Mužům s erektilní dysfunkcí hrozí vysoké riziko předčasné smrti

Muži, kteří trpí problémy se sexuální výkonností nebo přímo erektilní dysfunkcí jsou vystaveni vysokému riziku předčasné smrti bez ohledu na hladinu testosteronu, tvrdí vědci.

erektilní dysfunkce a smrt

 

Erektilní dysfunkce (také impotence) je typ sexuální dysfunkce, při které muž nedosahuje nebo si nedovede udržet erekci během sexuálních aktivit.

Nemoci cév a nízká hladina testosteronu ovlivňují erektilní funkce. Negativní sexuální příznaky mohou být časným znamením pro zvýšené kardiovaskulární riziko a úmrtnost.

Nízký testosteron se spojuje s vyšším rizikem úmrtí mužů středního a staršího věku. Výsledky větších studií ale pořád nejsou jednoznačné. Studie dávají do souvislosti sexuální dysfunkci a úmrtnost starších mužů.

Nová studie sesbírala data z Evropské studie stárnutí mužů (EMAS). Zkoumala hormonální změny související s věkem a širokou škálu výsledků z oblasti zdraví starších mužů. Data pocházela od 1913 účastníků studie.

Vědci měřili vztah mezi hormony a sexuálními funkcemi na začátku studie a poté po více než 12 letech, pokud byli tito muži pořád naživu. Během 12,4 let umřelo 483 mužů, což je celých 25 % účastníků studie. 

Muži s normální hladinou testosteronu měli o 51 % vyšší riziko úmrtí, pokud se u nich během doby objevila erektilní dysfunkce. Muži s erektilní dysfunkcí, slabou ranní erekcí a sníženým libidem měli vyšší riziko smrti oproti těm bez příznaků.

Toto riziko bylo téměř 1,8x vyšší, než u mužů bez příznaků. Podle vědců muži s erektilní dysfunkcí mají 1,4x vyšší riziko, než muži bez. Hladina testosteronu v těle byla nižší u těch, kteří zemřeli.

DÁLE ČTĚTE: Negativní účinky Viagry aneb proč je tak nebezpečná a nedostane ji každý?

negativní účinky viagry

 

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply