Léky na depresi, hypertenzi či epilepsii mohou zhoršovat erekci. Lze je ale nahradit za jiné.

Problémy s erekcí může vyvolat celá řada věcí. Jednou z těch, která nás ale obvykle nenapadne, jsou i léky. Neboli jejich vedlejší účinky.

Jedná se o léky na různé chronické nemoci. To, že pacient objeví tuto příčinu sám, je však vzácné. Drtivá většina lidí zpravidla nečte příbalové letáky u léků, které užívá a nemá tak proto přehled o jejich možných negativních účincích.

Podle PharmDr. Josefa Suchopára ze společnosti Drug Agency je tím spíše potřeba, aby postižený muž zašel co nejdříve za svým lékařem a snažil se řešit své potíže s jeho pomocí, nikoliv sám, jak se někdy stává.

léky zhoršující erekci

 

UŽITEČNÉ INFO: Urolog, sexuolog a androlog – kdo je kdo a s čím vám přesně pomohou?

Pětapadesátiletého muže nemile překvapilo, že začal mít problémy s erekcí v relativně brzkém věku. Manželka však nechtěla zůstat bez sexua tak ho přesvědčila, aby si zašel tam, kam se mu za žádnou cenu nechtělo – k lékaři.

Tohle je totiž dost častý úkaz. Muži se totiž za své potíže stydí, nedovedou je chápat jako nemoc, ale berou je jako selhání. Muži však návštěva lékaře pomohla.

Začal totiž brát léky na vysoký krevní tlak a tak mu je lékař zkusil vyměnit za jiné. A problémy s erekcí rázem vymizely.

 

Druhy léků jež mohou způsobit potíže s erekcí

Pokud jde o léky, které nejčastěji způsobí problémy se erekcí, bývají to určené ty na léčbu depresí, schizofrenie nebo bipolární afektivní poruchy, hypertenze či některá antiepileptika určená na epilepsii i na léčbu dalších chorob.

Dále také antihormony používané u rakoviny prostaty, které potlačují tvorbu testosteronu, který může podporovat růst nádoru, určitá antiarytmika, která pomáhají na poruchy srdečního rytmu a léky, které se používají při zvětšení prostaty.

U většiny těchto léků se potíže s erekcí objevují jako vedlejší efekt jen málo nebo vzácně. Nicméně je jich reálně ještě mnohem více.

 

Neexistuje pouze jedno konečné řešení

Pokud jde o řešení, nemusí se jednat jen o výměnu léků.

Pomoct může i to, když sníží jeho dávkování na úroveň, která má ještě uspokojující efekty na chorobu, ale nevyvolává potíže s erekcí,“ říká doktor Suchopár.

Jindy se ukáže efektivní i nahrazení jednoho léku dvěma nebo i více léky s různým mechanismem účinku. Podle Suchopára je výsledný efekt dostačující a negativní vliv na erekci žádný.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: O ztrátě erekce, lécích a penilních implantátech s MUDr. Lukášem Bittnerem.

penilní implantáty a ztráta erekce

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply