Obezita, erektilní dysfunkce a další poruchy sexuálního zdraví, které způsobuje

Obezita a erekce. 2 věci, které spolu moc neladí. Prakticky každý obézní muž má v určité míře problémy s erekcí nehledě na věk. Čím déle je nadváha a obezita přítomná, o to vyšší je riziko erektilní dysfunkce. Pevnost a spolehlivost erekce ale není jediné, čeho by se měl obézní muž obávat. Obezita způsobuje i další nebezpečné zdravotní stavy a nemoci, které mohou dojít do životu nebezpečného stadia.

Podpora erekce a zlepšení sexuálního života jsou tak cíle, o které by se měl muž s nadváhou začít ihned usilovat. Se ztrátou váhy přijdou i další benefity – lepší kondice a výdrž, lepší vzhled, zvýšené sebevědomí a silnější sexuální libido.

Jaké další nemoci způsobuje obezita?
Erektilní dysfunkce je pouze „špička ledovce“. Obezita vede k závažným nemocem jako cukrovka, zvyšuje riziko infarktů a mrtvic, vysoký krevní tlak (hypertenze), ledvinové kameny, různé druhy rakoviny, křehnutí a lámání kostí, dýchací problémy, problémy se spánkem, ztukovatění jater a deprese. Neléčená obezita je zabiják.

obezita a erektilní dysfunkce

 

Způsobuje nadváha erektilní dysfunkci?

Jasně prokázaná spojitost mezi nadváhou a vznikem erektilní dysfunkce sice neexistuje, existují ale jasně popsané nemoci, které způsobuje nadváha a obezita. Tyto nemoci již mají na ED přímý vliv.

Obézní muži mají statisticky 2,5x větší riziko vzniku erektilní dysfunkce oproti mužům se zdravou váhou. Již nadváha 13 kilogramů v těle spouští řadu negativních procesů.

V italské studii jedna skupina obézních mužů dostala přesně předepsaný jídelníček a plán cvičení. Druhá skupina dostala pouze základní doporučení sportovat a jíst zdravě.

  • instruovaná skupina zhubla během 2 let průměrně 15 kilogramů
  • neškolená skupina zhubla za stejnou dobu pouze 2,3 kila
  • po 2 letech studie hlásilo až 31% školených mužů obnovení erektilních funkcí
  • v neškolené skupině hlásilo zlepšení erekce pouze 5% mužů
  • ze závěru vychází, že nadváha ani obezita není přímou příčinou ED, ale hubnutí a fyzická aktivita podporují hubnutí a boj proti nadváze

TIP PRO DLOUHODOBOU PODPORU EREKCE:

Český doplněk Proerecta LONG dlouhodobě podporuje prokrvení penisu, díky čemu navozuje pevnou erekci i u mužů s nadváhou a obezitou.

Pozor, nejde o lék, takže neléčí ani obezitu ani erektilní dysfunkci. Jde pouze o doplněk pro podporu prokrvení.

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny účinky přímo v e-shopu. Případnou objednávku dostanete do 2 pracovních dnů.

 

Vliv obezity na sexuální zdraví

Zde jsou důsledky obezity na schopnost dosáhnout erekci, plodnost, libido a hladinu testosteronu:

 

Obezita poškozuje cévy a zhoršuje průtok krve

obezita a ateroskleróza

Ucpaná a neprůchozí céva v důsledku ukládání tuku.

Erektilní dysfunkce v tomto případě funguje jako spolehlivý ukazatel problémů s cévy a srdcem. Mnohým mužům lékaři zjistili komplikace právě díky tomu, že si zašli na vyšetření erekce. A platí to i naopak – erektilní dysfunkci najdou lékaři mužům, kteří si zašli „jenom“ na vyšetření srdce a cév.

Erektilní dysfunkce se u obézních mužů objevuje přibližně 2 až  roky před tím, než jim lékaři diagnostikují nemoci srdce a cév. Je to tím, že cévky v penisu jsou velice drobné (vlásečnice), které se logicky ucpávají jako první. Už během jejich ucpávání se zároveň ucpávají i ty větší, kterým ale bude trvat déle, než na sobě muž zpozoruje příznaky. Poslouchejte své tělo a vnímejte sílu své erekce. Bude vás včas varovat před pozdějšími komplikacemi.

Erekce vyžaduje dostatek krve v penisu, takže krev se do penisu logicky musí dostat. Obézní muži mají ale cévy zanesené aterosklerotickým plakem, což je směs tukových buněk a bílých krvinek. Ty se ukládají na cévních stěnách, a jak čas plyne a váha narůstá, cévy se víc a víc ucpávají. Nemoc ucpaných cév se nazývá ateroskleróza.

Ucpaná céva nepropouští dostatek krve do penisu, kvůli čemu je erekce ze začátku měkká, později dochází k erektilní dysfunkci, kdy už se do penisu nedostává žádná krev.

Erektilní dysfunkce ale není to nejdůležitější. Pokud se ucpe jiná céva v těle, obézní muž je ohrožen na životě. Zablokovat se může céva vedoucí do srdce nebo do mozku. U obézních mužů je velice častý srdeční infarkt nebo mozková porážka.

Zdravá strava a pohybová aktivita pomáhá vyčistit cévy od plaku a snížit i vysoký krevní tlak, kterým obézní lidé trpí.

 

Obezita snižuje hladinu testosteronu

Obezita i nadváha prokazatelně snižují hladinu testosteronu. Hormon je zcela nezbytný pro vznik erekce, ale také pro sílu sexuálního libida a tvorbu spermií. Obézní muž s nízkým testosteronem erekci nedosahuje nebo je příliš slabá, má krátkou sexuální výdrž, o sex má pořád menší zájem, co ohrožuje jeho vztah a v ohrožení je také jeho plodnost. Spermie se bez dostatečné hladiny testosteronu neobejdou.

Čím vyšší je Body mass index (BMI), tím nižší je hladina testosteronu. Jde tedy o nepřímou úměrnost.

Pokud máte zvýšenou hmotnost a nejste si jistí hladinou svého testosteronu, lékař vám z krve zjistí přesná čísla. Vhodné je také zajít si na spermiogram, který ověří vaši plodnost zvlášť pokud se plánujete stát otcem.

 

Obezita zhoršuje produkci spermií a snižuje plodnost

obezita a zhoršení plodnosti

Spermie poškozená v důsledku nízké hladiny testosteronu.

Zde hraje roli opět testosteron. Jeho správná hladina se stará o produkci zdravých a kvalitních spermií. Čím méně testosteronu, tím horší aktivita varlat. Mnozí obézní muži již trpí neplodností.

Spermií je méně a mají sníženou pohyblivost. Jsou buď příliš pomalé (asthenozoospermie) nebo jsou abnormálně deformované (teratozoospermie), kvůli čemu se nepohybují vůbec.

 

Problémy s erekcí u obézních mohou zhoršovat i některé léky

Obézní muži užívají některé léky. Bohužel i léky, které mají ochránit život, mohou v důsledku negativních účinků zhoršovat erekci během doby užívání.

Tyto negativní účinky mohou mít léky na vysoký krevní tlak, močopudné léky (diuretika), léky na pálení žáhy a různé léky proti bolesti.

V tomto případě je jedinou možností žádat od lékaře předpis na jiné léky nebo snížení dávkování tak, aby se negativa neobjevovala.

 

Obezita opticky zmenší penis

obezita a menší penis

Povislé břicho zakrývá penis a ten se jeví menší.

Obezita je příčinou ještě jednoho nepříjemného problému, a to optického zmenšení penisu. Jednak penis není dostatečně prokrvený, kvůli čemu se zdá být malý i pokud by jinak v erekci malý nebyl. Za druhé nad penisem visí obrovské břicho, které tak odvede veškerou pozornost od penisu a ten někdy není skoro ani vidět.

Nevýhodou obezity je, že penis netloustne a svou velikost nemění. Pokud navíc pacient není kolem penisu vyholený, může celá intimní oblast připomínat chlupatou kouli pod břichem a to mnohé ženy bohužel zcela odradí od sexu.

 

Další negativní vlivy obezity na mužské zdraví

Obézní muž se potýká i s jinými nemocemi. Poruchy erekce bohužel nejsou jedinou komplikací.

 

Erekce obézních mužů je ohrožena i po psychické stránce

Nadváhu mohou způsobovat i zhoršené psychické podmínky. Špatný psychický stav zároveň vede k problémům s erekcí, takže jde o úzce propojené komplikace.

S jakýmkoliv psychickým problémem, se kterým si neumíte rady, kontaktujte psychologa. Nadváha zhoršuje celkovou kvalitu života a obézní muž má vysoké riziko vzniku depresí. S nadváhou neprodleně navštivte obezitologa.

Erektilní dysfunkci bohužel způsobují i antidepresiva. Pokud je užíváte, určitě je nevysazujte podle vlastního uvážení. Rozhodně zvažte také sezení u sexuálního terapeuta, nebo si s partnerkou zajděte do vztahové poradny, kde vám poradí, jak se s problémy v intimním životě vypořádat.

 

Obezita přispívá vzniku ledvinových kamenů

obezita a močové kameny

V důsledku vysoké koncentrace vápníku v moči se vytvářejí močové kameny.

Kromě erekce a reprodukčního zdraví je ohrožena také močová soustava. Konkrétně urychluje vznik ledvinových kamenů. Jde o velice bolestivé onemocnění, protože se kameny dostávají do močových cest a brání průtoku mooči. Riziko je pro obézní muže až dvakrát vyšší, než u obézních žen.

Důvodem je přítomnost vyššího množství vápníku a dalších odpadních chemikálií v moči, ze kterých se kameny vytvářejí.

 

Obezita přispívá vzniku benigní hyperplázie prostaty

Benigní hyperplazie prostaty je nezhoubné zvětšení prostatické žlázy. Prostata běžně roste věkem a je přirozená u mužů starších 50 let. Obezita zvětšování prostaty urychluje.

Ve studii měli muži s obvodem pasu nad 109 cm 2,5x větší riziko, že budou muset podstoupit operaci prostaty než muži s obvodem pasu pod 89 cm. Obecně platí, že obézní muži mají větší prostatu než muži se zdravou váhou.

Obezita také zhoršuje možnost měřit v krvi prostatický specifický antigen PSA. Tuto bílkovinu vylučuje prostata v případech podráždění, zánětů, zvětšení nebo i rakoviny. Obézní muži mají větší objem krve, který může ředit koncentraci PSA. Testy proto mohou vyhodnotit PSA jako falešně negativní, přičemž nemoc prostaty může být přítomná. Obezita tak omezuje měřící techniky a zkresluje výsledky.

 

Obezita zvyšuje riziko rakoviny prostaty

obezita a rakovina prostaty

Obezita zvyšuje riziko rakoviny prostaty i jiných druhů rakovin.

Podle statistik nadváha zvýší riziko o 8%, obezita o 20% a těžká (morbidní) obezita až o 34%. Obezita také vede k rozšíření rakovinných buněk i mimo prostatu a vede také ke zhoršeným výsledkům po vyléčení rakoviny.

Kvůli obezitě mnozí pacienti po operaci nebo celkovém odstranění prostaty zažívají močovou inkontinenci. Kromě rakoviny prostaty obezita kvůli podpoře růstu buněk zvyšuje i riziko rakoviny tlustého střeva a dalších.

 

Erekci podpoří a erektilní dysfunkci zlepší sport a pohyb

Upozorňujeme, že sport, strava, ale ani doplňky erektilní dysfunkci nevyléčí. Zvlášť pokud je způsobena jinou nemocí nebo její léčbou jako důsledek. Vždy proto s erektilní dysfunkcí jděte na sexuologii, případně urologii. Díky sportu a stravě ale cíleně snížíte váhu a zprůchodníte cévy. Pokud se tato nová životospráva stane trvalou, dosáhnete nejlepších výsledků a erekci zaručeně zlepšíte.

Sport a pravidelná fyzická zátěž pomůže s pálením tuků, sníží riziko dalšího zhoršování erektilní dysfunkce a urychlí její léčbu, pokud byla předepsaná.

Lékař vám také může poradit konkrétní sportovní aktivitu, která pro vás bude bezpečná. Obecně se za vhodné sporty považují jízda na kole (i doma na stacionárním), rychlá chůze a běh, turistika, delší procházky, plavání, míčové hry. Doporučuje se mít aspoň 3 x 45 minut nepřetržitého pohybu za jeden týden. Kdo zvládne víc, tím lépe.

Kromě pálení tuků a hubnutí sport zlepší náladu. Během fyzické aktivity organismus vyplavuje hormony štěstí, které vám dopřejí příjemné pocity po výkonu, zvýší sebevědomí a budou vás motivovat k dalším pokrokům. Jeden trénink denně dovede zlepšit náladu až na 12 hodin, takže i každodenní trénink má velký smysl.

 

 

Obezita a erektilní dysfunkce: Často kladené otázky FAQ

Pomůže mi hubnutí s erektilní dysfunkcí?
Ano, pomůže. Nadváha a obezita zhoršují kondici srdce a cév, zvyšují riziko vzniku cukrovky. Tyto stavy jsou běžnými příčinami oslabené erekce a erektilní dysfunkce. Nadměrný tělesný tuk také ovlivňuje hormonální hladiny, co kromě problémů s erekcí vede k nerovnováze testosteronu.
Ohrožuje břišní tuk erekci?
Nadbytečný tuk poškozuje endotel (cévní výstelku) a poškozená céva nedovede uvolnit dostatek oxidu dusnatého do krve.

Oxid dusnatý signalizuje svalstvu aby se uvolnilo, díky čemu se cévy rozšíří a může dojít k erekci. Bez dostatečné hladiny se cévy nerozšíří a erekce je slabá nebo žádná.

Mohu s nadváhou užívat Viagru?
Ano, je to možné, pokud lékař nerozhodne jinak.

Viagru nedoporučujeme kombinovat s tučnými jídly, protože mohou oslabit její účinek a zpomalit jeho nástup.

Může být erektilní dysfunkce přímým důsledkem obezity?
Obezita sama o sobě ne, ale ED je důsledkem nemocí, které obezita způsobuje

Obézní muži trpí hormonální nerovnováhou, nedostatečným průtokem krve přes cévy, inzulínovou rezistencí a nedostatkem pohybu.

Mohu se před erektilní dysfunkcí ochránit pomocí sportu a diety?
Ano, správně nastavený jídelníček pomůže zlepšit erektilní funkce až o 30%.

Ideální je zdravou stravu doplnit o pravidelný sport, případně přírodní doplněk. Podpora erekce tak bude nejvýraznější.

Jaké cvičení je nejlepší na erektilní dysfunkci?
Ideální jsou Kegelovy cviky. Ty posilují svalstvo pánevního dna a podporují intimní oblast. Klikněte a naučte se, jak cvičit Kegelovy cviky.
Jak mohu vypočítat svoje BMI (Body Mass Index)?
Vzorec je jednoduchý. Váha se vydělí výškou v metrech na druhou.

Příklad: Pan Trávníček měří 185 cm a váží 124 kg. BMI se počítá následovně: 1,85 x 1,85 (výška v metrech na druhou) = 3,45. Tímto číslem se vydělí váha, a tedy 124:3,45 = 35,9. Toto je BMI pana Trávníčka a je to zároveň Stupeň obezity č. 2.

Proerecta LONG koupit

 

Další články o příčinách, projevech a léčbě erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce – příčiny, příznaky a léčba
Vysoký krevní tlak a erektilní dysfunkce
Jak sledování porna způsobuje erektilní dysfunkci?
Ateroskleróza (ucpané cévy) a erektilní dysfunkce
Rázová vlna a léčba erektilní dysfunkce

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply