Nízkorizikový karcinom prostaty lze úspěšně léčit

Rakovina prostaty je v Česku nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů. Každoročně se více než 7 000 Čechů snaží úspěšně léčit.

Během léčby se chtějí vyhnout vysokému riziku spojenému u běžných léčebných postupů, při nichž může hrozit ztráta sexu, impotence a inkontinence.

Jelikož velkou skupinu pacientů tvoří právě muži s nízkorizikovým karcinomem, kteří bývají často ještě v produktivním věku, je výběr správné léčby zásadní. 

nízkorizikový karcinóm prostaty

 

Dle statistik mají potíže s inkontinencí dva ze tří mužů po operaci a čtyři z deseti pacientů po fotonové radioterapii. Dlouhodobou inkontinencí trpí po operaci každý třetí pacient a 5 procent pacientů po fotonové radioterapii.

Při protonové léčbě se poruchy erekce vyskytují u 3 procent mužů a problémy s inkontinencí postihují pouze jedno procento.

Protonová terapie jako léčba nízkorizikového karcinomu prostaty bývá jako léčba upřednostňována a data průběžné analýzy účinnosti dokazují, že je to odůvodněné.

U protonové terapie je totiž možné přesné ozáření nádoru, šetří zdravé orgány a tkáně v jeho okolí, a tím u většiny pacientů výrazně snižuje nežádoucí účinky.

Naším úkolem není pouze vyléčit pacienta, ale také zajistit, aby kvalita jeho života byla pokud možno stejná jako před nemocí.

Proto jsme se již před šesti lety zaměřili na to, aby muži po rakovině prostaty byli sexuálně aktivní, netrpěli impotencí, aby denní inkontinence neomezovala jejich aktivity a aby byla léčba krátká, účinná a bezbolestná.

Na základě zjištěných výsledků můžeme doložit, že se nám cíle podařilo dosáhnout,“ uvedl primář Protonového centra Jiří Kubeš.

 

RYCHLÝ TEST IMPOTENCE:

Zodpovězte 15 rychlých otázek, zjistěte stupeň rozvoje impotence a nechte si poradit, co dělat.

 

 

Léčba má vysokou úspěšnost

Úspěšnost léčby dokládá i metaanalýza publikovaných zahraničních výsledků zpracovaná společností Value Outcomes.

Získaná data prokazují vysokou efektivitu léčby nízkorizikového karcinomu prostaty protonovou radioterapií a jednoznačně potvrzují, že je vysoce účinná a šetrnější než jiné metody léčby pro tuto diagnózu,“ řekl ředitel společnosti Tomáš Doležal.

 

Pravděpodobnost vyléčení, měřená v pětiletém přežití bez opětovného návratu příznaků nemoci, se totiž podle posledních publikovaných dat pro nízkorizikové karcinomy prostaty pohybuje v rozmezí 98 až 99 procent, pro středně rizikové karcinomy prostaty je 90 až 95 % a pro vysoce rizikové karcinomy prostaty je mezi 75 až 85 %,” dodal Doležal.

 

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: 

Každý druhý Čech má problém s erekcí, příčinou jsou nemoci srdce a cév.

problémy s erekcí v Česku

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply