5 nezdravotních důvodů, proč nedosáhnete pevné erekce a zradí vás

  • Konečně jste dostal do postele krásku svých snů? Výborně!
  • Je na vás nadržená, ale nedokážete dosáhnout erekci? Neexistuje nic horšího.

Nelekejte se ale předčasně. Problém s dosažením nebo ztrátou erekce nemusí hned dokazovat erektilní dysfunkci. Selhávání se projevuje spíše u starších mužů, ale ani u mladých nejde o nic vzácného.

Zde je 5 nevinných důvodů, které mohou vysvětlovat váš problém. 

5 důvodů selhání erekce

 

Vypil jste příliš moc alkoholu

V této situaci jste již možná byl. Vypil jste pár piv či panáků a uvědomil si, že nemůžete dosáhnout erekci. Alkohol má vliv na centrální nervový systém a snižuje průtok krve do penisu. Kvůli tomu je erekce měkká a trvá krátce, nebo nevznikne vůbec.

Alkohol vás sice může uvolnit a podpořit na psychické úrovni, ale oslabí vaše fyzické schopnosti. Příště proto před sexem nepijte, a pokud ano, vypijte maximálně 2 dávky alkoholu (2 sklenice vína, 2 panáky nebo 2 velká piva).

 

Jste s někým novým

Konečně jste sbalil novou holku a když přišlo na věc, penis se vůbec neztopořil. Za selhání mohou obvykle příliš hluboké úvahy o velkosti penisu, o výkonu a výdrži, případně si vzpomenete na nepříjemné situace z minulosti. Mozek tehdy nemyslí na erekci, ale na všechny tyto negativní emoce. Stres navíc produkuje stresové hormony, které erekci okamžitě zničí.

Řešením je nemyslet na katastrofy a užívat si sex s novou kráskou naplno. Jak jednoduché!

NAUČTE SE: Jak zvládat stres pro zachování silné erekce a její podporu? Doslova se změníte.

jak zvládat stres?

 

Jste ve stresu

Aktuálně světem cloumá pandemie a strach z nákazy nebo ekonomicky katastrofické scénáře. Kvůli úzkosti ale erekci bezpečně ztratíte.

Stres vás vyčerpá psychicky a fyzicky. Tělo šetří energii pro důležité orgány a něco jako penis, sex a erekce jsou až na konci jeho zájmů. Vylučuje se kortizol, který oslabuje libido a ke vzrušení tak nemůže dojít.

Když si do postele dovedete holku, můžete se podvědomě bát nákazy Covidem nebo třeba HIV. Pokud jste Covid již měl a zotavil se z něj, můžete se bát přenosu na partnerku.

Řešením je proto opět nemyslet na ty nejhorší scénáře a klidně se sexem počkat, než všechna rizika pominou.

AKTUÁLNĚ: Covid-19, erekce a sexuální zdraví. Všechna dostupná fakta.

Covid-19 a sexuální zdraví

 

Užíváte některé léky a podstupujete některé léčby

Existuje celá řada léků, které mohou erekci oslabit a způsobit dokonce erektilní dysfunkci. Jde hlavně o léky na vysoký krevní tlak (beta-blokátory, diuretika). Jsou sice dobré pro řešení jiných zdravotních komplikací, ale jejich vliv na nervový a cévní systém může snížit průtok krve penisem.

Až 75 % pacientů, kteří se léčí na depresi, trpí zároveň poklesem libida. Další léky snižují hladinu testosteronu a mohou vést ke zpožděné ejakulaci.

Řešením je zde pouze rozhovor s lékařem, který léky buď vymění nebo sníží dávkování.

 

Nedávno jste masturboval

Po masturbaci potřebuje většina mužů počkat, než zvládnou navodit další erekci. „Na vině“ je hormon prolaktin, který tělo produkuje po orgasmu. Prolaktin zapříčiňuje problém navodit další erekci, případně ztěžit další ejakulaci.

Běžný muž má periodu pro navození erekce po orgasmu přibližně 30 minut. Doba se může natáhnout až na 1 nebo 2 hodiny. Mladí kluci a výkonní muži ale třeba jenom 10 minut. Časy jsou individuální.

DÁLE ČTĚTE: Kde končí oslabená erekce a začíná skutečná nemoc – erektilní dysfunkce?

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ ČLÁNKU/

 

Leave a Reply