Arginin s dlouhodobým účinkem na podporu erekce

Doporučená doba užívání: dlouhodobě
Zlepšení erekce: ano
Delší výdrž: ne
Posílení libida: ano
Předčasná ejakulace: ne
Větší penis: ne, prášky penis nezvětšují

 

Pokud se potýkáte s erektilní dysfunkcí, pravděpodobně zvažujete několik možných řešení.. Trh je momentálně nasycen mnoha přípravky na problémy s erekcí. Mnohé z nich vůbec nefungují a jde pouze o byznys. Jiné jsou funkční, ale ceny jsou neskutečně přemrštěné.

Naše redakce v tomto článku blíže zkoumá vliv argininu na podporu erekce u mužů a jeho celkové efekty na organismus muže.

arginín a svalovina

Arginin je pro kulturisty známý. Užitek má ale i v sexuálním životě

 

Arginin – aminokyselina s přímým vlivem na erekci

Běžně naše tělo tuto aminokyselinu produkuje v dostatečném množství. Stres, nemoci a zběsilý životní styl rovnováhu a produkci narušují. Vzniká nedostatek, který se může projevit neschopností dosáhnout plného ztopoření penisu. Proto ji s oblibou zařazují firmy do produktů na podporu erekce.

Pro mnoho mužů dnes pevná erekce není samozřejmostí. Sex je tak pro mnohé stále větší výzva. Tento fakt se už dávno netýká jen generace ve středních letech. Čím dál více se s ním potýká i mladší generace.

L-Arginin je nejznámější aminokyselinou na podporu erekce. Navíc je vhodná pro užívání všemi věkovými skupinami a společně s dalšími aminokyselinami jako citrulin, nebo ornitin tvoří účinnou baterii přípravků na podporu vztyčené mužnosti.

ČTĚTE TAKÉ: Vše o citrulínu s pozitivním vlivem na erekci. 

 

Účinky argininu

L-Arginin je aminokyselina rozšiřující cévy. Její efekt je tedy podobný jako v případě aminokyselin ornitinu a citrulinu. Vyvolává v těle tvorbu oxidu dusnatého. Jeho vlivem se do tkání dostává více krve. To platí i pro samotný penis. Výsledkem je tedy lepší erekce a celkové vyšší prokrvení organismu.

Účinky argininu i ostatních amninokyselin byly podrobeny několika výzkumům. Přestože se objevují kladné názory uživatelů na podporu erekce, věda má trochu jiný náhled. Dle studií Mayo Clinic dostal samotný arginine v testech známku C. To znamená, že většině mužů samotný arginine nepomohl obnovit erektilní schopnost.

Na druhou stranu L-Arginin v kombinaci s ostatními komponentami nabízí mnohem slibnější výsledky.

TIP: Řebříček TOP 10 doplňků – většina obsahuje i arginin a další aminokyseliny. 

 

L-Arginin a Yohimbin hydrochlorid

Yohimbin hydrochlorid je vědecky prokázaný prostředek na podporu erekce. Studie z roku 2010 prokazuje jeho účinnost právě v kombinaci s argininem. Vědci prokázali zlepšení v případech mírné až střední poruchy erekce.

 

VIDEO: Vysoký obsah argininu mají tablety ArginMax. 

Arginmax Forte - rozbalení a recenze

 

L-Arginin a pycnogenol

Zatímco samotný arginin není tak efektivní v podpoře erektilní dysfunkce, je opravdu velmi dobrý v různých kombinacích s bylinami.

Studie zveřejněná v Journal of Sex and Marital therapy poukazuje na to, že arginin spolu s bylinou pycnogenol výrazně pomohl mužům s erektilní dysfunkcí ve věkovém rozmezí 25 až 45 let.

Navíc při braní tohoto mixu nedošlo k žádným vedlejším efektům, jako v případě klasických léků.

Kombinaci argininu s bylinami věří na našem trhu známý ArginMax . Oba kombinují sílu několika bylin a účinných látek.

 

Pozitivní účinky argininu

Neesenciální aminokyselina je vhodná zejména pro muže s mírnou až střední erektilní dysfunkcí. Je silná v kombinaci s dalšími látkami. Účinek přichází po delší době užívání.

Rozhodně nelze čekat okamžité výsledky. Nejde o lék s rychlým nástupem, jako v případě Viagry, nebo Cialisu. V tomto případě jde o dlouhodobé užívání, kde uživatel sklidí první ovoce po několika týdnech. Výhodou je nenásilná a přírodní forma bez vedlejších účinků.

L-Arginin je také často prosazován kulturisty a sportovci. Sám o sobě dokáže zlepšit prokrvení tkání a svalů a podpořit tak sportovní výkon. Je tedy platný ve světě sportu i v ložnici.

Efekt je dlouhodobý, takže se uplatní zejména v přípravcích typu ArginMax nebo Vimax. Obecně jsem zastáncem delší a nenásilné cesty k pevné erekci, než riskovat rychlý výsledek s nejasným vedlejším účinkem. Dosaženého cíle si pak člověk více váží a je dlouhodobě udržitelný.

arginmax forte recenze

ArginMax seženete i v lékárně, nejlevněji ale v tomto eshopu

 

Negativní vedlejší účinky argininu 

Nežádoucí efekty argininu nejsou ještě příliš vědecky ověřeny. Existuje stále příliš málo dobrých studií. Léky na podporu erekce jsou v tomto ohledu mnohem dále. Na druhou stranu negativních ohlasů je v této oblasti minimum.

Arginin je v porovnání s  Viagrou a dalšími léky na erekci bezpečný. Stále jde o látku, která je tělu přirozená. Nedochází k podobným mechanismům, jako tomu je u léků na erekci.

Ani v případě této aminokyseliny, či v případě nákupu jiného doplňku nevynechejte předtím konzultaci s lékařem. Arginin se nedobře snáší s léky na dilataci cév. Mohou nastat i jiné rizikové případy.

Balení L-Arginínu

Arginin je obsažen v doplňcích stravy na zlepšení erekce. Mezi ně patří třeba ArginMax. Je také dostupný zcela samostatně ve formě kapslí, tablet a prášku. Na e-shopech seženete různé formy za cenu zhruba od 200 do 1500 Kč.

 

L – Arginin – dávkování a užívání

Dávkování je standratní v množství 3-5g jednou denně. Důležité je brát přípravek dlouhodobě. Minimální doba je alespoň 3 týdny. První změny jsou patrně zhruba po 3-4 týdnech. V případě ArginMaxu je dávkování 1 tableta ráno a 1 tableta večer.

Výhody

 • téměř nulové vedlejší účinky
 • možnost užívat dlouhodobě
 • pevnější erekce penisu
 • nenápadný
Nevýhody

 • sám nepůsobí tak dobře jako v kombinaci s jinými látkami
 • nesnáší se s léky na tlak
Arginin v potravinách

 • krůtí maso
 • vepřové maso
 • kuře
 • slunečnicová semena
 • sója
 • arašídy
 • spirulina
 • mléko
 • čočka
 • cizrna

 

Kde arginin objednat?

Lze ho koupit samostatně v e-shopech a obchodech zaměřených na výrobky pro fitness. Případně jako součást doplňků stravy na erekci, které jsou uvedeny výše. Výhodou je nenápadnost nákupu, kdy nikdo nepozná, že je produkt nakupován za účelem kvalitnější erekce.

 

L-Arginin jako dlouhodobý doplněk pevné erekce

Arginin patří mezi nejznámější a nejvíce účinné aminokyseliny ve vztahu k erekci. Hned po citrulinu je druhou nejlepší aminokyselinou ve své kategorii.

Jeho účinek se projevuje až po delším užívání, pokud tedy nebereme v úvahu jeho přítomnost v Proerecte, který je určen pro rychlý nástup erekce. Každopádně jde o bezpečnou volbu bez hrozby nežádoucích vedlejších účinků. Výjimku tvoří pouze osoby s problémovým tlakem. Proto je vždy na místě konzultace s lékařem.

Je třeba mít na paměti, že samotná kyselina nedokáže zázraky. Ale ve správné kombinaci s ostatními složkami může být velmi dobrou podporou pro zdravou a fungující erekci.

DÁLE ČTĚTE: Jak vzniká, projevuje se a léčí erektilní dysfunkce?

Leave a Reply