Mužská neplodnost často vznikná již v dětsví. S neléčeným mužem se pak vleče celý život.

Reprodukční kliniky mají důvod na radost. Raketově totiž rostou jejich příjmy a klientela. Jde ale o negativní stav, který ukazuje na pořád horší plodnost mužů i žen a to celosvětově. Neplodnost dospělých mužů často způsobují komplikace z raného dětství.

Aktuálně mnohé ženy otěhotní a rodí až po 30. roce, kdy je těhotenství i porod rizikovější a šance, že se dítě vůbec narodí, klesá úměrně s věkem. Starším ženám se snižuje tvorba zdravých vajíček.

Muži ohrožují a oslabují svou plodnost nejčastěji různými neduhy: kouřením, pitím alkoholu a nadměrným zahříváním varlat. To způsobuje třeba těsné a neprodyšné spodní prádlo, práce s počítačem v klíně, sedavé zaměstnání, častá jízda na kole, ale také dlouhé horké koupele nebo saunování. Tyto příčiny je v dospělosti často přivádějí do reprodukčních klinik.

Podle androloga Libora Zámečníka neplodnost postihuje až 15% párů usilujících o dítě. Upozorňuje, že četné případy mužské neplodnosti jsou důsledkem zdravotních problémů z dětství. Nejčastější příčinou bývají nesestouplá varlata (kryptorchismus), dále pak varikokéla, kdy se nadměrně rozšíří cévy zásobující varlata krví.

Varlatům, a tedy i jejich schopnosti produkovat zdravé spermie a testosteron škodí hlavně nadměrné prokrvování, které varlata přehřívá. Pro tvorbu spermií by ale varlata měla mít přibližně o 2 °C nižší teplotu, než má zbytek těla. Varikokéla je podle primáře Zámečníka na vině až u 40% mužů v neplodných párech.

DOPORUČENÝ VÝROBEK PRO PODPORU MUŽSKÉ PLODNOSTI: České tobolky Proerecta LONG.

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

Obsahuje extrakty z bylin, vitamíny a minerály, které varlata potřebují pro tvorbu silných a zdravých spermií.

Užívejte každý den aspoň 3 měsíce. Klikněte na tlačítko a čtěte o všech potvrzených účincích. Případnou objednávku vám e-shop diskrétně doručí do 48 hodin.

 

Uvedené dětské komplikace nejsou příliš časté, pořád ale mluvíme o stovkách až tisících kluků, kteří se za rok narodí. Nejčastěji se vyskytují nesestouplá varlata. Je to stav, kdy varle nesestoupí z břišní dutiny do šourku. Problém postihuje až 50% předčasně narozených kluků.

Děti postihují také různé nemoci, které ovlivňují jejich budoucí plodnost. Objevují se třeba nádory varlat, které jsou v dětství velmi často zhoubné.

Naštěstí ale moderní medicína zná metody a má techniku pro léčbu novorozenců. Dnes již jde o rutinní mikrochirurgické zákroky. Odborníci radí hlavně dětským a praktickým lékařům, aby své mladé pacienty důkladněji vyšetřovali a to i nad rámec standardních preventivních vyšetření. Všechny komplikace se musí včas zjistit a podchytit. O to rychleji a úspěšněji lze zabezpečit plodnost v dospělém věku.

DÁLE ČTĚTE: Co vše ohrožuje mužskou plodnost? Velmi časté je přehřívání varlat.

co ohrožuje plodnost?

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply