Nechráněný sex během těhotenství není vždy bez rizika. Chraňte se kondomem.

Během sexu v těhotenství hrozí zanesení infekce i vyvolání předčasného porodu. Je tedy lepší se chránit, i když zrovna čekáte miminko.

Zdá se, že přístup, který propagovaly naše babičky, a sice nemít sex v těhotenství, není vlastně vůbec jen tak od věci. Tedy v některých případech. 

Pro nejednu ženu je sex v těhotenství opravdovým požitkem. Obzvláště proto, že v tomto období nemusí používat ochranu a nechávají tak své partnery aby do nich ejakulovali, přičemž se domnívají, že je to naprosto bezpečné.

Ano, na tohle se mě nastávající maminky často ptají,” říká gynekolog a sexuolog Pavel Turčan.

nechráněný sex v těhotenství

 

Má být sex v těhotenství i s kondomem?

Problém však může nastat v situaci, kdy partner trpí nějakým zánětem, o kterém mnohdy ani netuší. Pokud dojde ke styku, muž partnerku může infikovat a to pak vyvolá komplikace už samo o sobě. Sperma také obsahuje v malém množství látku prostaglandin.

Prostaglandiny se totiž tradičně podávají ženám, kterým chtějí lékaři vyvolat porod. Pokud tedy ženě hrozí vyšší riziko předčasného porodu, raději bych doporučoval se ejakulaci přímo do pochvy vyhnout, aby nedošlo k vyvolání stahů a k případnému porodu před termínem.

V obou případech však existuje poměrně snadné řešení – užití kondomu,” doporučuje lékař.

Pokud partnerce nehrozí předčasný porod a oba partneři jsou zcela zdraví, mít sex bez kondomu s případnou ejakulací do těla ženy by neměl být problém. Stejně jako obecně sex.

VYBÍREJTE SPRÁVNĚ: Jak vybrat správnou velikost a materiál kondomu, aby vám perfektně seděl a ani jste jej necítil?

velikosti kondomů

 

Sex během těhotenství není pro každého

Pokud těhotenství u ženy není komplikované, to znamená, že nekrvácí, nemá bolesti břicha a křeče v děloze, je pro ni možné a bezpečné mít sex.

Vyhnul bych se pouze prudkému a hlubokému pronikání do pochvy, které by mohlo podráždit děložní hrdlo a dělohu. Určitě ženám doporučuji, aby se při tom řídily svými vlastními pocity,” říká gynekolog. 

U sexu v těhotenství však neexistuje jednotný návod. Některé ženy si sex i s orgasmem v těhotenství užívají, jiným je nepříjemný.

Některé mají také na sex vyšší chuť, jiné naopak nižší. Během těhotenství se totiž ženě více prokrvuje tělo, díky čemuž jsou více citlivé.

Pro některé to není příjemné a sex je bolí. Jiné ženy si naopak sexu více užívají a snadněji dosahují orgasmu.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Vedlejší účinek Viagry by mohl pomoct zachránit životy, dokázala studie na myších.

Viagra může zachránit život

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

 

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply