Pfizer stále drží vedoucí postavení na trhu s léky proti erektilní dysfunkci, prodej společnosti však prudce klesá

Společnost Pfizer zaujímá vedoucí postavení na trhu s léky proti erektilní dysfunkci, přestože standardně zaznamenává pokles prodeje svého hitu na podporu mužského libida – Viagry.

Podle portálu GoodRx bylo 65 % receptů na erektilní dysfunkci vyplněných od 1. prosince 2018 do 31. ledna 2019 pro Viagru nebo její obecnou verzi.

Společnost Pfizer si dokázala udržet značný podíl na trhu s erektilní dysfunkcí, a to částečně díky spuštění vlastní standardní verze modré pilulky ve tvaru kosočtverce.

pokles pfizeru na trhu

 

Farmaceutický gigant Pfizer zaujímá vedoucí postavení na trhu s erektilní dysfunkcí, a to i tehdy, když konkurence běžně narušuje prodej jiných výrobků mezi konzumenty tolik oblíbené Viagry.

Léky, původně vyvinuté s úmyslem léčit vysoký krevní tlak u dospělých, se staly hitem pro muže bojující v ložnici, když byly v roce 1998 zavedeny na americký trh.

Celkové tržby za první čtvrtletí byly pro společnost Pfizer ve výši 400 milionů dolarů a později by dosáhly ročního obratu přibližně 1,8 miliardy amerických dolarů.

Podle kliniky Cleveland se odhaduje, že jeden z deseti mužů je postižen erektilní dysfunkcí. Viagra byla první neinvazivní léčbou mužské impotence a otevřela dříve nediskutovaný dialog mezi muži a jejich lékaři o sexuálním zdraví.

Téměř o jednadvacet let později klesl prodej značkového léku. Společnost Pfizer ztratila v prosinci 2017 výhradní práva na tento lék, což přineslo záplavu neznačkových verzí, takzvaných generik viagry.

Americké tržby za „malou modrou pilulku“ meziročně v roce 2018 poklesly o 73 % ze 789 milionů dolarů na 217 milionů dolarů, uvedl Pfizer ve své zprávě o zisku za čtvrté čtvrtletí.

Navzdory konkurenci jiných výrobců léků, Pfizer dokázal udržet významný podíl na trhu díky tomu, že částečně uvedl na trh vlastní verzi modré pilulky ve tvaru kosočtverce.

Koncem roku 2017 společnost Pfizer oznámila, že bude vyrábět druhovou verzi, nazvanou sildenafil, za poloviční cenu značky. Společnost také v té době uvedla, že nabídne nové slevové programy a zvýší slevy na platební kartu, aby byla verze pro pacienty přístupnější.

To vše se prozatím netýká České republiky.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Může být erektilní dysfunkce znamením rakoviny prostaty?

erektilní dysfunkce a rakovina prostaty

Přírodní látky, rostliny a byliny pro podporu erekce

L-Citrulin – volně dostupný bez předpisu
Kotvičník zemní - volně dostupný bez předpisu
L-arginin - volně dostupný bez předpisu
Maca peruánská - volně dostupná bez předpisu
Ginkgo biloba - volně dostupný bez předpisu
Pískavice řecké seno - bez lékařského předpisu

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply