Jak vybrat správnou velikost kondomu? Který materiál mi bude pohodlný? Na co musím myslet?

Jak zvolit správnou a dokonale padnoucí velikost kondomu, když existuje spousta velikostí, tvarů a materiálů? Pokud s kondomy nemáte zkušenost, je těžké nakráčet do drogerie a vybrat si jenom tak. Nechceme, abyste nakupoval kondomy, které vám nebudou sedět. S průvodcem výběru správné velikosti a materiálu ušetříte čas, peníze i zklamání z nákupu nesprávných kondomů 🙂

Správně zvolený kondom je navíc bezpečný. Bude vám krásně sedět, penis z něj nevyklouzne, nesvlékne se vám, nic z něj nevyteče, a pokud jej budete používat opatrně, nepraskne vám.

Kondom může zvýšit citlivost penisu a posilnit tak orgasmus, nebo citlivost naopak snížit, díky čemu vydržíte déle a oddálíte ejakulaci.

Kondom potřebujete pro ochranu před oplodněním partnerky, a zároveň vás ochrání před pohlavně přenosnými nemocemi.

 • Naučím vás vybrat správný kondom na základě délky a obvodu penisu, na které musíte myslet před nákupem,
 • naučíte se taky návod, jak kondom nasadit správně a bezpečně
 • a upozorním na rizika sexu bez ochrany.

velikosti kondomů

 

Jak správně změřit penis a vybrat správnou velikost kondomu?

Správné změření penisu je prvním krokem k úspěšnému výběru kondomu. Použijte pravítko, pásmo nebo kus provázku. Penis vždy měřte ve stavu erekce, protože kondom budete vždy navlékat na ztopořený penis.

Postupujte následovně:

 • Pravítko nebo metr přiložte na místo začátku penisu, kde se napojuje na pubickou kost a měřte až po špičku (konec žaludu, kde ústí močová trubice). To je délka penisu.
 • Pružný metr nebo provázek omotejte kolem nejširší části penisu v erekci, která je přibližně v polovině penisu (to je obvod). Pokud měříte obvod provázkem, změřte ovinutou část na pravítku.

MOMENTÍK, PROSÍM:

Kondom lze použít pouze pokud máte pevnou erekci, která vydrží. Pokud tak silnou a spolehlivou erekci nemáte, vyzkoušejte unikátní novinku na trhu.

Proerecta SHOT je nápoj pro podporu erekce pro muže, kteří nechtějí na nic čekat. 

Erekci navodí do 30 minut, příjemně chutná, je bezpečný a nenávykový. Přesně takový, jaký pro spolehlivou erekci potřebujete. 

proerecta shot

Klikněte a dostanete se do e-shopu Proerecta.cz k účinkům a objednávce. Balíček dostanete do 48 hodin. 

 

Běžné velikosti kondomů v Česku

Dobrý kondom vám bude krásně sedět, nebude vás ani škrtit, ani se svlékat. Kondom byste prakticky neměl ani cítit. Nabídka zboží je široká a určitě najdete kondom i pro vás, ať už máte penis jakýkoliv.

Většina kondomů je delší, než váš penis. To ale nevadí a je to tak schválně. Kondom se přizpůsobí a dovede se trošičku srolovat na penisu. Vzniklé „záhyby a nerovnosti“ vás ale rušit nebudou. Problém bude, pokud je kondom příliš krátký a nedosáhne až ke kořenu penisu.

Důležitá je vždy správná šířka, díky které se kondom na penisu udrží. Pokud by byl volný, nedržel by, a navíc by mohlo dojít k „protečení“ ejakulátu přes okraj.

Délka penisu v erekci: Šířka kondomu: Nakupujte kondomy typu:
do 10 cm 4,4 – 4,8 cm úzký, zúžený, slim
11 – 13 cm 4,8 – 5,2 cm standard, normal, klasik, basic
12 – 14 cm 5,2 – 5,6 cm standard, normal, klasik, basic
více než 14 cm 5,6 – 6,0 cm velké, XL, big

Pamatujte, že průměrný český penis má v erekci 13 až 15 cm. Nejlépe se proto prodávají kondomy standard nebo XL. Pravděpodobně i vy sám takový penis máte. V e-shopech každopádně najdete i kondomy pro penisy nad 15 cm.

velikost kondomů

 

Jak poznám, že jsem používal nesprávné kondomy?

 • sex s kondomem vám nikdy nebyl příjemný
 • nikdy jste se nedokázal pořádné uvolnit a pořád jste myslel, zda se vám nesvléká
 • necítil jste žádnou erotickou stimulaci
 • v obchodě si regál s kondomy nevšímáte

Tip na nákup kondomů: Klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz, kde vyberete z více než 130 typů kondomů. Doručení diskrétně na vaši adresu do 48 hodin za vždy výhodné ceny. Nemusíte nikam chodit a o kondomech s nikým mluvit.

 

Jaké existují materiály kondomů? Který mi bude příjemný?

Kromě různých velikostí a tvarů je důležitou vlastností také materiál. Latex, polyuretan a další. Gurmány bude možná zajímat kondom z jehněčí kůže. Nejčastější je latex, ale velice častá je i alergie na latex. Tu zjistíte pouze jedním způsobem – vyzkoušet latexový kondom a sledovat, zda se na kůži neobjeví zarudnutí, puchýřky nebo svědění.

Pokud vás zajímá, zda hraje roli barva nebo příchuť, je to pouze o vaší a její chuti. Zajímavé jsou kondomy s různými povrchy, vroubkované, s obroučkami, s výstupky pro dráždění, ale i z těchto vlastností má užitek spíše žena.

 

Latexové kondomy

Jsou velice pružné a tenké. Latex je velice dobrá ochrana před průnikem spermií, ale i bakterií a virů. Latexový kondom se dovede krásně přizpůsobit a ani nebudete vědět, že jej máte nasazený.

Latex ale nevede teplo, takže můžete mít smíšené pocity, protože nemusíte plně cítit, že jste penis zasunul do pochvy. Na druhé straně je vhodnější pro pány s velice citlivým penisem, pro které přílišné tření a stimulace způsobují příliš rychlé vyvrcholení (předčasnou ejakulaci). Pokud máte pocit, že vydržíte souložit krátce a vyvrcholíte předčasně, latexový kondom může pomoct.

Latexové kondomy nejsou vhodné, pokud používáte lubrikační gely nebo masážní oleje na bázi oleje. Oleje latex narušují a rozkládají, kvůli čemu mohou spermie a bakterie proniknout.

Pokud tedy chcete tu nejvyšší ochranu, sáhněte po mazivech na báze vody nebo silikonu.

 

Polyisopren

Je to materiál velice podobný latexu a má některé jeho vlastnosti. Neobsahuje však bílkoviny, které jsou v latexových kondomech, takže nevzniká riziko alergické reakce.

Bude pro vás vhodný, pokud vám latexový kondom způsobil alergickou reakci a podráždil vám penis.

Kondomy z polyisoprenu jsou o něco málo silnější než ostatní kondomy. To může být opět výhoda pro pány s vyšší citlivostí penisu a příliš rychlým vyvrcholením.

 

Polyuretan

Je to ještě o něco tenčí materiál, než latex a umí dobře vést teplo. Je tedy vhodný spíše pro pány se sníženou citlivostí penisu, kteří mohou mít dokonce problém s vyvrcholením.

Tenoučký polyuretan vám dá výborně pocítit vagínu a stimulace bude výraznější. Stejně tak i vaše pocity.

 

Jehněčí kůže

Ve skutečnosti se nevyrábí z kůže, ale z jehněčího střívka, které je úzké a pevné. Jde ale o produkt pro opravdové „gurmány“. Pokud nechcete produkovat syntetický odpad, jste EKO fanoušek nebo chcete vyzkoušet prostě něco nového, tato možnost je určitě zajímavá.

Střívko je tenké a dobře přenáší teplo, protože jde o živočišný materiál. Kondom je poměrně pevný a odolný.

Je potřeba upozornit, že jehněčí střívko neposkytuje 100% ochranu před únikem spermií, bakterií ani virů. Při jejich použití vždy dbejte zvýšené opatrnosti. Ideálně je používejte pouze s partnerkou, kterou dobře znáte a víte, že nemá žádnou nemoc. Měla by také užívat antikoncepci, pokud nechcete počít dítě.

Jehněčí kondom je tedy vhodný spíše pro páry, kde muž potřebuje trošku znecitlivět penis oproti souloži bez kondomu. Vyžaduje ale další typy antikoncepce, protože samotný pro dokonalou ochranu nestačí.

Bohužel se mi nepovedlo najít žádný e-shop, kde by se tato zvláštnost dala objednat 🙂 Pokud nějaký obchod najdete, dejte mi vědět do komentáře.

Klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz, kde vyberete z více než 130 typů kondomů. Doručení diskrétně na vaši adresu do 48 hodin, vždy výhodné ceny.

 

Jak nasadit kondom správně a bezpečně?

Výběrem vhodného kondomu věc samozřejmě nekončí. Abyste zaručil co nejsilnější ochranu, musí se správně používat a nepoškodit.

jak nasadit kondom?

 1. V první řadě na obalu kondomu zkontrolujte datum spotřeby. Pokud vypršela, kondom nepoužívejte a vyhoďte. Kondom po spotřebě samozřejmě neshnije, ale materiál pracuje a degraduje, tzn. začíná slábnout a poškodí se. Pokud někde v zadní kapse nosíte 3 roky kondom z důvodu „kdyby náhodou něco bylo“, vyhoďte jej taky 🙂 Těch pár kaček za tu bezpečnost stojí.
 2. Nenoste kondomy v peněženkách, po kapsách, nemějte je nikde v šuplíčku u radiátoru a podobně. Všechny vlivy mohou kondom poškodit. Ideální je skladovat je někde na suchém, chladném místě bez přímého slunečního světla a mechanického opotřebení. Pokud nečekáte bujaré sexuální setkání, nemusíte mít ani desítky kondomů v zásobě. Pravděpodobně je nevyužijete.
 3. Po vyjmutí kondomu z krabičky zkontrolujte, zda není plastový obal porušený, není v něm dírka nebo prasklina. Pokud ano, vyberte si další. Přes dírku se na kondom mohly dostat bakterie nebo nečistoty, které ani na penisu ani ve vagíně nechcete.
 4. Obal opatrně otevřete, ideálně bezprostředně před sexem. Určitě si kondom nenasazujte desítky minut před souloží. Může se zašpinit a poškodit.
 5. Plastový obal opatrně roztrhněte na jednom rohu, kde je obal „nastříhnutý“. Udělejte to podobně, jako když otevíráte sušenky. Opatrně a pomalu. Nepoužívejte zuby, nehty ani ostré nůžky či nože. Kondom vyjměte.
 6. Špička kondomu (rezervoár na ejakulát) by měl „čouhat“ z kolečka, které srolovaný kondom vytváří.
 7. Tuto špičku jemně stisknete mezi palcem a ukazováčkem, přiložte na žalud a pomalu, opatrně kondom srolujte po celé délce penisu. Až tady uvidíte, zda vám není malý a těsný, nebo příliš široký a volný.
 8. Kondom navlékejte vždy na penis v erekci. Nesnažte se navlékat jej na ochablý penis. Kondom by nedržel a ani by se vám nepovedlo navléct jej správně.
 9. NIKDY nepoužívejte kondom 2x a nikdy na penis nenavlékejte 2 kondomy najednou. Bezpečnost se sníží, riziko sklouznutí a poškození zvýší.

Nyní jste připravený na bezpečný sex. Užijte si krásné okamžiky. Občas mrkněte, zda se vám kondom nesvléká. Pokud ano, příště si koupíte užší. Pokud ne, pokračujte až do zdárného konce 🙂 Nespěchejte, máte čas.

sex s kondomem

 

Jak sundat použitý kondom?

 1. Už jste se udělal? Dobrá, tak opatrně. Cílem je teď kondom sundat bez „cákání“ všude kolem. Po orgasmu a ejakulaci přidržte kondom u kořene penisu a opatrně jej vytáhněte z vagíny.
 2. Poté ho opatrně sundejte, ideálně trošku dále od vagíny, aby na ní nějaká kapička nepřeskočila.
 3. Kondom byste neměl splachovat do záchodu ani vyhazovat z okna (jak to po ulicích vídám velice často). Kondom zkuste zauzlit, aby z něj nic nevyteklo a vyhoďte do běžného koše. Určitě na něj nezapomeňte, jinak vám po čase začne pod postelí nebo za skříní zapáchat.

Máte kondomy v zásobě? Pokud ne, klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz, kde si vyberete z více než 130 typů kondomů. Doručení diskrétně na vaši adresu do 48 hodin, vždy výhodné ceny.

 

Zajímavosti o kondomech

Když už máte kondom i holku, do které ho chcete vpravit, možná jí otevře nohy váš rozhled a zákulisní informace.

Víte, že:

 • Kondom je nejčastější, nejlevnější a nejjednodušší forma mužské antikoncepce? Za pár kaček hodně bezpečnosti.
 • Tvrzení, že kondom kazí zážitek ze sexu, je nepravdivé? Existuje spousta druhů, které na sobě vůbec neucítíte.
 • Se muži často vymlouvají, že nemají kondom, pokud se jim právě nechce souložit?
 • Muž vyzkouší průměrně až 5 druhů, než najde svůj TOP?
 • Kondomy mají nejraději muži mezi 25 až 34 lety? Zřejmé platí lidové „sex je pro mladé, my staří chlastáme“ 😀
 • Se lidé zbytečně bojí, že se jim kondom protrhne? Riziko je přitom nízké, pouhé 2%.
 • Až 4 z 10 mužů se stydí nakupovat kondomy veřejně? Pokud jste mezi nimi, objednejte si je diskrétně z e-shopu (klikněte).
 • Až 82% mužů nekontroluje datum spotřeby? Vy si je určitě vždy zkontrolujte.
 • Až 45% těhotenství nebylo plánovaných? Abyste se nedostal do statistiky, určitě si kondomy sežeňte.

Klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz, kde vyberete z více než 130 typů kondomů. Doručení diskrétně na vaši adresu do 48 hodin, vždy výhodné ceny.

 

Velikosti kondomů – shrnutí

 • Výběr správné velikosti a materiálu kondomu je důležitý. Pro váš dobrý pocit ze sexu, a hlavně pro maximální bezpečnost.
 • Než najdete svůj TOP kondom, zřejmě jich pár vyzkoušíte. Zároveň ten, který vám vyhovuje, nemusí vyhovovat partnerce, takže je zkoušejte společně a najdět společný TOP.
 • Kondom vás a partnerku ochrání před otěhotněním a pohlavně přenosnými nemocemi.
 • Kondom vždy použijte podle mého důsledného manuálu.

 

Jak nasadit kondom a neutrhnot si ostudu?

Vybrat správný prezervativ je jako vybírat běžecké boty. Můžete vybírat zcela na slepo. Prostě přijít k regálu a jeden si zakoupit. Svou práci produkt odvede.

Co když dáte výběru o něco více času? Zvažte velikost a vlastnosti, které nejlépe sedí vaší osobnosti a okolnostem. Váš sex rázem přejde na jinou úroveň.

Všude slyšíme rady: “Používejte kondom”, ale velmi málo autorit nás učí, jak vybrat správný. 

Při výběru je třeba zvážit více než jen velikost. Pokud neznáte rozdíl mezi pojmy ribbed, ultra-thin a her pleasure, čtěte dál a staňte se opravdovými odborníky přes gumy.

jak nasadit kondom?

Kondom doporučuji nosit vždy při sobě. Nikdy nevíte, kdy zažijete sexi flirt

 

Jak vybrat, nasadit a bezpečně zahodit kondom? 

Všeobecný předsudek mezi lidmi je, že všechny kondomy jsou velikostně univerzální. Muži často vybírají kondom, který je příliš malý a naopak. Netuší přitom, že jejich vnímání sexu může být rázem na jiné úrovni.

Špatně padnoucí kondomy zvyšují ztrátu erekce více jak dvojnásobně. Stejně tak je ohrožen orgasmus obou partnerů. Lidé nemyslí ani na možnost sklouznutí kondomu během sexu. Neplánované početí, případně přenos pohlavně přenosné choroby je rázem otázkou chvilky.

Za ztrátou zájmu lidí o kondomy stojí bohužel i jejich neznalost. Jsou takoví, co nasazují kondom obráceně, což znamená totální destrukci původního účelu ochrany a prožitku.

TRIK NA ZJIŠTĚNÍ SPRÁVNÉ VELIKOSTI: Vezměte do ruky prázdnou ruličku od toaletního papíru a navlékněte ji na plně ztopořený penis.

 • Pokud máte ještě dost prostoru, vybírejte menší kondomy.
 • Prostor tak akorát znamená, že vaše velikost je medium.
 • Je vám v ruličce těsno? Pak jste předurčeni pro nadměrnou XL velikost.

Až budete mít příště před nákupem gumového pomocníka, zamyslete se nad svým pocitem při sexu. Pokud vám kondom sklouzává a přijde vám, jako byste měli na penisu obrovský kus nadměrné gumy, zkuste menší velikost.

Máte zkušenost s prasknutými kondomy? V tom případě také zvažte změnu velikosti.

Patříte mezi šťastlivce, kteří popadnou kondom v drogerii a sedí jim? Pak gratuluji. Patříte mezi standardní uživatele a sedne vám většina kondomů koupených v kamenných obchodech.

Nakupujete online, nebo vám není příjemné motat se příliš dlouho mezi regály? Pak určitě projděte následující typy kondomů:

TIP: Abyste mohl vůbec kondom používat, potřebujete pevnou erekci. Pokud selhává, užívejte český nápoj Proerecta SHOT pro podporu erekce do 30 minut. 

proerecta shot

Klikněte a dostanete se do e-shopu Proerecta.cz k účinkům a objednávce. Balíček dostanete do 48 hodin. 

 

Tenký a ultra tenký (thin + ultra-thin)

Chcete-li věci okořenit bez zbytečného rizika, je tento typ vaše nejlepší volba. Téměř každý si zamiluje ultra tenké kondomy. Pro páry znamená tenčí provedení více potěšení, které je velmi blízké sexu bez ochrany. Tenké slupky se není třeba bát. Tyto druhy procházejí stejnými bezpečnostními testy jako ostatní produkty. Tenčí neznamená menší spolehlivost.

 

Climax Control

Může se to zdát až absurdní. Kondom, který učiní váš žalud méně citlivým vůči dráždění? Pro některé muže, kteří mají problém s předčasnou ejakulací, může znecitlivění špičky penisu přinést delší a plnější prožitek ze sexu.

Pánové s tímto problémem mohou být velmi příjemně překvapeni. Navíc lze celou věc ještě více okořenit. Existuje zlatý standard kondomů, které znecitliví žalud a na povrchu jsou pokryty lubrikantem na zvýšení citlivosti partnerky. Skvěle promyšlená kombinace řeší dva problémy v jednom. Zkuste třeba Durex Perfomax Intense.

 

Žebrované, tvarované pro rozkoš (ribbed, pleasure shaped)

Malé výstupky, hrbolky a ergonomické tvarování. Kombinace těchto 3 jsou určeny k tomu, dát ji více potěšení a větší orgasmus. U některých žen jsou tyto typy garancí na úspěšný orgasmus.

Jiné naopak tuto texturu nemohou vystát, nebo s nimi nic neudělá. Zkuste je, ale počítejte s tím, že efekt může být nulový, nebo dokonce záporný.

Tyto kondomy jsou také tlustší, což je faktor hodný zvážení. Ne každému větší tloušťka sedne.

 

Jehněčí kůže

Toto je luxusní záležitost. Na první pohled primitivně vypadající, jsou vyrobeny z jehněčí kůže, namísto latexu či plastu. Mají barvu kůže a na 100% se do nich zamilujete po první testovací jízdě.

Lidé užívající tento druh kondomů tvrdí, že už se nikdy nevrátí ke klasickým druhům. Kondom nabízí extra silnou citlivost a odolnost. Jsou tak ideální i pro objemnější muže. Plus jsou zcela bez latexu. Jejich vůně je tedy definitivně něco, na co se dobře zvyká.

Na co si dát pozor? Tento tneochrání partnerku před těhotenstvím na 100%, a stejně tak ani před sexuálně přenosnými chorobami. Jsou tedy ideální pro monogamní páry. Naturalamb Luxury jsou nyní pravděpodobně jediné kondomy svého druhu na světě.

 

Spermicidní – zpomalují spermie

Vyrobeny speciálně na zastavení spermií na jejich cestě. Spermicidní kondomy přidávají extra bezpečnost při ochraně proti nechtěnému otěhotnění.

Pozor na podráždění chemikáliemi, které může při opakovaném použití způsobit podráždení. Chemikálie nijak nechrání před sexuálně přenosnými chorobami ani HIV. Používejte je tedy jen pro své dlouhodobé vztahy a při druhém kole v ten samý den použijte jiný druh.

 

Pocitové lubrikanty

Jednoduše řečeno: Vystavení vašich intimních partií latexu vás oba vysuší bez ohledu na to, jak moc jste oba vzrušení. Můžete přidat lubrikant na základě vody nebo silikonu. Snesou se s jakoukoliv značkou na trhu. Pozor na lubrikanty na bázi oleje, protože porušují strukturu kondomu.

Mnoho kondomů přichází s přídavkem lubrikantu. Některé navíc přidávají efekt pocitů chladu nebo horka. Většina párů shledává tyto typy až příliš intenzivní. Je třeba chvíli zkoušet ideální dráždivost kondomu pro oboustrannou spokojenost.

 

Žádný latex

Máte na světě lidi s potravinovou alergií, alergií na prach, pyl a všemožné další věci. Existuje i alergie na latex a lidé, kteří jí trpí mají užší výběr. Některým lidem hrozí při použití latexu anafylaktický šok. Mnoho mužů i žen uvádí výskyt vyrážky, extrémního vyschnutí pokožky a dokonce ekzému po kontaktu s latexem.

Naštěstí mnoho společností reaguje na tento trend kondomy vyrobenými z alternativního materiálu – sensoprenu. Některé páry uvádějí, že materiál je příjemnější než latex. Proto jej někdy volí i lidé zcela bez alergie.   

Jak používat prezervativ pro bezpečný sex a dokonalé uspokojení?

Chcete, aby váš kondom pracoval ve váš prospěch? Pak ho musíte používat správně. Naštěstí je to velmi snadné. Stačí mít základní znalosti.

 

Jak se kondom nasazuje spávně?

Přečtěte velmi podrobného průvodce nasazením prezervativu. Příště vás už nic nepřekvapí:

 1. Navlečte prezervativ na ztopořený penis ještě před okamžikem, než se jakkoliv dotkl partnerčiných úst, vagíny, análu, hýždí a stehen. Kondom musí zůstat nasazen po celou dobu sexu. Jen tak budete chráněni proti sexuálně přenosným chorobám. Je zajištěna i ochrana před předejakulační tekutinou (preejakulát), která rovněž přenáší pohlavně přenosné nemoci a vzácně může obsahovat spermie a způsobit těhotenství.
 2. Kondomy vydrží hodně a dlouho. Vždy ale kontrolujte datum expirace vytisknuté na krabičce, nebo přímo na obalu. Otevírejte je opatrně, abyste je nepoškodili. Zapomeňte na otevírání zuby, nůžkami a jinými ostrými předměty.
 3. Potřebujete mít jistotu, že kondomy jsou připraveny k nasazení správným směrem. Okraj by měl být na vnější straně a kondom by měl vypadat jako malý klobouček sombrero, který lze snadno srolovat po penisu dolů. Můžete ho zkusit trochu srolovat na zkoušku, ještě před nasazením. Pokud to jde snadno, máte ho natočený správně. V případě, že nasadíte kondom naruby, raději neriskujte. Vyhoďte ho a vyměňte ho za nový kus.
 4. Stiskněte čepičku na špičce kondomu a nasaďte na žalud. Na vrcholu nechte trochu místa, aby měl ejakulát kam odtéct. Jste neobřezaní? Pak může být příjemnější stáhnout předkožku a následně nasadit kondom.
 5. Srolujte kondom dolů až ke kořeni penisu. Lze nanést lubrikant na vodní bázi, případně silikonový lubrikant do špičky kondomu uvnitř, nebo na povrch kondomu.
 6. Užijte si parádní a bezpečný sex.
 7. Po ejakulaci přidržte okraj kondomu a vytáhněte penis z partnerky. Udělejte to dříve, než penis změkne. Tak nedojde k úniku semene z prezervativu.
 8. Opatrně sejměte kondom z penisu. Učiňte tak dostatečně daleko od partnerky, aby se semeno nedostalo na její tělo. Zahoďte kondom do odpadu. Nevhazujte ho do záchodu. Mohl by ho ucpat.
 9. Kondom nelze použít opakovaně. Nasaďte nový kondom pro každý další vaginální, orální i anální sex. Měli byste také použít kondom při změně jednoho otvoru za druhý (vaginální za anální sex a naopak).
 10. Nedělejte si starosti, pokud ztratíte erekci během používání kondomu. Je to velmi běžný jev. Pokud k tomu dojde, měli byste vyměnit prezervativ. Pouze starý stáhněte a nasaďte nový.

 

Jak kondomy skladovat a používat bezpečně?

Starat se dobře o kondomy a používat je správně je klíčové pro bezpečnost i prožitek:

 • Své kondomy skladujte na suchém, chladném místě. Daleko od ostrých předmětů a přímého slunečního světla. Nenechávejte je v kapsách, v autě nebo koupelně po dlouhou dobu (1 měsíc a déle), protože teplo a vlhko je může poškodit.
 • Vždy kontrolujte datum expirace a ujistěte se, že nejsou žádné díry v obalu předtím, než je otevřete. Měli byste cítit vzduchovou bublinu, když zmáčknete obal. Pokud je kondom přetočený, suchý, tuhý, nebo ulepený, vyhoďte ho.
 • Protože máte používat nový kondom při každém novém sexu a ztrátě erekce, je dobré mít jich více v zásobě. Mějte kondomy po ruce. Bude se to hodit, až věci začnou nabírat na obrátkách. Kupte si výhodnější megabalení – 18 až 20 kusů do 200 Kč. 
 • Většina kondomů je opatřena lubrikací, ale přidání extra lubrikantu na bázi vody či silikonu přidá na pocitu komfortu a zabrání jejich porušení.
 • Můžete dát pár kapek lubrikantu dovnitř do špičky kondomu, nebo na jeho povrch.
 • Nepoužívejte jako lubrikant nic, co obsahuje olej (vazelína, tělové mléko, dětský olej, máslo, olej na vaření a tak dále). Latexové kondomy olej narušuje a ty mohou prasknout.
 • Udělejte si z kondomů zábavu – vše co je potřeba je trocha kreativity a pozitivního přístupu. Pro mnoho lidí jsou kondomy přirozenou součástí erotické předehry. Nechte partnerku vám kondom nasadit, aplikovat lubrikant, stimulovat vás a říkat přitom “peprné řečičky”. Vědomí, že chráníte jeden druhého před těhotenstvím a chorobami umožní oběma stranám relaxovat a soustředit se na podstatné.
 • Cvičení dělá mistra. Zkuste si nasazení nanečisto. Nasaďte jeden gumák na ztopořený penis, případně použijte banán, okurku, láhev, nebo cokoliv ve tvaru údu. Až dojde na lámání chleba, budete připraveni.
 • Pokud kondomům nevěříte na 100%, existují další možnosti ochrany. Prostředky kontroly porodnosti ve formě pilulky, pesaru nebo injekce ještě zvyšují ochranu před početím. Pokud kondom praskne, lze použít záchranou ranní pilulku, která je schopna zabránit nechtěnému početí 5 dní po nechráněném sexu. Ideální doba je do 72 hodin.

VIDEO: Jak správně nasadit kondom?

 

Dámský kondom – oboustranná bezpečnost

Ženské kondomy jsou rovněž snadné na použití. Stačí trocha cviku. Zde vám přinášíme základy, jak si s kondomem pro ženy poradit. O ženských kondomech (tzv. femidoech) jsme sepsali podrobný článek.

 

Jak nasadit ženský kondom?

 1. Opět ověřte datum expirace a opatrně otevřete obal.
 2. Ženské kondomy jsou od výrobce lubrikované. Můžete přidat vlastní lubrikaci a spermicidní přípravky.
 3. Partnerka by se měla dostat do relaxované a uvolněné polohy. Do stejné, jako když zavádí třeba tampon (s jednou nohou na židli, v leže, v kleče).
 4. Stiskněte strany kroužku na špici a zaveďte do vagíny jako tampón.
 5. Dejte prst dovnitř kondomu a zatlačte konec co nejhlouběji do vagíny tak, aby přiléhal k děložnímu čípku. Ujistěte se, že konec není přetočený.
 6. Vytáhněte prst a nechte vnější kruh čouhat asi tak 2,5 centimetru ven z vagíny.
 7. Jste připraveni na sex. Naveďte partnerův penis dovnitř kondomu. Nesmí jít mimo.
 8. Při užití pro anální sex odstraňte kruh na špičce a vsuňte si kondom dovnitř. Konec nechte čouhat ven stejně, jako u vaginálního sexu.
 9. Po sexu zatočte vnějším kroužkem několikrát dokola, aby semeno nemohlo vytéct ven.
 10. Jemně vytáhněte kondom ven a vyhoďte.
 11. Ženské kondomy, stejně jako pánské lze použít pouze jednou.

VIDEO: Jak bezpečně a správně nasadit ženský kondom?

 

Jak nasadit kondom ústy?

Celou zábavnou hru kolem nasazování kondomu lze ještě o trochu více okořenit a udělat zábavné ještě více zábavným.

Nebojácná partnerka s šikovným jazykem dokáže nasadit kondom i pomocí úst. Osobně si nedokáži představit lepší předehru a nasazení kondomu, než právě tímto stylem.

Samotné nasazení může být zpočátku trochu náročné, ale výsledný dojem stojí za to. Někteří muži totiž tvrdí, že kondomy zkazí celou náladu. Tento trik ale přesvědčí i nejzarytější odpůrce.

 

Nasazení prezervativu ústy – návod pro partnerku krok za krokem

 1. Otevřete opatrně balení (žádné nehty ani ostré předměty)
 2. Ujistěte, se že kondom držíte v pozici pro správné srolování.
 3. Dejte si kondom do úst. Špička směřuje do úst. Okraj kondomu máte před zuby a držíte jej rty.
 4. Zatímco držíte kondom v puse, vytvarujte ústa do tvaru O.
 5. K vytlačení vzduchu zatlačte špičku proti patru pomocí jazyka.
 6. Dejte ruce kolem kořene partnerova penisu. Ústy umístěte kondom na žalud a tiskněte ho proti špičce pomocí jazyka.
 7. Použijte rty ke srolování prezervativu dolů (pozor na zuby).
 8. Srolujte kondom po celé délce dolů jen za použití rtů.
 9. Ústy několikrát přejeďte po kořenu penisu, abyste vytlačili vzduch.
 10. Rukama ověřte, zda kondom opravdu sedí.  

 

Tipy pro nasazení kondomu pusou

 • Některé lubrikované kondomy mají opravdu divnou chuť. Zkuste proto nelubrikované nebo s příchutí
 • Mějte trpělivost. Tato metoda si žádá několik pokusů, tak se nenechte odradit. Trénovat lze na banánech a objektech podobných penisu.
 • Postupujte pomalu, plynule a opatrně. Vyhněte se zubům.

 

Sex bez kondomu a rizika

Není žádná novinka, že sex bez kondomu s neznámým partnerem je riziko. Hrozí neplánované otěhotnění i přenos sexuálně přenosných chorob.

V současné době jsou média plná varování, jak mladí začínají být neopatrní a HIV a další nemoci se šíří. Naštěstí realita v Čechách snad nebude tak zlá, jak ukazuje video youtubera Stejka:

VIDEO: Průzkum mezi mladými lidmi a jejich názor na kondomy

Co když prezervativ praskne?

Pokud kondom praskne nebo sklouzne během sexu s osobou, kterou neznáte. Pokud nejste chránění proti těhotenství pamatujte si tento postup:

Zkuste oba zachovat klid a okamžitě přestaňte. Prasklý kondom vyhoďte.

Měly by vás zajímat především 3 věci:

 • těhotenství
 • sexuálně přenosné choroby
 • HIV

Následujte tyto pokyny v závislosti na typu sexu:

 • Žena i muž by měli jít do koupelny a vymočit se.
 • Žena by měla jít do dřepu a dostat z vagíny tolik spermatu, kolik jen bude možno.
 • Partnerka by se neměla sprchovat, protože sperma se pak dostane ještě výše do vagíny a riziko těhotenství a chorob roste.
 • Sprchování odplavuje bakterie prospěšné pro boj s infekcí. Proto by měla žena omýt jen okolí genitálií.
 • Žena by si měla vzít nouzovou pilulku proti otěhotnění. Nejlépe do 72 hodin. Pozor. Těhotenství je možné i když muž neejakuluje uvnitř.
 • Důležité je absolvovat prohlídku maximálně do 14 dní
 • Pokud máte oprávněnou obavu z HIV existujte tableta PEP – post-expoziční profylaxe. Tu je třeba spolknout do 72 hodin po nehodě. Informujte se v lékárně nebo u gynekologa.

 

Sex s kondomem je dobrý a bezpečný. Nehazardujte bez něj.

V článku jste se dozvěděli, že sex s kondomem je nejen bezpečná ochrana vašeho zdraví a prevence otěhotnění, ale také může být velmi zábavný. Jedinou vadou na kráse bývá fakt, že někteří z mužů mají ke kondomům skrytý odpor, protože necítí vaginu „na vlastní kůži“. 

Stres z gumové ochrany je tak veliký, že raději riskují nechráněný sex bez něj a vystavují se nebezpečí. Jejich motivem je hlavně strach, že použití kondomu je natolik rozhodí, že přijdou o svou erekci. Tento problém je velmi snadno řešitelný.

Pokud si muž nevěří se svou erekcí, existuje na trhu nepřeberné množství doplňků stravy na podporu erekce a sebevědomí muže. Dokonce i s kondomem bude pevný penis vaše konstanta, na kterou se budete moci spolehnout. Nechte se inspirovat výběrem těch nejlepších přípravků v našem řebříčku TOP 10 doplňků na podporu erekce a vyberte produkt, který vám nejlépe sedne.

 

Sex bez ochrany je pro dnešní mláděz úplně normální. Jeden z deseti jej odmítá úplně.

Podle aktuální statistiky by až polovina mladých Čechů mezi 15 až 19 lety souhlasila se sexem bez použití kondomu, který je má chránit před pohlavně přenosnými nemocemi a virem HIV. Čísla doložil český výrobce kondomů Pepino, přičemž data získával přímo mezi mládeží.

 • Až 44% dotázaných by bez problémů souložilo bez kondomu.
 • Kondom by zaručeně nepoužilo až 10% dotázaných.

Podobná čísla se týkala lidí mezi 20 až 30 lety. Odborníci varují, že je chování mládeže i dospěláků velice riskantní. V Česku přibývá jak nakažených virem HIV, tak i dalšími pohlavními nemocemi. Prohlédněte si aktuální čísla HIV pozitivních podle Státního zdravotního úřadu.

I mezi mladými pořád existují zodpovědní lidé, kteří kondom svědomitě používají.

 • 51% dotázaných mezi 15 až 19 lety uvedlo, že pravidelně používají kondom.
 • 22% kombinuje kondom s hormonální antikoncepcí.
 • Pouze hormonální antikoncepci používá 19% dotázaných.
 • Žádnou antikoncepci nepoužívá 8% respondentů.

Podle odborníků hraje důležitou roli dosažené vzdělání a komunikace s rodiči nebo zkušenějšími lidmi. Mladí používají kondom často i ze strachu z odmítnutí partnera, kterému na ochraně záleží.

Více než 80% dotázaných zažilo první sexuální styk mezi 15 až 18 lety. Jde tedy o neplnoleté děti, a proto odborníci vyzývají hlavně rodiče, aby s dětmi mluvili otevřeně a kondom jim doporučili nebo rovnou několik kusů koupili.

Pokud chcete nakoupit kondomy rychle, diskrétně a vybrat si ze široké nabídky, klikněte a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz. Balíček s ochranou dostanete do 2 pracovních dnů.

 

Místo viagry údajně postačí kondom se stejným účinkem

Kondomy brzy nebudou sloužit jen jako ochrana při pohlavním styku. Nově mají posloužit jako pomoc mužům, kteří trpí poruchami erekce.

kondomy místo viagry

 

V současné době se tyto kondomy nachází na britském trhu, ale časem by mohly přijít i k nám na trh.

Tyto speciální kondomy obsahují v koncové části gel, který zvětšuje objem krve proudící do penisu. Gel obsahuje nitroglycerin. Ten se používá například při srdečních potížích a dokáže rychle a účinně rozšiřovat cévy, čímž pomáhá zvyšovat i průtok krve.

Jde o viagru mezi kondomy,“ říká se značnou pýchou o svých prezervativech výrobce.

Kondomy na podobném principu nabízí i známá značka Durex. Dají se objednat ze zahraničních e-shopů, přičemž jedno balení o třech kusech vyjde na tři dolary (asi 70 korun).

Největší výhodou je fakt, že takový kondom je na rozdíl od Viagry a jiných léků proti erektilní dysfunkci dostupný i bez lékařského předpisu.

DÁLE ČTĚTE: Mužská antikoncepce: Jak se ubránit před „příletem čápa?“ Metody, které znemožní oplodnění ženy.

antikoncepce pro muže

Leave a Reply