I muži se mohou po sexu cítit smutně. Na vině není muž ani žena, ale „koktejl“ hormonů.

Po milování se můžeme někdy cítit smutně. Tento problém se však netýká pouze žen, nýbrž i mužů.

Takzvaná postkoitální dysforie je stav, kdy se po sexu s partnerem cítí ženy smutné, podrážděné, někdy mohou i plakat. Nová studie z australské Queensland University of Technology je první, která se zabývala tímto fenoménem u mužů. Výsledky říkají, že nejde o nic neobvyklého.

smutek po sexu

 

Miláčku, ty brečíš?

Závěry studie publikoval odborný magazín Journal of Sex & Marital Therapy. Celkem bylo zpovídáno anonymně 1208 mužů z USA, Velké Británie, Ruska a dalších zemí. Výsledky ukazují, že smutek a negativní emoce zažilo i po příjemném sexu 41 % mužů. U 4 % z nich se tak dokonce děje pravidelně.

Někteří pánové si stěžují na nespokojenost, naštvanost, nervozitu, ale také touhu po samotě a odpor k postkoitálnímu mazlení a dotykům,“ říká Joel Maczkowiack, jeden z autorů studie, k tomu, že mnoho mužů se chce po sexu prostě sebrat a odejít. Prý se ale ovšem jedná o emoční rozháranost, nikoliv nevychovanost.

 

Nesahej na mě!

Mezi popisované pocity patří i jakási prázdnota. Muži se sami v sobě nemohou vyznat a říkají si, jak je možné, že chtějí opustit ložnici a do poslední chvíle si neužít to, na čem se fyzicky i psychicky podíleli,” dodává Maczkowiack. O příčině však zatím ani sami vědci netuší.

Jako viníka vědci potencionálně vidí genetickou výbavu, psychologické faktory nebo chemické procesy těla. Únava po sexu a chuť zůstat sám je totiž rozdíl.

Během milování je do našich těl vypuštěn koktejl hormonů štěstí a radosti, jejichž hladina po sexu rychle vyprchá. Tento nečekaný skok může skutečně k pocitu prázdnoty a smutku přispět.

 

Místo mazlení chladnost

Bylo zjištěno, že páry, které se po sexuální aktivitě zabývají mluvením, líbáním a mazlením, uvádějí větší sexuální a vztahovou spokojenost,“ říká Robert Schweitzer, jenž se na průzkumu také podílel. Podle něj má smutek po sexu možnost ovlivnit i naše partnery a partnerky, a tím se tak narušují vztahy i mimo ložnici.

 

Slzy nejsou slabost

Pokud úzkosti po sexu má i váš partner, mluvte s ním o tom. Pokud vaše empatie nepomůže, zvažte společnou návštěvu psychologa či psychoterepeuta. Muži většinou sami problémy řešit nechtějí.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Potravinářská inspekce zakázala doplněk Libidfit Original na podporu sexuální výkonnosti.

LibidFit, zákaz prodeje

 

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply