Od hodného ňoumy k neodolatelnému muži – 9. DÍL – Jak se odpoutat a nechat věci a lidi jít?

Tak jak se posouváme dál naším seriálem, je třeba si uvědomit, že cesta k transformaci nevede přes přidávání, ale naopak ubírání. Řekli jsme si v předchozím díle, že je třeba začít v nastavení hojnosti. Co je třeba odebrat, jsou mylné doměnky pocházející z nedostatku. Domněnky, do kterých jsme tak zažraní, protože jsme je používali tak dlouho. Chcete tedy odhodit celé paradigma zaměřené na nedostatek. Zahodit všechny myšlenky, touhy, přání a emoce.

Vtipné je, že čím více se snažíme dohnat své cíle vzniklé v nedostatku, tím více jsme vzdálení od hojnosti. Čili to chce zastavit a odhodit vše. Tak dlouho, dokud nezůstane jen naše podstata bytí. Pak nastává hojnost.

Nejde tedy o duchovní cestu. Naopak necháváte vše odejít až zůstane jen naše základní podstata.

Jak jsme si řekli minule, není třeba si zapamatovat tisíce informací. Důležité je znát cestu směrem k hojnosti. Odpojte se od světa duality, svých myšlenek a své mysli. Odpojte se od emocí. Nejen těch negativních. Nechte jít i šťastné emoce. Nechte jít cokoliv, co má duální podobu. Pamatujte, že hojnost tu je, byla a bude před vaší myslí, emocemi a vším ostatním.

od ňoumy k alfasamci 9

 

Šplhání po útesu vašeho života

Představte si sebe jak šplháte po útesu. Útes představuje celý váš život. Stále se snažíte šplhat efektivně. Hodně přemýšlíte, kudy se dále dát. Optimalizujte svou cestu. To je život ve strachu a nedostatku. Máte strach z pádu, ale cestu k hojnosti najdete až ve chvíli, kdy se pustíte. Pak překvapeně zjistíte, že nespadnete a neumřete po pádu z výšky. Naopak se vznesete k oblakům.

 

Je to jako loupat cibuli

Cestu k hojnosti je třeba brát jako loupání cibule. Odstraňujete jednu vrstvu nánosů za druhou a jdete směrem k jádru. To tu je už od počátku. Takže vy víte, že jste dokonalí. Už jste takoví od narození. Pouze se ke své dokonalosti musíte proloupat přes různé vrstvy paradigmat.

Cesta je odlišná od té v nedostatku. Tehdy si myslíte, že začínáte dole a musíte přidávat znalosti, abyste se dostali nahoru k hojnosti. Nic nepřidáváte a nekupíte. Naopak ubíráte.

 

Klasická cesta k hojnosti je trnitá

Představte si chlápka. Právě se rozešel se svojí holkou. Je naštvaný, mrzutý a hlavně pořádně motivovaný ke změně. Co se stane? Začne číst knížky o svádění žen, jde na kurzy balení holek, pracuje na sobě. Stoupá výš a přichází první úspěchy. Takhle bude chvíli pokračovat, až nakonec dosáhne všeho, o čem snil. Co se pak stane?

V zásadě jsou dvě možnosti. Buďto bude dál honit svoje sny a podporovat tak dualitu a paradigma nedostatku, nebo udělá druhou věc. Když pozná, že všechny jeho úspěchy mu nepřinesly pocit štěstí. Dostane se do fáze, kdy všechno nechá jít. Pustí se skály. Překvapivě se nezabije. Naopak vznese se do hojnosti.

Právě jsem vám popsal klasickou cestu, jak lidé dojdou k hojnosti:

  1. zásek – problém, který vás štve a motivuje
  2. optimalizace – snažíte se stát lepšími, šplháte po skále vzhůru
  3. opuštění všeho – všechno necháte jít

Pak až jste to vy ve své původní podobě. Teprve potom může přijít pravá inspirace, která vychází přímo z vás. Až v tomto bodě může nastat inspirativní cesta k vašemu štěstí, která vydrží celý život.

Nechat věci jít může být těžké a smutné. Nic ale není důležitější, než vaše vlastní štěstí a naplněné cíle. 

 

Závažte se pro život v hojnosti

Než se v seriálu přesusneme k praktické části, je třeba zmínit ještě jednu důležitou věc. Je důležité se opravdu zavázat k tomu prožít život v hojnosti. Protože v tuto chvíli byste měli cítit mnoho odporu k tomu, co je zde psáno. Pokud toto čtete, tak jste se dosud snažili něčeho dosáhnout a najednou se máte všeho vzdát? Vlastně všechno ve vašem životě je špatně. Až doteď.

Co na to říkáte? Myslíte si, že je to kravina a totální hovadina? Pak je to správná emoce. K hojnosti ideálně dojdete tak, že šplháte a šplháte. V určitém bodě se budete chtít pustit, ale nepůjde to samo. Všechna ta vydřená práce a pozice. To přece nejde. Otázka je jak vysoko po skále musíte vyšplhat vy, abyste jste si uvědomili, že pustit se je správná volba.

Proč cítíte odpor? Protože zabíjíte svoje EGO. Jde o kompletní opuštění reality, v které jste žili až doteď.

 

Upřímnost k sobě je klíč

Prostě si v klidu sedněte. Zamyslete se nad svým životem a přiznejte si, že všechno, co jste dosud zkusili, zas tak úplně nefungovalo. Všechny ty věci, co měli ovlivnit vaši základní pocitovou linii.

Už vás to nebaví pořád narážet na limity vašeho přesvědčení a nastavení mysli na nedostatek? Dělání věcí, které jsou produktem zoufalství. Vaše marná snaha dosáhnout hojnosti. Jak dlouho chcete honit tyto fantomy, kteří dávají jen dočasné výsledky? Kolik další bolesti chcete snášet? Kdy už si řeknete dost!?

 

Musím jít s úspěchem až na vrchol?

Je tedy potřeba projít si úspěchy až na samotný vrchol a pak se teprve pustit? Samozřejmě ne. Každý z nás má za sebou určitou cestu a postup za našimi cíli. Jinými slovy referenční zkušenost k něčemu, co víme, že úplně nefungovalo. Čím více toho máte, tím větší je vaše nutkání mít víc.

 

Chci víc a víc!

Na začátku vám může stačit holka, co se usměje. Pak je to číslo. Pak polibek. Více dívek. Modelka. Více supermodelek. Kde to končí? Kdy se žízeň uhasí? Naše cesta je přesně opačná. Není o přidávání, ale o tom nechat jít. Nezáleží na tom co máme, stále nejsme spokojeni.

Můžete to vidět v očích spousty bohatých lidí. Mají úspěch, ale je v jejich očích ta zapálená jiskra? Častokrát tam chybí.

 

Ve starých kolejích se šlape s klidnou hlavou

Staré návyky jsou naší součástí. Známe je. I když jsou špatné, raději u nich zůstaneme. Jsou tak hluboko pod naší kůží.

Položit si otázku, zda mi takový život stačí a začít dělat něco pro změnu. To chce odvahu. Platí to třeba u hodných kluků. Vědí, že jsou v roli oběti. Ale vlastně jim to vyhovuje. Je to jejich pohodlí a lenost, proč nechtějí nic měnit. Zajeté koleje.

Proto se zavažte k hojnosti. Ta vychází z vás. Vůle a ochota opustit staré kolej a zkusit novou cestu. To je vše co zpočátku potřebujete. Zároveň je to v tomto případě asi ta nejtěžší věc, kterou musíte udělat. Celý svět vám bude tvrdit přesný opak! Bude vás zrazovat celý váš současný vesmír.

Nenechte se stáhnout okolím. Celé je postavené na nedostatku. Podívejte se kolem sebe. Skoro každý utíká. Celá společnost je postavena nedostatku.

Ty největší společnosti těží z nedostatku. Alkohol, tabák, drogy a zbraně. Proč tomu tak je? Všichni utíkají. Společnost nechce, abyste cítili hojnost. Tu 10/10 linii.

Téměř každá reklama dnes křičí: “Nejsi dost dobrý, hlavně nebuď sám sebou… Potřebuješ tohle…”. Pokud by hodně lidí bylo ve stavu hojnosti, velké společnosti by asi zanikly. Konzumní společnost podporuje útěk.

 

Není třeba vzdát se všeho

Určitě máte stále svoje cíle. Úspěch, peníze, nebo slávu. Není třeba se jich vzdát. Pouze je třeba změnit místo, odkud přání přichází. Tedy z vesmíru hojnosti.

Hodně lidí si myslí, že k osvícení se potřebují zavřít do chrámu a tam meditovat po několik let. Tak to není. Určitě netřeba být minimalista a popíjet celý den vodu a zpívat óm.

Když říkám “Kašlete na peníze, na úspěch, na slávu.” Ve skutečnosti to znamená: “Kašlete na místo, odkud tyto myšlenky pochází.” Vše je o vašem vnitřním nastavení. Pojďte změnit základy.

Pokud se vaše vnitřní nastavení změní na hojnost, budete to vyjadřovat i na venek. Ve finále může být výstup v podobě peněz, úspěchu a slávy. Ty budou pocházet z jiného zdroje.

Když vám někdo bude tvrdit: “Jsem na 10/10.” Koukněte se, jak vypadá jeho život. Pokud jeho život neodpovídá životu v hojnosti, pravděpodbně má tento člověk stále určitou vnitřní překážku.

Ve stavu, kdy přijmete hojnost, uvidíte svět jinak. Jinak nahlížíte na lidi, věci a děje kolem vás. S holkou už nebudete proto, aby vás doplnila a že jí potřebujete. Budete na ní nahlížet jako na osobnost a cenit si jí za to, jaká opravdu je.

 

Jak nechat věci a lidi jít?

To je dobrá otázka. Jak to udělat v praxi? Jak opustit všechny myšlenky a emoce? De facto provést kompletní restart mysli.

Půjdeme na to opět přes meditaci. Říká se jí řízené opuštění. Nejde o klasickou mainstream meditaci typu: “Seďte 20 minut, soustřeďte se na okamžik a dýchejte.” Ve skutečnosti je meditace formou útěku od sebe. Sice se 20 minut soustředíte na sebe, ale potom jste opět ve svém světě.

Tato technika je skvělá, když se potřebujete naladit na vnímání přítomného okamžiku. Super je to třeba před nějakým těžkým výkonem, který nás čeká.

Naše meditace je docela jiná. Více se soustředí na to, jak utíkáme. Tuto metodu prosazují ve svých knihách Eckhart Tolle a David Hawkins.

erekce_cz na facebooku

 

Důkaz hojnosti

Tato meditace nenechá jít všechno najednou. Jde spíše o důkaz pro vás. Dá vám ochutnat, jak chutná hojnost. Můžu vám tady něco psát, ale vy musíte sami zažít ten pocit.

Žádný magický mumbo jumbo. Jde o velmi praktickou a přirozenou věc. Pouze na ní nejsme zvyklí.

Nelze přistupovat k věci racionálně. Nejde o problém k vyřešení. Celá vaše mysl je totiž součástí problému. Musíte nechat jít celou vaší mysl. Proces sestává ze tří kroků:

  1. být si plně vědom toho, co chcete nechat jít
  2. dovolit sami sobě prožít proces na plno
  3. nechat vše vyjít na povrch a pustit

To je pro dnešní díl vše. Předtím než se pustíme do první meditace, dokončíme v dalším díle seriálu techniky na přerod hodného kluka v borce. Budu se na vás opět těšit.

DÁLE ČTĚTE: Jak konečně nakopnout své sebevědomí a neřídit se pořád podle představ okolí

od ňoumy k alfasamci 5

 

Leave a Reply