Cyklisté, dávejte si pozor, aby se z vás nestali impotenti

K mužské neplodnosti vede obezita, cukrovka a špatné návyky jako kouření, užívání drog a nedostatek pohybu.

Ovšem pokud zařadíte do svého života jízdu na kole, může dojít k naprosté ztrátě erekce a ještě rapidnějšímu zhoršení plodnosti – pokud tedy často trávíte na kole dlouhé hodiny.

cyklisté a impotence

 

Urologický chirurg Vinod Nargund z londýnské nemocnice Svatého Bartoloměje upozorňuje na to, že díky časté a dlouhodobé jízdě na nevhodném sedadle může dojít k poruchám erekce, bolestivosti a podráždění kůže v rozkroku, tedy ve výsledku k znecitlivění údu a impotenci.

Cyklisté ovšem mohou také trpět zhoršenou funkcí spermií. Je to proto, že jejich varlata jsou v těsném úboru na sedátku vystavována příliš vysoké teplotě kvůli nadměrnému prokrvení pánevního dna.

Pravidelné ježdění na kole také zvyšuje nebezpečí poškození varlat a jejich zhoršení funkce.

Více ohroženi jsou jezdci na horském kole, jelikož jim nárazovitý  a silný tlak v terénu toto riziko ještě zvyšuje.

RYCHLÝ TEST IMPOTENCE:

Zodpovězte 15 rychlých otázek, zjistěte stupeň rozvoje impotence a nechte si poradit, co dělat.

 

 

Při kontaktu se sedlem je ohrožena nejcitlivější oblast 

Cyklistické sedadlo je v přímém kontaktu s perineem (hrází) a jeho vnitřními strukturami. Dotýká se těla přímo za šourkem, kde nervy a krevní cévy vnikají zezadu do šourku a penisu.

Tato oblast je citlivá, prosycená cibulkami chlupů (folikuly) a potními a mazovými žlázami, které vytvářejí skvělé místo pro vznik infekcí.

Obrušování, dření, poškozené cibulky chlupů (folikuly) a škrábance patří mezi nejčastější cyklistické úrazy,“ vysvětlil Nargund.

Nargund také provedl studii vlivu cyklisticky na mužské genitálie, která objevila, že více než 60 % mužů trpělo znecitlivěním penisu.

Otupělost je běžná, protože tlak sedla může ovlivnit krevní zásobení v této oblasti a tlačit na nervy v penisu. Může to ovlivnit také mužovu schopnost dosáhnout erekce.

U mužů, kteří jezdí pravidelně, je větší výskyt znecitlivění a poruch erekce. Během dlouhodobé cyklistiky je tedy velmi důležité dělat časté přestávky,“ upozorňuje Nargund.

Dodává, že velice významná je také také správná volba sedla.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Sexuolog Uzel: První sexuální příručky? Jejich rady vás spíše pobaví.

sexuální příručky z minulosti

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply