,8 – 5,2 cm standard, normal, klasik, basic
12 – 14 cm 5,2 – 5,6 cm standard, normal, klasik, basic
více než 14 cm 5,6 – 6,0 cm velké, XL, big

Pamatujte, že průměrný český penis má v erekci 13 až 15 cm. Nejlépe se proto prodávají kondomy standard nebo XL. Pravděpodobně i vy sám takový penis máte. V e-shopech každopádně najdete i kondomy pro penisy nad 15 cm.

 

Jak poznám, že jsem používal nesprávné kondomy?

 • sex s kondomem vám nikdy nebyl příjemný
 • nikdy jste se nedokázal pořádné uvolnit a pořád jste myslel, zda se vám nesvléká
 • necítil jste žádnou erotickou stimulaci
 • v obchodě si regál s kondomy nevšímáte

Klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz, kde vyberete z více než 130 typů kondomů. Doručení diskrétně na vaši adresu do 48 hodin, vždy výhodné ceny.

 

Jaké existují materiály? Který mi bude příjemný?

Kromě různých velikostí a tvarů je důležitou vlastností také materiál. Latex, polyuretan a další. Gurmány bude možná zajímat kondom z jehněčí kůže. Nejčastější je latex, ale velice častá je i alergie na něj. Tu zjistíte pouze jedním způsobem – vyzkoušet latexový kondom a sledovat, zda se na kůži neobjeví zarudnutí, puchýřky nebo svědění.

Pokud vás zajímá, zda hraje roli barva nebo příchuť, je to pouze o vaší a její chuti. Zajímavé jsou kondomy s různými povrchy, vroubkované, s obroučkami, s výstupky pro dráždění, ale i z těchto vlastností má užitek spíše žena.

 

Latexové kondomy

Jsou velice pružné a tenké. Latex je velice dobrá ochrana před průnikem spermií, ale i bakterií a virů. Latexový kondom se dovede krásně přizpůsobit a ani nebudete vědět, že jej máte nasazený.

Latex ale nevede teplo, takže můžete mít smíšené pocity, protože nemusíte cítit, že jste penis zasunul do pochvy. Na druhé straně je vhodnější pro pány s velice citlivým penisem, pro které přílišné tření a stimulace způsobují příliš rychlé vyvrcholení (předčasná ejakulace). Pokud máte pocit, že vydržíte souložit krátce a vyvrcholíte předčasně, latexový kondom může pomoct.

Latexové kondomy nejsou vhodné, pokud používáte lubrikační gely nebo masážní oleje na bázi oleje. Oleje latex narušují a rozkládají, kvůli čemu mohou spermie a bakterie proniknout.

Pokud tedy chcete tu nejvyšší ochranu, sáhněte po mazivech na báze vody nebo silikonu.

 

Polyisopren

Je to materiál velice podobný latexu a má některé jeho vlastnosti. Neobsahuje však bílkoviny, které jsou v latexových kondomech, takže nevzniká riziko alergické reakce.

Bude pro vás vhodný, pokud vám latexový kondom způsobil alergickou reakci a podráždil vám penis.

Kondomy z polyisoprenu jsou o něco málo silnější než ostatní kondomy. To může být opět výhoda pro pány s vyšší citlivostí penisu a příliš rychlým vyvrcholením.

 

Polyuretan

Je to ještě o něco tenčí materiál, než latex a umí dobře vést teplo. Je tedy vhodný spíše pro pány se sníženou citlivostí penisu, kteří mohou mít dokonce problém s vyvrcholením.

Tenoučký polyuretan vám dá výborně pocítit vagínu a stimulace bude výraznější. Stejně tak i vaše pocity.

 

Jehněčí kůže

Ve skutečnosti se nevyrábí z kůže, ale z jehněčího střívka, které je úzké a pevné. Jde ale o produkt pro opravdové „gurmány“. Pokud nechcete produkovat syntetický odpad, jste EKO fanoušek nebo chcete vyzkoušet prostě něco nového, tato možnost je určitě zajímavá.

Střívko je tenké a dobře přenáší teplo, protože jde o živočišný materiál. Kondom je poměrně pevný a odolný.

Je potřeba upozornit, že jehněčí střívko neposkytuje 100% ochranu před únikem spermií, bakterií ani virů. Při jejich použití vždy dbejte zvýšené opatrnosti. Ideálně je používejte pouze s partnerkou, kterou dobře znáte a víte, že nemá žádnou nemoc. Měla by také užívat antikoncepci, pokud nechcete počít dítě.

Jehněčí kondom je tedy vhodný spíše pro páry, kde muž potřebuje trošku znecitlivět penis oproti souloži bez kondomu. Vyžaduje ale další typy antikoncepce, protože samotný pro dokonalou ochranu nestačí.

Bohužel se mi nepovedlo najít žádný e-shop, kde by se tato zvláštnost dala objednat 🙂 Pokud nějaký obchod najdete, dejte mi vědět do komentáře.

Klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz, kde vyberete z více než 130 typů kondomů. Doručení diskrétně na vaši adresu do 48 hodin, vždy výhodné ceny.

 

Jak nasadit kondom správně a bezpečně?

Výběrem vhodného kondomu věc samozřejmě nekončí. Abyste zaručil co nejsilnější ochranu, musí se správně používat a nepoškodit.

 1. V první řadě na obalu kondomu zkontrolujte datum spotřeby. Pokud vypršela, kondom nepoužívejte a vyhoďte. Kondom po spotřebě samozřejmě neshnije, ale materiál pracuje a degraduje, tzn. začíná slábnout a poškodí se. Pokud někde v zadní kapse nosíte 3 roky kondom z důvodu „kdyby náhodou něco bylo“, vyhoďte jej taky 🙂 Těch pár kaček za tu bezpečnost stojí.
 2. Nenoste kondomy v peněženkách, po kapsách, nemějte je nikde v šuplíčku u radiátoru a podobně. Všechny vlivy mohou kondom poškodit. Ideální je skladovat je někde na suchém, chladném místě bez přímého slunečního světla. Pokud nečekáte bujaré sexuální setkání, nemusíte mít ani desítky kondomů v zásobě. Pravděpodobně je nevyužijete.
 3. Po vyjmutí kondomu z krabičky zkontrolujte, zda není plastový obal porušený, není v něm dírka nebo prasklina. Pokud ano, vyberte si další. Přes dírku se na kondom mohly dostat bakterie nebo nečistoty, které ani na penisu ani ve vagíně nechcete.
 4. Obal opatrně otevřete, ideálně hned před sexem. Určitě si kondom nenasazujte desítky minut před souloží. Může se zašpinit a poškodit.
 5. Plastový obal opatrně roztrhněte na jednom rohu, kde je obal „nastříhnutý“. Udělejte to podobně, jako když otevíráte sušenky. Opatrně a pomalu. Nepoužívejte zuby, nehty ani ostré nůžky či nože. Kondom vyjměte.
 6. Špička kondomu (rezervoár na ejakulát) by měl „čouhat“ z kolečka, které srolovaný kondom vytváří.
 7. Tuto špičku jemně stisknete mezi palcem a ukazováčkem, přiložte na žalud a pomalu, opatrně kondom srolujte po celé délce penisu. Až tady uvidíte, zda vám není malý a těsný, nebo příliš široký a volný.
 8. Kondom navlékejte vždy na penis v erekci. Nesnažte se navlékat jej na ochablý penis. Kondom by nedržel a ani by se vám nepovedlo navléct jej správně.
 9. NIKDY nepoužívejte kondom 2x a nikdy na penis nenavlékejte 2 kondomy najednou. Bezpečnost se sníží, riziko sklouznutí a poškození zvýší.

Nyní jste připravený na bezpečný sex. Užijte si krásné okamžiky. Občas mrkněte, zda se vám kondom nesvléká. Pokud ano, příště si koupíte užší. Pokud ne, pokračujte až do zdárného konce 🙂 Nespěchejte, máte čas.

 1. Už jste se udělal? Dobrá, tak opatrně. Cílem je teď kondom sundat bez „cákání“ všude kolem. Po orgasmu a ejakulaci přidržte kondom u kořene penisu a opatrně jej vytáhněte z vagíny.
 2. Poté ho opatrně sundejte, ideálně trošku dále od vagíny, aby na ní nějaká kapička nepřeskočila.
 3. Kondom byste neměl splachovat do záchodu ani vyhazovat z okna (jak to po ulicích vídám velice často). Kondom zkuste zauzlit, aby z něj nic nevyteklo a vyhoďte do běžného koše. Určitě na něj nezapomeňte, jinak vám po čase začne pod postelí nebo za skříní zapáchat.

Klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz, kde vyberete z více než 130 typů kondomů. Doručení diskrétně na vaši adresu do 48 hodin, vždy výhodné ceny.

 

Zajímavosti o kondomech

Když už máte kondom i holku, do které ho chcete vpravit, možná jí otevře nohy váš rozhled a zákulisní informace.

Víte, že:

 • kondom je nejčastější, nejlevnější a nejjednodušší forma mužské antikoncepce? Za pár kaček hodně bezpečnosti.
 • tvrzení, že kondom kazí zážitek ze sexu, je nepravdivé? Existuje spousta druhů, které na sobě nikdy neucítíte.
 • se muži často vymlouvají, že nemají kondom, pokud se jim právě nechce souložit?
 • muž vyzkouší průměrně až 5 druhů, než najde svůj TOP?
 • kondomy mají nejraději muži mezi 25 až 34 lety? Zřejmé platí lidové „sex je pro mladé, my staří chlastáme“ 😀
 • se lidé zbytečně bojí, že se jim kondom protrhne? Riziko je přitom nízké, pouhé 2%.
 • až 4 z 10 mužů se stydí nakupovat kondomy veřejně? Pokud jste mezi nimi, objednejte si je diskrétně z e-shopu (klikněte).
 • až 82% mužů nekontroluje datum spotřeby? Vy si je určitě vždy zkontrolujte.
 • až 45% těhotenství nebylo plánovaných? Abyste se nedostal do statistiky, určitě si kondomy sežeňte.

Klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz, kde vyberete z více než 130 typů kondomů. Doručení diskrétně na vaši adresu do 48 hodin, vždy výhodné ceny.

 

Tak co jsme zjistili, pánové?

 • Výběr správné velikosti a materiálu kondomu je důležitý. Pro váš dobrý pocit ze sexu, a hlavně pro maximální bezpečnost.
 • Než najdete svůj TOP kondom, zřejmě jich pár vyzkoušíte.
 • Kondom vás a partnerku ochrání před otěhotněním a pohlavně přenosnými nemocemi.
 • Kondom vždy použijte podle mého důsledného manuálu.

DÁLE ČTĚTE: Mužská antikoncepce: Jak se ubránit před „příletem čápa?“ Metody, které znemožní oplodnění ženy.

antikoncepce pro muže

Leave a Reply