Syndrom neklidných nohou vede k erektilní dysfunkci. Souvislost je v dopaminu.

Nová studie dokazuje, že muži trpící syndromem neklidných nohou mají zvýšené riziko rozvoje erektilní dysfunkce oproti těm bez poruchy.

syndrom neklidných nohou a erektilní dysfunkce

 

11 000 zdravých mužů bylo od roku 2002 pod dohledem lékařů. Netrpěli žádnou nemocí, kvůli které se může erektilní dysfunkce objevit (diabetes, artritida).

Sledování trvalo 6 let, během kterých se ED vyvinula u 2 000 zúčastněných mužů.

Během testu byly zakázány všechny faktory, které prokazatelně zvyšují riziko ED. Vysoký věk, kouření, obezita, užívání antidepresiv, poruchy spánku, chrápání.

  • Muži, kteří měli během jednoho měsíce aspoň 5 záchvatů neklidných nohou, měli o polovinu vyšší riziko dysfunkce než muži bez problému.
  • Muži, který měli za měsíc 14 a více záchvatů, měli riziko zvýšené až o 66 %.

 

Co je syndrom neklidných nohou?

Je to stav, který doprovázejí nepříjemné pocity v dolních končetinách. Záškuby svalů a křeče, nepříjemné pnutí i mírné bolesti. Často se objevují během noci, když jsou svaly uvolněné. Tyto nepříjemné pocity nutí trpící muže k pohybu nohou, aby je zmírnili.

Syndrom souvisí s hormonem dopaminem. Je důležitý i pro udržení normální sexuální funkce a kondice. Výsledky studie zveřejnila Americká akademie spánkové medicíny a Společnost pro výzkum spánku.

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply