4 běžné příčiny nepravidelné menstruace, které si často neuvědomujeme, a pak se divíme, když se zpozdí

Zdravá menstruace je pravidelná a zdravé ženy menstruují přesně „jako hodinky“. Bohužel jsou ženy s menstruací, na kterou se nikdy „nedá spolehnout“. Omezuje je v běžném fungování a znekvalitňuje jejich život. Patříte mezi ně?

K nepravidelnosti mohou přispívat různé vlivy. Zde jsou 4, které byste možná nečekala. Je ale dobré mít je na paměti, a pokud je to možné, snažit se jim vyhýbat.

příčiny nepravidelné menstruace

 

Stres

Pravidelná menstruace ve velké míře závisí od hormonální rovnováhy a velice citlivě reaguje na hormonální výkyvy. Během stresu organismus produkuje stresový hormon kortizol, který je pro tělo zátěží.

Ženy s vysokým kortizolem jsou častěji hladové, mají návaly vlčího hladu a zahánějí ho přejídáním se nezdravými potravinami. Škodlivý je jak občasný, tak dlouhodobý stres.

Poradit lze „pouze“ zbavit se stresu, a to:

 • odejít ze stresující práce
 • zbavit se stresujícího partnera, známostí a přátel
 • vyhýbat se všem stresujícím situacím
 • najít si koníčky a aktivity, které vás uklidní a zaženou stresující myšlenky
 • odpočívat, relaxovat, meditovat, zhluboka dýchat
 • dobře jíst, spát a hýbat se

 

Vysoký příjem cukru

Souvisí také se stresem. Ženy se emočně přejídají, a namísto zdravých způsobů se snaží navodit dobrou náladu právě sladkým, ale tučným nebo přesoleným jídlem.

Cukr silně ovlivňuje hormonální rovnováhu a tím škodí pravidelnosti menstruace. Omezování a vyřazování cukru z jídelníčku má pouze pozitivní účinky na celé tělo včetně menstruace.

Důvodem je vliv nadbytku cukru na produkci inzulinu. Ten dále stimuluje vaječníky ke tvorbě testosteronu, a právě ten narušuje hladký průběh a pravidelnost menstruace.

Poradit lze pouze klasické zásady zdravé stravy, a tedy:

 • čerstvá, co nejméně zpracovaná strava
 • zelenina, ovoce, maso, luštěniny, obiloviny, ořechy, kysané mléčné výrobky
 • žádné polotovary ani hotová jídla
 • žádné konzervy a mražené potraviny
 • žádné cukrovinky
 • mlsat lze zdravě a bez rozhození hormonálního balansu

 

Všudypřítomné škodlivé látky, toxiny a chemikálie

Ano, jsou všude a ano, škodí hormonální rovnováze. Obaloviny, oblečení, kosmetika a drogerie, jídlo, voda a předměty každodenní potřeby jsou plné jedů. Většinou v malých množstvích, která jsou „bezpečná“. Bohužel pokud sečteme vše, co na nás za pouhý jeden den působí, výsledky jsou alarmující.

Tento škodlivý „koktejl“ ovlivňuje endokrinní systém a způsobuje změny hormonální rovnováhy. Obojí způsobuje nepravidelnou menstruaci.

Poradit lze pouze co nejvíce omezit používání plastů, drogerie, kosmetiky a chemikálií. Hledat takové, které uvádějí snížené hodnoty škodlivin. Nakupujte BIO potraviny.

 

Zažívací systém

Stravování, trávení jídla i vylučování má vliv na hormonální hladinu. Třeba během zácpy se hormony nevylučují z těla správně. Estrogen se vrací zpátky do těla a negativně působí na menstruační cyklus.

I v tomto případě zdravě jezte, ničím se nepřejídejte, nic zdravého z jídelníčku nevyřazujte a snažte se tak mít své zažívání v pořádku.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Nepravidelná menstruace: Příčiny, domácí pomoc a rychlá léčba, která cyklu navrátí řád.

 

Co jsme zjistili?

Pravidelnost menstruace řídí hormonální systém, který musí být v dobré kondici. Proto se musíme snažit žít zdravě, dobře jíst, odpočívat, hýbat se a nemít špatné návyky.

Pokud si uvědomujete, kde děláte chybu, odstraňte ji. Již po pár týdnech zaznamenáte rozdíly.

Pokud ale za nepravidelností stojí zdravotní komplikace nebo nemoc, zajděte si na endokrinologii, nebo se stavte u praktické lékařky, která vám poradí a odkáže vás na vhodného specialistu.

URČITĚ NEZAPOMEŇTE, že menstruační komfort navozují i české rostlinné tobolky Proerecta WOMEN

Na hormonální hladinu a menstruační komfort má vliv drmek, kotvičník a maca.

Proerecta WOMEN

Klikněte na tlačítko a čtěte o dalších prospěšných benefitech. Pokud WOMEN objednáte, do 48 hodin je u vás. Ihned tak můžete začít s nápravou menstruace a navozením menstruačního komfortu.

 

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply

Pravidelnou menstruaci navodí česká Proerecta WOMEN.
Od 399 Kč za měsíc
UKAŽ ÚČINKY >>