Bisexuál – jak žije muž, který nevnímá rozdíly?

Také máte zažitý společenský stereotyp, že si v dospělosti najdete slečnu, utvoříte s ní pár, vezmete se, založíte rodinu a budete takto spokojeně žít dokud vás smrt nebo rozvod nerozdělí? Nebudu vám nic zastírat, taky mám toto dogma vžité do morku kostí.

Vše, co se byť jen trochu vymyká standardu, je okamžitě ve společnosti považováno za špatné, nepatřičné nebo dokonce zakázané. Přitom je ale takový postoj zpátečnický a naprosto překonaný.

Žijeme přeci v 21. století, tak proč bychom se měli řídit stereotypy z dob našich prapředků? Pojďme se společně podívat na zoubek bisexualitě. Co to vlastně je? Jak se projevuje? Co na ni říkají odborníci? A máme ji považovat za něco nepatřičného?

bisexualita

 

Kdo je bisexuál?

Podle základní definice je bisexualita erotická, emocionální nebo sexuální přitažlivost k mužům i ženám. Jinak řečeno vás přitahují jak ženy, tak i muži. Nečiní vám žádné problémy půl roku chodit se ženou a hned vzápětí si najít mužský protějšek.

Bisexuálovi to přijde naprosto normální a přirozené. Ovšem to bychom nemohli být kritická společnost, kdyby se nenašel alespoň jeden šťoural, kterému bude připadat takové chování vulgární a pohoršující.

 

Bisexuál není úchyl

V tomto bodě tedy budu pedant a zdůrazním, že bisexualita není žádná úchylka, deviace ani fetiš. Není to nic nenormálního.

Sexuální orientace je v mozku člověka programována již dlouho před jeho narozením, už v době nitroděložního života. V předškolním věku si do určité míry začíná dítě uvědomovat, zda ho více přitahují osoby stejného či jiného pohlaví. Ale to ještě nemusí být definitivní, protože velkou roli hraje v této době učení a napodobování ostatních. vysvětluje sexuolog Ondřej Trojan

Zajímavostí je, že se podle vědců s každým půllitrem piva pro heterosexuálního muže stávají jiní muži mnohem atraktivnější. Bisexuální zážitek je tedy pravděpodobnější, pokud už máte nějakou tu promile alkoholu v krvi.

TIP: Jestli vagína nebo pánský análek, během sexu potřebujete pevnou erekci. Pokud trošku selhává od nervozity, doporučuji české tablety Proerecta s okamžitým účinkem. 

proerecta

 

 

Bisexuálové byli, jsou a budou

Avšak to nic nemění na faktu, že se takoví lidé pohybují ve společnosti odjakživa. Už ve starém Římě muži často laškovali s osobami stejného i opačného pohlaví. Mezi nejslavnějšími bisexuály historie můžete najít i taková jména, jako Hans Christian Andersen, Sir Alec Guiness, Giacomo Girolamo Casanova, Marlon Brando, James Dean či Iggy Pop.

A vsadím se, že určitě nepřestanete číst pohádky Hanse Christiana Andersena jen proto, že měl slabost pro ženy i pro muže.

bisexuál James Dean

I nejznámější alfasamec James Dean byl bisexuál a nikdo ho za to nepranýřoval

 

Bisexuál je spíše společenské tabu

Samotný bisexuál je naprosto normální chlapík. Představte si muže úplně stejné postavy jako vy, chodí každý den do práce jako vy, platí účty a hypotéku jako vy, sní o krásné dovolené u moře, chce jednou někde zakořenit a vytvořit spokojenou rodinu.

Rád chodí do kina, rád si občas vyrazí na hory, rád se dívá na televizi, posilovně se taky nevyhýbá a večer s kamarády klidně zajde na pivko. Zkrátka normální mužský. Není to žádná bájná nestvůra ani kentaur zavřený v labyrintu, jak si někteří mohou myslet.

Pouze v jedné věci se od vás přece jen může lišit – kromě žen jej také přitahují muži. Nikoho s tím ale neotravuje, nikomu své názory nevnucuje, nikoho nepřesvědčuje, že je to tak nejlepší, nikoho neobtěžuje. Žije si svůj obyčejný spokojený život, a to ať už po boku partnerky nebo po boku partnera. Pouze společnost z něj vytváří něco nepřirozeného až divného.

CO UŽ JE SEXUÁLNÍ ÚCHYLKA NEBO DEVIACE? Mrkněte do kategorie deviací a mějte jasno, koho tolerovat a co už je „za hranou“.

 

Co říkají na bisexualitu odborníci a známé osobnosti?

Podíval jsem se tedy na téma bisexuality pohledem odborníků a slavných lidí. Nejprve mě zaujal názor slavného sexuologa Radima Uzla:

Bisexualita je mýtus. Občasné lovení ve vodách pohlaví, které není vlastní mé přirozenosti, je způsobeno buď tlakem situace, nerozhodností, nebo zvídavým experimentováním. Bisexuálové jsou většinou homosexuálové, kteří se ještě nesmířili se svou orientací a často podléhají tlakům svého okolí.

Podle Radima Uzla to tedy vypadá, že vlastně bisexualita ani neexistuje. Ale vsadím se, že se mezi všemi těmi sedmi a půl miliardami lidí, kteří právě teď kráčí po naší planetě, najde minimálně jeden člověk, který bude 100% bisexuál, ať už si odborníci říkají, co chtějí.

Jako psycholog vnímám rozdíl v odborném diskurzu, ať už psychologickém nebo sexuologickém. Ostatně už to, že česká sexuologie si pořád uzurpuje právo vlastnit know-how o všem, v čem je slovo ,sex’, je praxe, která se ve světě opouští ve prospěch vlastního sebeurčení a autonomie lidí. U nás je pořád nejvíc vidět přístup asimilace. Ve světě je v odborných výzkumech a oficiálních postupech snaha o akomodaci – přizpůsobit dosavadní znalosti zkušenostem lidí. říká psycholog Jiří Procházka

Poněkud složité vysvětlení, a tak jej trochu zjednoduším – zkrátka se snažíme každý jev odborně popsat a přitom to není nutné. Z logiky věci to ani nikdy nebude možné, neboť je každý člověk jiný. A takto bychom měli považovat i bisexualitu. Je to zkrátka další střípek mozaiky lidských vlastností, které nás činí naprosto jedinečnými.

Podle slavného psychologa Sigmunda Freuda zase platí, že každý člověk prochází v raných stadiích vývoje jakýmsi obdobím „hermafroditismu”. Z toho tedy vyvozuje, že je přitažlivost k oběma pohlavím pravděpodobná u každého jedince.

Slavná zpěvačka Demi Lovato zase říká: „Je jedno, jestli jsi černoch, muslim, homosexuál, bisexuál, trans atd. Jsi dokonalý, jaký jsi a jsi tak i milován.“ A to je naprosto výstižné! Bisexuál totiž není o nic míň člověkem než například heterosexuál. Jsou to pouze společenská dogmata, která z takového člověka dělají něco zvláštního.

 

Je bisexualita vztahový problém?

Už podle rozdílných názorů odborníků je jednoduché si domyslet, že je bisexualita rozhodně nezmapovaným teritoriem. Bude ještě dlouho trvat než dokonale odhalíme, proč vlastně někoho přitahují muži i ženy zároveň.

Ovšem, aby bylo toto téma kompletní, musím zmínit ještě jednu věc, která je s bisexualitou často spojována. Je to vlastnost, která právě z bisexuálů dělá v očích společnosti něco výstředního. A tím je promiskuita.

Schválně se zeptejte lidí ve vašem okolí, co si představí pod pojmem bisexuál. Často se ozve názor, že je to člověk, který střídá partnerky a partnery jako ponožky. Avšak to rozhodně není vhodné zaškatulkování.

Stejně, jako se totiž může najít promiskuitní bisexuál, můžete potkat i stejně ba dokonce více promiskuitního heterosexuála. Záleží pouze na daném člověku, jaký je a jaké má životní priority. Věřím tomu, že kdysi měl nějaký člověk kamaráda bisexuála, který byl trochu více do větru. Tento člověk to roznesl po všech známých, veřejně se to rozšířilo a od té doby mají bisexuálové nálepku „nevěrník”. Přitom ale nehraje sexualita v tomto ohledu vůbec žádnou roli.

facebook erekce.cz

 

Závěrem o bisexualitě

Řešíte i vy v posledních dnech svou sexualitu? Jste zmatený, hledáte se, nevíte, na kterou stranu sexuálních orientací se přikloníte? Pak se určitě ničeho nemusíte bát. Bisexualita není žádná vada a normálně s ní můžete šťastně žít.

Uvidíte, že i jako bisexuál si můžete najít milující partnerku nebo milujícího partnera. Že i jako bisexuál prožijete spoustu nádherných chvil v partnerství. Že i jako bisexuál zažijete společné dovolené u moře a ani jako bisexuálovi se vám nevyhnou partnerské trable. Prožijete naprosto normální život. Takový, jaký si přejete.

Nikam ale se svým rozhodnutím nespěchejte. Dejte si na čas, snažte se sami sobě porozumět a hledejte odpovědi na své otázky. Nikam se netlačte a třeba zkoušejte, co vám bude nejvíce vyhovovat. Možná už po první puse s mužem zjistíte, že jste 100% heterosexuál, jen jste si nebyli jistí a chtěli jste si to ověřit. Ovšem ani to není špatně. Zkusit se má vše a určitě za to nebudete upáleni na hranici. Při experimentech nezapomeňte na ochranu.

DÁLE ČTĚTE: Nemáte žádný zájem o sex? Možná jste asexuál. Čtěte, zda je to chyba nebo vůbec ne

Leave a Reply