Mast, krém a sprej na erekci – co od nich čekat?

Existuje řada způsobů, jak můžete posílit svou erekci. Jednou z možných alternativ jsou masti na potenci, krémy na penis či spreje na erekci. Nevíte, jak se v nabídce těchto produktů zorientovat? A jsou podobné přípravky na erekci skutečně účinné? To vysvětlíme v článku.

přípravky na erekci

Nabídka je naštěstí široká. Každý najde oblíbený výrobek

 

Lokální přípravky na potenci zpestří sex, ale erekci zlepší jen u někoho.

Krémy a masti a spreje na erekci patří k lokálním přípravkům. Jsou vhodné především při potížích s předčasnou ejakulací nebo ke zpestření sexuálních hrátek. Navozují příjemně hřejivé pocity, znecitlivující přípravky bývají chladivé a penis znecitlivují.

Spreje působí jak na podporu erekce či prodloužení styku, tak i jako lubrikant. Nelze je ale doporučit jako náhradu místo lubrikačního gelu, zvlhčující efekt nebývá tak výrazný.

Účinek lokálních přípravků na zlepšení erekce je však poměrně nízký. Mohou pomoci jen při lehčích potížích s erekcí. Na každého muže působí spreje a masti na erekci jinak intenzivně.

Lepších výsledků docílíte kombinací vakuové pumpy s lokálním přípravkem na penis. Při vážnější erektilní dysfunkci jsou však nejlepším řešením doplňky a léky na potenci (např. Vimax, Proerecta či Zerex).

TIP PRO OKAMŽITOU EREKCI: 

Česká Proerecta SHOT ve formě nápoje s extra rychlým vstřebáváním.

 

Pomůže vám mast a krém nejen k erekci, ale i k většímu přirození?  Těžko!

Některé lokální prostředky mají údajně vliv na zvětšení penisu, ale při jejich použití většina uživatelů nezaznamenala valné výsledky. Chcete-li zvětšit penis, tak na lokální přípravky raději nespoléhejte. Žádný zázračný krém na zvětšení penisu bohužel není.

 

Masti, krémy a spreje na erekci pod drobnohledem

Nyní se podíváme se na lokální prostředky na erekci trochu podrobněji. Seznámíme se s jejich přednostmi a nedostatky. Dozvíte se také, které přípravky jsou bezpečné a podle uživatelů opravdu účinkují.

 

Krémy a masti na erekci jen při sexu bez kondomu

Masti a krémy na prokrvení penisu jsou vhodné pro sex bez kondomu. Nelze je použít zároveň s prezervativem, protože mohou narušit jeho povrch. Masti a krémy se po aplikaci zpravidla dobře vstřebávají. Jelikož se používají bez kombinace s bariérovou antikoncepcí, tak mohou mít vliv i na partnerku.

TIP NA ČTENÍ: Vše, co jste nevěděli o kondomech

Před prvním použitím se proto ujistěte, že vy ani partnerka nejste na látky v masti alergičtí. Při nechráněném styku se moc nedoporučuje používat krémy na znecitlivění penisu,
protože nelze vyloučit nežádoucí znecitlivění partnerky. Žena pak nemusí dosáhnout orgasmu.

 

Spreje na erekci využijete i jako lubrikant

Pokud chcete styk s kondomem, tak použijte spreje na penis. Lze je použít jak s prezervativem, tak bez něj. Rychle se vstřebávají. Výsledné erektilní účinky bývají silné pouze v případě, že zvolíte osvědčený produkt. Některé spreje jsou totiž zcela bez účinku.

VÍCE INFORMACÍ o přípravcích pro zlepšení erekce čtěte ZDE. 

 

Zvolit krém nebo raději sprej na penis?

Každý přípravek je vhodný za jiných okolností. Platí to i v případě sprejů a krémů na penis. Proto si povíme si něco tom, kdy je lépe zvolit krém na erekci a kdy je vhodnější použití spreje.

 

Kdy použít krém na penis?

Máte-li dlouhodobý vztah a preferujete sex bez kondomu.

Masti na erekci a krémy na prokrvení penisu jsou vhodné v případě, že máte stálou partnerku. Nelze je doporučit při častém střídání partnerek, protože při aplikaci mastí nelze použít kondom. Důvodem je jejich mastná konzistence, která připomíná lubrikanty na olejové bázi. Masti a krémy mohou narušit povrch prezervativu a snížit jeho funkci.

 

Kdy použít sprej na penis?

Trápí-li vás předčasná ejakulace nebo chcete použít kondom.

Přípravky na oddálení ejakulace mohou způsobit znecitlivění také u partnerky. Kvůli tomu nemusí žena dosáhnout orgasmu. Pro znecitlivění penisu je proto vhodnější použití spreje v kombinaci s kondomem, což u krémů a mastí nelze. Sprej na penis totiž bývá na vodní bázi, takže nehrozí poškození prezervativu.

sprej_na_erekci

Pokud sprej pálí příliš, opláchněte penis vodou

 

Chcete-li opakovaný styk

Pokud použijete sprej na erekci, tak dochází rychleji k regeneraci penisu po sexu. Díky tomu je možné opakovat styk vícekrát za sebou. Krémy a masti na erekci nelze v tomto případě doporučit. Neobsahují totiž látky, které po styku regeneraci urychlují.

 

Obecná doporučení pro používání sprejů, krémů a mastí na penis

Rozhodnete-li se nějaký lokální přípravek na potenci vyzkoušet, dodržujte při jeho používání následující doporučení.

  • Zvolte si důvěryhodný lokální prostředek, u něhož víte o jeho zdravotní nezávadnosti. Neaplikujte žádnou mast, krém či sprej na penis v případě, že máte podrážděnou pokožku na přirození.
  • Dodržováním uvedených doporučení se vyhnete nepříjemným a bolestivým nepříjemnostem.

PRO OTRLÉ: Nejhorší úrazy penisu na světě

 

Pozor na alergie! Jak zjistíte, že je použití přípravku bezpečné?

Nezapomeňte si přečíst složení přípravku a přesvědčte se, že na obsažené látky nemáte alergii. Nevíte, zjistit, že netrpíte alergií na daný přípravek? Pomůže vám jednoduchý test.

Před aplikací přípravku na penis vyzkoušejte lokální prostředek např. na zápěstí. Pokud se do 48 hodin nedostaví žádná alergická reakce (zarudnutí a podráždění pokožky), můžete prostředek aplikovat na své přirození.

 

 

Jak se mají správně krémy a spreje na penis aplikovat?

Před použitím jakéhokoliv lokálního prostředku si nejprve omyjte a osušte penis. Sprej před použitím protřepejte. Přípravky se aplikují jemným vmasírováním do penisu cca 15 minut před sexem.

Nanáší se tenká vrstva přípravku po celé délce penisu od žaludu po kořen nebo pouze na žalud. Záleží na druhu prostředku a doporučení výrobce. Krémy a spreje na podporu erekce se zpravidla nanáší na celý penis.

U znecitlivujících přípravků na oddálení ejakulace se obvykle přípravek nanáší pouze na žalud. Někdy stačí i pouhé potření oblasti uzdičky. Potřebné množství krému či spreje pro dosažení efektu je individuální záležitost. Podobně je tomu i s rozsahem lokalizace.

Je třeba vyzkoušet, co vám bude nejlépe vyhovovat. Chcete-li použít sprej současně s kondomem, tak počkejte cca 2 minuty až se sprej vsákne. Teprve pak navlékněte prezervativ. Účinky u lokálních přípravků vydrží zpravidla déle než hodinu.

 

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

 

Leave a Reply