Zachyťte rakovinu prostaty včas. Můžete si zachránit život.

Asi 1 z 9 mužů skončí s rakovinou prostaty. Odborníci se shodují, že včasné odhalení může zachraňovat životy. Nepodceňujte pravidelné prohlídky.

vyšetření prostaty na rakovinu

 

Rakovina prostaty, která je zachycena dostatečně brzy, má větší šance na úspěšné vyléčení,“ vysvětluje Dr. Alexander Kutikov, vedoucí divize urologické onkologie ve Fox Chase Cancer Center ve Filadelfii. „Některé typy rakoviny prostaty jsou agresivní. Většina typů ale roste spíše pomalu. Významnou část jejich rozvoje lze tedy sledovat i bez agresivních léčebných metod.“

Muži mezi 55 – 69 lety by měli pravidelně podstupovat screening prostaty. Muži by také měli mluvit se svým lékařem o rizikových faktorech, možnostech léčby a představě o léčbě, která je čeká.

Ve svých počátcích rakovina prostaty nezpůsobuje téměř žádné komplikace a nemá příznaky, kterých by si muž ihned všiml. Pokročilá rakovina může způsobovat:

Tyto potíže samozřejmě může způsobit i jiná nemoc, než rakovina. Pokud se ale vyskytnou, měl byste je nechat prohlédnout odborníka. Vždy je cílem zjistit příčinu a vyléčit ji rychle, než stihne přerůst do těžších komplikací. Jenom ve Spojených státech přibude v roce 2020 až 190 000 případů rakoviny prostaty a přes 33 000 úmrtí.

Mezi časté rizikové faktory patří:

  • vyšší věk (až 60 % případů rakoviny je nalezeno u mužů nad 65 let)
  • rasa (černoši mají obecně vyšší výskyt rakoviny prostaty)
  • dědičné předpoklady

DÁLE ČTĚTE: Jak může rakovina prostaty ovlivnit váš sexuální život?

rakovina prostaty a sex

erekce_cz na facebooku

 

/ZDROJ/

Leave a Reply