Jak přestat kouřit pro zachování silné erekce a její podporu? Potěší se i vaše partnerka.

Jak přestat kouřit se ptá snad každý kuřák, který se potýká s oslabenou erekcí nebo až erektilní dysfunkcí, kdy již kvůli soustavně měkkému penisu nedovede uspokojit partnerku.

Existuje pouze jediná rada a to vůbec nekouřit tabák ani jeho moderní náhrady. Pouze tak lze jít naproti pevné erekci, a zároveň snížit riziko jiných problémů jako vysoký krevní tlak, ateroskleróza, hormonální nerovnováha a mnohých dalších, při kterých je erektilní dysfunkce běžným důsledkem.

jak přestat kouřit?

VÍTE, ŽE jakmile přestanete kouřit, již za 20 minut se upraví do normálu vaše srdeční frekvence? Po 24 hodinách klesne hladina jedovatého oxidu uhelnatého v krvi na normální hodnoty. Již po 3 týdnech významně klesne riziko infarktu a nemocí srdce. Po delší době klesne i riziko rakoviny plic a dalších druhů rakoviny včetně prostaty nebo varlat.

Jedno je jisté: Přestat kouřit má na tělo POUZE A JENOM dobré účinky. Zlepšení erekce očekávejte v řádu cca 10 týdnů.

 

Jak přestat kouřit?

Aby byla vaše snaha přestat kouřit co nejefektivnější, pokuste se ideálně hned dnes začít aplikovat následující kroky.

Pokud se vám nepovedou všechny, nevadí, ale čím víc se vám jich povede začlenit, o to dříve můžete očekávat posílení a podporu erekce.

 

Stanovte si cíl

negativní účinek kouření na erekci a plodnost

Pokud vás od kouření neodradily ani tyto obrázky, zřejmě zatím naplno nechápete zjevná rizika kouření

Ano, lékaři říkají, že kouření je nezdravé a mají pravdu. Pokud ale celkově zdravý životní styl nepreferujete, jejich varování ani varovné obrázky na cigaretách vás zatím zřejmě nepřesvědčily.

Pamatujte, že kouření se nezbavujete pro lékaře, ale pro to, abyste zlepšil svou erekci, sexuální zdraví a s tím také sexuální výdrž a výkonnost. To vše povede ke zlepšení sexuálního života, takže konec vašeho kouření jistě potěší i vaši partnerku.

Sexuální vztahy se zlepší a ze vztahu postupně zmizí oboustranná sexuální frustrace. To už jako dobrý cíl zní, že ano?

Přestat kouřit zlepší i váš vzhled. Budete vypadat mladší a méně unavený, pročistí se vám pleť a nebudete kolem sebe pořád šířit cigaretový zápach, který vás dnes možná dělá v očích žen méně atraktivním.

HODÍ SE VÁM VĚDĚT: Jak být jako muž přitažlivý? Tipy pro zvýšení chlapského šarmu platné pro každého.

jak být jako muž přitažlivý

 

Nenechte se odradit

Závislost na nikotinu je velmi silná. Přesně kvůli tomu je pro mnohé kuřáky zcela nepředstavitelné, že by se jim to mohlo podařit. Síla závislosti na nikotinu je dokonce přirovnávaná k síle závislosti na heroinu. Věřte, že málokdo má odhodlání silné jak z oceli.

Proto pokud se vám to nepodaří hned napoprvé, nezoufejte si a zkuste to znovu. Kdo kouřil třeba 20 let, může potřebovat více času než někdo, kdo kouří třeba teprve od Vánoc.

Namísto hněvu nebo frustrace se pokuste určit, co vedlo ke selhání:

  • Byl jste na party a po pár drincích jste si zapálil? Příště si dejte méně drinků, aby se vám na cíl lépe myslelo a chuť nebyla tak silná, nebo do toho podniku už nechoďte.
  • Potřeboval jste si zapálit po hádce s partnerkou? Příště si zkuste vydiskutovat věci v klidu a tak, abyste nervozitu nezaháněl cigaretou.

Všechny případné spouštěče nevnímejte jako svou chybu, ale naopak jako svoje poučení o tom, čemu se do budoucna vyhnout a kam a s kým nechodit.

 

Identifikujte spouštěč kouření

Někteří muži nejsou aktivní kuřáci a kouří pouze někdy. Neexistuje ale žádná „zdravá ani bezpečná“ míra kouření. Tabák i jeho náhrady škodí prostě vždy.

Některým kuřákům stačí cigaretka hned po jídle nebo když si sednou s kamarády k pivu v hospodě. Tehdy lze za spouštěč považovat jak jídlo a pivo, tak kamarády. Pokud se někdy nedovedete zbavit chuti na cigaretu, přesně tehdy se ji snažte přehlušit třeba nikotinovými pastilkami nebo si místo cigarety dejte po jídle dezert, aperitiv nebo žvýkačku. Můžete se jít také krátce projít, umýt si zuby nebo si dát čaj.

Buďte ostřežití a snažte se vyhýbat prostředí, situacím a stimulům, které vás dnes do kouření nutí.

 

Vyhoďte do koše všechno, co připomíná kouření

Jako aktivní kuřák máte po bytě nebo i v práci své klasické potřeby. Popelníky, zapalovače, papírky, filtry a mnohé další příslušenství. Přesně v okamžik, kdy dokouříte poslední cigaretu, všechno zabalte a vyhoďte nebo dejte (ideálně) nepříteli 🙂

Vyperte všechno oblečení a ložní prádlo, koberce i záclony, aby z nich nebylo cigarety cítit. Nakupte osvěžovače vzduchu s novou neotřelou vůní.

Nyní je pro vás důležité necítit ani nevidět nic, co by vám chuť a vůni cigaret připomínalo. To je ideální prostředí, abyste na cigarety pořád nemyslel a snáze se vám přestávalo.

 

Na odvykání se připravte

Čím déle kouříte, o to těžší bude vzdát se kouření. Mnozí muži sice přestali kouřit ze dne na den, bohužel ne každý toho je schopen. Mnozí se ke kouření stejně rychle vrátili. Na nikotinu je závislý nejenom organismus, ale také mozek.

Doporučit vám mohu začít v ambulanci praktického lékaře, který vás může doporučit k adiktologovi, a tedy specialistovi pro boj proti závislostem. Adiktologa v blízkosti vašeho bydliště si můžete najít i sám přes stránku ZnámýLékař.cz pod tímto odkazem a hned se objednat na konzultaci.

Praktický lékař nebo přímo adiktolog vám vysvětlí všechny dostupné metody (poradenství, léky), abyste proti tabáku nebojoval sám a vaše snaha neselhala. Až se na celý proces připravíte, budete nejlépe připravený s kouřením skoncovat.

 

O lécích na předpis pro odvykání kouření rozhodne lékař

Nesnažte se, prosím, shánět jakákoliv léčiva po známých nebo někde na internetu. O všech těchto lécích rozhoduje až lékař, který zná váš komplexní zdravotní stav nejlépe.

Tyto léky, jejichž názvy záměrně nejmenuji, omezují chutě na cigaretu a působí tak, že pokud si po léku člověk zapálí, cigareta mu nebude vůbec chutnat a může vyvolat až dávení či jiné nepříjemnosti. Právě díky tomuto poměrně přísnému účinku se závislí ze závislostí dostávají.

Další léky mohou tlumit případné deprese nebo problémy se soustředěním. Opakuji ale, že i ty vám předepíše pouze lékař.

 

Dočasnou úlevu poskytne nikotinová substituční terapie

Jak jsem psal, někdo přestane kouřit ze dne na den. Závislí mají ale obvykle touhu po nikotinu, navíc po jeho vysazení přicházejí dosti nepříjemné abstinenční příznaky. Pro tyto muže existuje více možností, které mohou klasický tabák dočasně suplovat a bránit nástupu „absťáků“.

Avšak pozor. Žádný variant kouření není bez zdravotních rizik a i vapování a různé moderní metody vpravování nikotinu do těla prokazatelně škodí erekci i celkovému zdraví. Zbavte se všeho, co připomíná kouření. Až tehdy lze tvrdit, že napředujete správným směrem.

Pro ty kuřáky, kteří nemohou vydržet nekouřit, lze sehnat různé nikotinové bonbony a žvýkačky nebo náplasti.

EREKCI ŠKODÍ NEJENOM CIGARETY: Vapování a erektilní dysfunkce: Netěšte se zbytečně, v ohrožení je i vaše erekce.

vapování, erektilní dysfunkce a erekce

 

O svém odvykání informujte své nejbližší

Bylo by na nic, kdybyste třeba týden nekouřil, ale v pátek vám chlapi v hospodě dali cigarety nebo vám je nabídla partnerka. Všem, kteří by toho mohli být schopní, vysvětlete, o co a proč se snažíte. Pokud jsou to skuteční kamarádi nebo milující rodina, budou se snažit podpořit vás na své pouti a projevem jejich podpory bude to, že se budou sami snažit být vám oporou.

Partnerku nebo spolubydlící poproste, aby vám nějak zabránili zapálit si vždy, když vás uvidí s cigaretou. Hlavně prosím bez zbytečného násilí 🙂

Pokud by se vám to delší dobu nedařilo, přes internet nebo podle doporučení lékaře se můžete zapsat do některé podpůrné skupiny. Setkáte se tam s lidmi s velice podobným osudem, ale úplně stejnou závislostí. Odborníka se ptejte na behaviorální terapii, což je strategie, která vás naučí změnit vaše chování a návyky tak, abyste se co nejrychleji odnaučil kouřit.

 

Najděte si náhradu za kouření

Spousta kuřáků kouří z nudy a kvůli tomu, že nemají co dělat. Jiní kouří pro to, aby se uklidnili ve stresových situacích a aspoň chvilku si odpočinuli. To všechno ale můžete dělat i bez cigarety, pouze si musíte najít náhradu, která neškodí zdraví ani erekci.

Pokud byste přestal kouřit, ale cigarety ničím smysluplným nenahradil, velmi rychle byste zase spadl do závislosti a nikam byste se neposunul. Popřemýšlejte, co vás baví nejvíce nebo co jste chtěl vždy vyzkoušet, ale zatím nevyzkoušel. To víte pouze vy sám.

Zacvičte si nebo se aspoň častěji procházejte, protože sport je nejlepším způsobem, jak posílit erekci. Najděte si nové koníčky nebo se „jenom“ naučte vařit a zapomeňte na předražené kantýny či nezdravé fastfoody plné erekci škodlivých potravin.

Dopřejte si i čas na oddech, ale neoddechujte až příliš moc, protože byste mohl lehce upadnout do nečinnosti a ničemu byste vlastně nepomohl.

Dejte přednost činnostem, lidem a věcem, které vás nebudou znervózňovat, protože ve stresu a nervozitě byste hned sáhl po cigaretě. Ideálně mějte práci, po práci sportujte nebo se věnujte koníčkům, neignorujte partnerku, dítě ani kamarády a dobře spěte. Věřte mi, že pokud se vám povede do života začlenit všechny tyto činnosti/návyky, na cigaretu si už ani nevzpomenete 🙂

 

Sport je téměř magický a to i při odvykání kouření

Opět se vracím ke své oblíbené větě a to „Sport vás zbaví většiny existujících zdravotních problémů včetně problémů s erekcí„. Mějte moje slova na paměti a konečně se odhodlejte začít sportovat. Uvidíte sám, jak rychle a významně zlepšíte svou erekci.

Sport vám pomůže tlumit až zcela eliminovat abstinenční příznaky. Jistě víte, jak se po fyzickém výkonu cítíte fajn. Udýchaný, zpocený, ale zcela určitě ne s chutí na cigaretu, protože byste se pravděpodobně rozkašlal a cigareta vám ani nechutnala. Čím častěji budete ve stavu po výkonu, o to méně často budete mít chuť na cigaretu. Matematika v tomto případě nepustí.

A ještě jedna výhoda. Lidé obvykle potřebují chuť na cigaretu zajídat a to často nezdravými, příliš sladkými nebo naopak slanými chutěmi plnými tuku. Ty zvyšují riziko nadváhy, obezity a cukrovky, což jsou pouze další příčiny vzniku erektilní dysfunkce. Sport je tou nejlepší prevencí, protože vás nadváhy zbaví zcela přirozeně a nejrychleji.

Pokud se vám do sportu nechce, přidejte se ke svým již sportujícím kamarádům nebo k partnerce. Budou vás motivovat a celkově se vám bude vstupovat do světa pravidelného sportu mnohem lépe a s radostí.

 

Zdravou váhu udržte pomocí zdravé stravy

Se zdravou váhou úzce souvisí skladba vašeho jídelníčku. Při snaze přestat kouřit není vhodné přejít na náročnou dietu, protože právě nyní si bude vaše tělo vyžadovat intenzivní chutě. Ty ale nemusí být hned nezdravé a i z pouze zdravých a čerstvých potravin lze vykouzlit chuťově intenzivní a zajímavá jídla.

Recepty vám zde jmenovat nebudu, najdete je na internetu, souhrnně se ale zaměřte na vysoký podíl zeleniny a ovoce, libové druhy masa a ryby, luštěniny, obiloviny, oříšky a semínka. Zdůrazňuji význam středomořského jídelníčku.

JE ČAS NA NÁKUP: Potraviny na erekci jako každodenní posila prokrvení penisu.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny potvrzené účinky. Proerecta.cz vám případnou objednávku doručí diskrétně do 48 hodin. Určitě se pořád snažte nekouřit, ale během celé snahy můžete erekci cíleně zpevnit právě díky Proerectě.

 

Máte vlastní zkušenost s odvykáním od kouření? Zaznamenal jste zlepšení erekce? A jaké kroky jste přesně udělal?

Vaše komentáře pod článkem pomohou dalším čtenářům odvyknout si od kouření rychleji a efektivněji. Za redakci Erekce.cz vám děkuji za každý komentář a přeji, ať se vám povede odvyknout co nejrychleji 🙂

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply