Studie odhalila klíčovou roli žen při řešení erektilní dysfunkce

Indický průzkum uvádí, že až 82 % žen si myslí, že vyšetření u mužského lékaře je lepší, než samoléčba, hledání informací na internetu nebo mezi přáteli a zkoušení různých domácích metod a babských rad nebo i doplňků stravy.

ženy a erektilní dysfunkce

 

Erektilní dysfunkce (ED) je v současnosti rychle odhalitelná a šance na vyléčení jsou vysoké. Muži se ale často vyhýbají vyšetření, které by stupeň a příčinu ED přesně zjistilo. Kvůli tomu se jim nedostává adekvátní a cílené léčby.

Neléčená ED se může dále rozvíjet i do jiných nemocí. Průzkum proto měřil vědomosti lidí o erektilní dysfunkci, její léčbě a vlivech, které léčbu ovlivňují.

Průzkum Pfizer Upjohn zkoumal vědomosti 1 042 mužů a žen společně s 307 urology, andrology, sexuology a obvodními lékaři.

Až 30 % zkoumaných mužů do 40 let a 20 % mužů napříč různými věkovými skupinami mělo potíže získat nebo udržet erekci. To jsou základní znaky vznikající erektilní dysfunkce.

Zajímavé bylo, že 82 % žen uvedlo, že požádají své partnery, aby navštívili lékaře pro správnou a účinnou léčbu ED a nemluvili o ní pouze s přáteli a nespoléhali na domácí metody léčby, které jinak nejsou vůbec účinné.

ED lze snadno léčit, ale léčbu může předepsat a kontrolovat pouze na to určený lékař. Indie je ale země, kde je jakákoliv debata o ED naprosté tabu. Muži vyšetření a léčbu ignorují.

Proto i ženy začínají své muže motivovat, a často nutit do vyšetření.

 

Statistiky indické studie

  • 53 % mužů o své ED nevědělo
  • 78 % jejich partnerek o problémech vědělo
  • 35 % mužů a 47 % žen si myslí, že hlavní příčinou ED je stres
  • 75 % mužů a 66 % žen věří, že ED je způsobena věkem

 

Jak erektilní dysfunkce ovlivní vztah?

Podle výsledků studie až 56 % mužů o problematické erekci nechce diskutovat s partnerkou, aby neohrozili svůj vztah. Až 28 % žen uvažuje o rozchodu, pokud jejich partner v rámci léčby ED nepodnikne žádná opatření.

 

Přístup k léčbě ED

82 % indických žen se domnívá, že je konzultace s lékařem lepší, než snahy o samoléčbu. Pouze 61 % mužů by své problémy konzultovalo s lékaři a přijali by adekvátní léčbu.

42 % mužů by bylo ochotno nahradit své předepsané léky levnější alternativou (generikum).

21 % žen tvrdilo, že si nejsou jisté, zda je partner uspokojuje psychicky.

87 % mužů věří, že intimita je ve vztahu velice potřebná a očekávaná.

 

Co si myslí lékaři?

96 % lékařů souhlasilo s tím, že partnerky hrají důležitou roli v úspěchu nebo neúspěchu léčby ED u svých partnerů. Ženy svým přístupem mohou ovlivnit rozhodnutí týkající se léčby.

Výsledky této indické studie jsou v souladu s několika globálními studiemi z posledních let. Ty naznačují, že 34 % mužů s ED by navštívilo lékaře, pokud by je o to požádaly jejich partnerky.

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply