10% Japonců jsou panicové i po 40. roce života. Nesouloží, protože jsou příliš chudí.

Každý desátý Japonec starší 40ti let nikdy nezažil sex. Statistiku zveřejnila University of Tokyo a příčinou by měly být sociální a ekonomické problémy postižených.

Studie oslovila muže s nižšími i vyššími příjmy ve srovnání s průměrem v krajině. Muži s nižším příjmem měli až 20x menší pravděpodobnost, že se vyspí se ženou.

panicové v Japonsku

 

Příčiny a důsledky tohoto trendu jsou velice komplexní a roli hrají různé faktory. Na povrch každopádně vyšlo zjištění, že heterosexuální zkušenosti jsou u mužů ve velké míře ovlivněny jejich socioekonomickým zázemím. Řečeno ve zkratce: peníze rozhodují, kdo si vrzne a kdo ne.

Japonských paniců přibývá. Panicové mezi 30 až 40lety mají až 10x vyšší pravděpodobnost, že panici zůstanou ve srovnání s muži z USA, Austrálie nebo Velké Británie. V těchto zemích je mezi muži kolem 40 let přibližně 1 až 5% paniců.

Vědci srovnávali studie od roku 1992 až po rok 2015 a výzkum provedl Japonský národní ústav pro výzkum obyvatelstva a sociální zabezpečení. Čísla prozradila, že bez sexuálních zkušeností je 9,5% heterosexuálních mužů a 8,9% heterosexuálních žen ve věku 25 až 39 let.

Odborníci také předpokládají, že četnost sexuálních styků se může zlepšit, pokud si tito lidé najdou stabilní zaměstnání na plný poměr a přestěhují se do hustěji zalidněných měst.

U žen s nižšími příjmy je pravděpodobnost sexuálních styků oproti mužům vyšší a to i pokud vydělávají stejně. Vědci souvis vidí v tom, že vdané ženy v Japonsku nemají trvalé zaměstnání ani stabilní příjem. Naopak se starají o domácnost a mezi „domácí práce“ patří podle vědců i sex.

Vědci ale panicům a pannám vzkazují, že sexuální neaktivita není znepokojující, neměla by se zesměšňovat a nezáleží, zda je dobrovolná nebo nedobrovolná.

Pro zjištění dalších důvodů sexuální neaktivity je potřeba dalších studií. Vědci se chtějí zaměřit i na vliv on-line seznamek na sexuální četnost a chování. Ty totiž mění romantické vnímání vztahů na čistě sexuální snahy, a tak mění životní a morální hodnoty, životní styl i trendy.

DÁLE ČTĚTE: Čokoláda je lidem přednější než sex, tvrdí statistika. Jak jste na tom vy?

raději čokoláda než sex

 

Leave a Reply