Od hodného ňoumy k neodolatelnému muži – 5. DÍL – Klíč k sebevědomí

V seriálu atraktivního muže jste už postoupili hodně daleko. Pochopili, že není třeba být dokonalý. Právě naše nedokonalost přitahuje ostatní a posiluje vzájemné vazby.

Není to tedy bezchybný “teflonový muž”, ale naopak ten, který je si vědom svých slabých stránek, ale bere se takový jaký je. To ostatní přítahuje.

Dnes detailně probereme další sérii kroků, které jsou nezbytné pro přeměnu v atraktivního muže.

od ňoumy k alfasamci 5

 

21. krok k ozvobození

Strach je velmi silná síla, která může ovládat náš život. Je třeba své obavy definovat a pak se jim postavit.

Následně je třeba si říct: “Ať se stane cokoliv, zvládnu to.” Tuto mantru je třeba si opakovat tak dlouho, dokud se nerozhoupete k akci a strach náhle vymizí sám.

Překonávání strachu je cesta k celistvosti a pevnému charakteru. Jednoduše to funguje tak, že se zeptáte sami sebe co je správné a pak to uděláte.

 

22. krok k ozvobození

Jak poznáte, že nejste celiství? Jednoduché. V situaci, kdy máte strach a ten vám nedovolí říct celou pravdu, nebo udělat správnou věc.

S tímto se svěřte blízké osobě. Pak jděte a řekněte pravdu, nebo udělejte, co je třeba, aby to bylo správně. Stačí si jen věřit.

TIP: Cesta od oběti k tvůrci vede k vymezení vlastních hranic. Ve chvíli, kdy toto hodný kluk pochopí, získá zpět svou osobní sílu. Schopnost nastavit si vlastní hranice dokáže neuvěřitelným způsobem převrátit život naruby.

 

23. krok k ozvobození

Jak daleko stojíte od svých hranic, abyste se vyhnuli konfliktu? Pokud daleko, pravděpodobně se bojíte sporu. Pokud naopak moc blízko, střežíte je až moc úzkostlivě.

Časem pochopíte, že příliš zuřivá obrana není třeba. Stačí jen taková, aby druhý pochopil, kde vaše hranice leží.

Zkuste příští týden na vše co se vám nelíbí říkat NE. Může dojít ke konfliktu, někdo se může naštvat, ale VÁS to posune vpřed.

Život bez problémů není realita. Naopak. Jde spíš o jízdu tobogánem, než procházku růžovým sadem. Je to chaos a neustále se měnící podmínky. Kdo to pochopí, bude se mu snadněji žít.

řekněte ne

Pokud s něčím nesouhlasíte, naučte se říkat rázné NE, i kdyby to někoho urazilo nebo zklamalo

 

Návrat k maskulinitě

O tu jsme v rámci jednotlivých generací přišli. Pod tlakem výchovy žen je každá generace mužů pasivnější a pasivnější protože:

 • chybí kontakt s otci a mužskými vzory
 • neustálé hledání uznání žen
 • odmítání kontaktu s druhými muži
 • odloučení od své maskulinity
 • závislost na matce
 • závislost na uznání žen

 

Zavděčit se ženám je program mnoha mužů. Přitom to není cesta ke štěstí. Tou je kontakt s mužským kolektivem. Hodný ňouma sám sebe přesvědčuje, že na rozdíl od jiných mužů:

 • nikoho neovládá
 • není naštvaný a zlostný
 • není násilný
 • je pozorný vůči ženám
 • je dobrý milenec
 • je dobrý otec

Řešením je přestat být přesvědčený, že se hodný ňouma od ostatních mužů liší. Teprve pak může těžit z opravdových výhod mužského přátelství a síly mužského společenství.

 

24. krok k ozvobození

Podívejte se na výčet výše. Najdete v něm nějakou vlastnost, kterou se chcete odlišit od svého otce, nebo jiných mužů? Jak vám přesvědčení o jedinečnosti brání navázat kontakt s ostatními muži?

Přijměte svou maskulinitu. Definuje totiž vášeň, vytrvalost, zápal pro věc, disciplínu a odvahu. Ano má i svou druhou stranu jako agresi, destruktivitu a surovost.

Ta hodné ňoumy a většinu žen děsí. Přesto ale ženy raději volí tuto mužskou energii, která je nabitá a překvapivá, než nepřitažlivou pasivní nečinnost.

Stejně tak je třeba zbavit se závislosti na své matce. Ta je společným rysem většiny hodných kluků. Důležité je zdravé osamostatnění se a přerušení pouta. V dospělosti totiž partnerka pozná, že spolu nejsou na 100%.

Řešením je pěstování zdravého vztahu s ostatními muži.

Ženy vždy tíhnou spíše k těm větším, silnějším, hlasitějším, „barevnějším“ a ano, i agresivnějším mužům. 

 

25. krok k ozvobození

Sepište jména 3 mužů, které byste rádi lépe poznali. Ke každému jménu přiřaďte aktivitu, které byste se rádi věnovali. Vedle toho přidejte datum a do tohoto data je kontaktujte.

 

26. krok k ozvobození

Najděte 3 způsoby, kterými zanedbáváte své tělo. Najděte způsoby, jak se o sebe lépe starat.

 

27. krok k ozvobození

Představte si, jak by měl vypadat ideální model muže a jeho vlastnosti. Jaké by měl povahové rysy? Znáte někoho takového? Zkuste se inspirovat.

 

28. krok k ozvobození

Dalším krokem je reálnější pohled na svého otce. Udělejte seznam, kde nalevo budou vlastnosti otce a vpravo vlastnosti opačné. U každé vlastnosti určete, kde se mezi těmito dvěma extrémy nacházíte vy.

Výsledky mohou překvapit. Důležité je uvědomění, že pokud je život hodného ňoumy reakcí na otce, otec má stále kontrolu. Zjištění, že může být jiný než otec, aniž by jednal jako jeho pravý opak. Často vyjde najevo, že kluk i otec mají více společných rysů, než by se na první pohled mohlo zdát.

Zajímavost: Primitivní kmeny unášejí chlapce v pubertálním věku ze svět žen do světa mužů. Ženy na oko únosu brání, ale je to součást hry. Ženy a muži zde spolupracují, aby mladým mužům proces iniciace do mužského světa umožnili.

erekce_cz na facebooku

 

29. krok k ozvobození

Zamyslete se. Jako mužskou podporu můžete nabídnout vy mladým chlapcům, nebo mužům, které znáte? Sepište si tři jména a aktivitu, na které se můžete podílet. Pomáháním zároveň více pochopíte fungování světa mužů. Učením se sami nejlépe učíte.

To je pro dnešní díl vše. Příště se podíváme, jak se hodní ňoumové zamotávají do svých vztahů a jak z bludného kruhu ven.

DÁLE ČTĚTE: Jak vypadá a obléká se atraktivní muž?

Leave a Reply