Předčasná ejakulace – kompletní průvodce příčinami a metodami oddálení

 • Trápí vás předčasná ejakulace?
 • Jste hotový příliš rychle?
 • Nedokážete při sexu vydržet dostatečně dlouho, aby se udělala i vaše partnerka?

Předčasná ejakulace. Ač se muži s ejakulací setkávají prakticky denně, sami mnohdy neví, co vlastně pojem „předčasná ejakulace” znamená.

 • Kdy hovoříme o předčasné ejakulaci a kdy se jedná o klasickou ejakulaci?
 • Jak rychle se muž musí udělat, aby se udělal podle definic „předčasně”?

Pojďme si ji tady společně představit a následně také vyjmenovat, jaké jsou její příčiny a hlavně, jak se léčí.

předčasná ejakulace

 

Předčasná ejakulace

Podle statistik se v průměru 50 % mužů někdy ve svém životě setkalo s předčasnou ejakulací. Dokonce celých 13 % mužů se s touto poruchou setkává opakovaně.

Podle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN-10) se jedná o výron semene cca do 15 sekund od začátku pohlavního styku.

Podle jiných odborníků hovoříme o předčasné ejakulaci, pokud se muž udělá do 1 minuty od začátku sexu.

Pojem předčasná ejakulace zahrnuje širokou škálu krátkého trvání pohlavních styků, kterou nelze bez výhrad chápat jako sexuální dysfunkci.

Nepochybným defektem sexuální fyziologie je překotná ejakulace. Při tomto stavu dochází k výronu semene někdy již před imisí (ejaculatio ante portas), jindy při zavádění pohlavního údu do pochvy a nebo po několika kopulačních pohybech.

Předčasná ejakulace je definována jako „neschopnost dostatečně oddálit ejakulaci, aby mohlo dojít k uspokojení z pohlavního styku. K ejakulaci dochází před, nebo do 15 vteřin po začátku soulože.

MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV, ulekare.cz
MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV

 

Předčasná a „normální“ ejakulace

Právě v tom dělá většina pánů chybu. Vnímají svou ejakulaci jako předčasnou, přitom ejakulují v „povoleném čase”.

Abyste totiž předčasně ejakuloval, musíte vyvrcholit skutečně ve velice rychlém čase, v řádech sekund.

Za předčasnou ejakulaci lze považovat stav, pokud muž vyvrcholí do 15 až 60 sekund od začátku soulože. Jakýkoliv delší styk už je zcela normální.

Pokud tedy vyvrcholíte v řádech minut, už se nejedná o předčasnou ejakulaci.

Jestliže u vás vyvrcholení přichází později, řekněme kolem 10 minut, pak se nejedná o předčasnou ejakulaci.

Je-li však vaše partnerka stále ještě neuspokojená a žádá si víc, můžete ji vyzkoušet stimulovat před samotným sexem během delší předehry a sex zvolit až těsně před jejím vyvrcholením.

Předčasná ejakulace se uvádí jako ejakulace do 15 sekund od zahájení pohlavního styku.

Z lékařského hlediska se někdy uvádí i čas okolo 1 minuty.

MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze , ulekare.cz
MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze

 

 

Metody řešení předčasné ejakulace

Ač předčasná ejakulace není ničím příjemným a mnohým pánům dělá vrásky na čele, nejedná se o nemoc.

Není tedy nutné ji hned řešit léky nebo dokonce lékařskými zákroky. Vyzkoušet můžete celou škálu metod na prodloužení sexu.

De facto jsme všichni potomky předčasných ejakulací – v dávných dobách se pohlavní akt musel odehrát velice rychle, aby aktéři mezitím nebyli sežráni hladovou divou zvěří.

Takže kdo to stihl, předal genetickou informaci dál a tu dnes nosíme i my.

Sexuolog, klinický psycholog a psychoterapeut prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D., sexuologickaspolecnost.cz
Sexuolog, klinický psycholog a psychoterapeut prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D.

 

Znecitlivující gely sníží citlivost penisu

Jako první metodu oddálení ejakulace zde mám znecitlivující gely a spreje. Jedná se o speciální gely, nikoliv obyčejné lubrikanty, které vám pomohou snížit citlivost vašeho penisu.

Vy díky tomu vydržíte u sexu mnohem déle, neboť nebudete přijímat přes penis tolik erotických podnětů.

Tyto gely vám může předepsat pouze váš sexuolog nebo urolog. Sám si jej bohužel zakoupit nemůžete.

Tyto gely obsahují většinou lehká anestetika, která tlumí vjemy v okolí vašeho penisu.

Stále vše budete cítit, to se nemusíte bát, ale ne tak bouřlivě, jako obvykle. A díky tomu vydržíte při sexu mnohem déle.

Váš lékař vám může předepsat některý z místně znecitlivujících přípravků, kterými docílíte přiměřeného snížení dotykové citlivosti penisu.

Aplikují se v tenké vrstvě na celý povrch žaludu pohlavního údu, a to pod kondom. V některých případech postačí anestezovat jen oblast uzdičky na mužské předkožce.

Místně znecitlivující přípravky vyrobená ve formě masti je zapotřebí na penis aplikovat přibližně třicet minut před souloží, ve formě gelu patnáct minut před souloží a ve formě spreje pouhých pět minut před souloží.

MUDr. Václav Urbánek, CSc., vaclav-urbanek.cz
MUDr. Václav Urbánek, CSc.

 

Nicméně nesmíme zapomínat, že pokud natřeme znecitlivující mast či gel (zpravidla obsahují formy prokainu a trimekainu) na penis, samozřejmě znecitlivíme i vjemy partnerky v pochvě (je tedy vhodné je používat s kondomem).

K lokálním anestetikům je však třeba přistupovat opatrně a nejprve vyzkoušet, zda nebudou vyvolávat alergickou reakci (u nás či u partnerky).

Některým mužům pomáhá myslet na něco jiného (odpoutat pozornost) – sexuologové v tomto případě doporučují třeba odečítat po 7 z tisíce. Zní to sice úsměvně, ale zabírá to.

Je potřeba společně s gelem použít také kondom, na což upozorňuje i sexuolog prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D., sexuologickaspolecnost.cz
Je potřeba společně s gelem <strong>použít také kondom</strong>, na což upozorňuje i sexuolog prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D.

 

Chlazení penisu má podobný účinek a je zdrama

Podobnou službu vám ovšem dokáže poskytnout i jednoduché chlazení penisu. K tomu nepotřebuje nic speciálního. Stačí vám mísa s ledovou vodou nebo přímo s ledem.

Penis do ní na několik vteřin vložíte a okamžitě jej budete mít, stejně jako v předchozím případě, mírně znecitlivělý.

Někdy stačí zchladit jen žalud či uzdičku, tedy nejcitlivější části vašeho penisu. I když se penisu nakonec citlivost během sexu zase vrátí, vám už to vadit nebude.

Vy už totiž vydržíte dostatečně dlouho a nakonec vyvrcholíte společně s partnerkou. A to je cíl.

NAUČTE SE: Jak snížit citlivost penisu?

jak snížit citlivost penisu?

 

 

Hrubší kondomy sníží intenzitu dráždění

Hrubší kondomy jsou speciální typy kondomů, které najdete spíše v lékárnách než v drogériích, které jsou vyrobené z hrubšího materiálu, který opět tlumí vjemy přijímané z okolí.

Všechno okolo penisu najednou nebude tak silné a vášnivé. A má to i bonus – díky této metodě zároveň zabráníte nechtěnému početí nebo přenosu pohlavních chorob.

 

Přerušovaná soulož přeuší stimulaci

Pokud snižování citlivosti penisu nezabírá, můžete vyzkoušet i další triky pro oddálení ejakulace. Jako první z této kategorie mám přerušovanou soulož.

Už jste o ní určitě slyšel. Většinou se tento pojem spojuje s antikoncepční metodou, která má zabránit nechtěnému početí.

V tomto případě nám ale nejde tolik o nechtěné početí, jako o prodloužení sexu. A jak to funguje? Vždy, jakmile už na sobě ucítíte, že se blíží vyvrcholení, na chvíli sex přerušíte.

Ano, budete jej možná zprvu přerušovat hodně často, ale uvidíte, že malá sexuální pauza vám pomůže trochu snížit sexuální napětí a vy opět vydržíte o trochu déle. Metodě se říká také edging podle anglického slova edge = hrana. Zajdete na samou hranici vyvrcholení a necháte jej odeznít.

Zadržování ejakulace vlastní vůli není zdraví nijak škodlivé.

Mnoho mužů se cíleně snaží o oddálení ejakulace k prodloužení pohlavního styku před dosažením orgazmu.

Případné skeptiky uklidňuje MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV, ulekare.cz
Případné skeptiky uklidňuje MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV

 

Časté změny poloh různě mění dráždění

Stejně tak fungují časté změny poloh. U těch při sexuální pauze jen neodpočíváte a nečekáte, až trochu opadne sexuální vzrušení, ale rovnou také změníte sexuální polohu.

Klidně takto měňte polohy co půl minuty.

A přinese vám to hned dva benefity – vydržíte u sexu mnohem déle a zároveň během styku prostřídáte spousty poloh, a tak budete za postelového kance.

EXPERIMENTUJTE: Seřadili jsme 51 poloh z Kámásútry, které hravě zvládnete oba.

kámasútra

 

Polohy pro slabější stimulaci penisu

Když ještě k tomu budete pamatovat na výběr těch správných sexuálních pozic, můžete u sexu vydržet klidně i desítky minut.

Proč je tak důležité sexovat v těch správných polohách? Každá poloha je jiná. Někdy je při ní vagína stažená, jindy je více rozšířená. A to je právě fakt, se kterým můžete pracovat.

Volte takové polohy, při kterých je vagína vaší partnerky co nejvíce rozevřená, aby docházelo k co nejmenší stimulaci. Jsou to takové polohy, kdy má vaše partnerka podepřený zadeček a co nejvíce se vám otevírá.

Může to být klasický misionář, ale také poloha zezadu. Naopak se raději vyhněte pozicím, při kterých je vaše partnerka uzavřená a vy tak cítíte každý milimetr pohybu.

 

 

Erekční kroužky udrží erekci i po ejakulaci

Skvělou erotickou pomůckou pro prodloužení sexu jsou také erekční kroužky. Erekční kroužky jsou drobnou silikonovou pomůckou, která se nasazuje na vršek penisu.

Díky tomu, že je nejcitlivější část penisu zakrytá erekčním kroužkem, penis ztratí část své citlivosti, což vám opět přispěje k větší výdrži během sexu.

Stejnou službu vám může prokázat i návlek na penis. Cena za tyto pomůcky se pohybuje od 200 Kč.

EKONOMICKÝ TIP: Erekční kroužek FunFactory Lovering

erekční kroužek funfactory

 • dlouhá životnost
 • 100% silikon
 • voděodolný

 

Meditace pomůže ejakulaci vědomě oddálit

Možná si teď říkáte, proč zde zmiňuji nějakou meditaci. Ovšem počkejte. Často se totiž stává, že je předčasná ejakulace způsobená psychickým rozpoložením muže.

Je příliš unavený, přepracovaný, vystresovaný, a proto je meditace to pravé ořechové, co vám pomůže k přípravě na pohlavní styk s vaší partnerkou.

Díky meditaci se krásně uvolníte, uklidníte a zrelaxujete a pak, během sexu, nebudete mít žádné rušivé myšlenky.

 

Asexuální myšlenky mohou znemožnit erekci i vyvrcholení

Někomu také pomáhají zcela asexuální a neerotické myšlenky během sexu. Zkuste se na chvíli oprostit v myšlenkách od své dokonalé a úžasné partnerky a zabruste do vod zcela nevzrušivých.

Pomůže například představa na vaši tchýni, na celodenní nákupy, den strávený s dětmi v ZOO, apod. Možností je nespočet.

Záleží pouze na každém, co zrovna jej nevzrušuje a co mu naopak míru vzrušení ubírá. Fantazii se meze nekladou. Základem je pouze myslet na to, co vás vůbec nevzrušuje.

 

Častá masturbace pomáhá cvičit výdrž

Skvělou pomocí je ale i častá masturbace. Zkrátka se často sám dělejte. Tím z vás opadne největší sexuální napětí i vzrušení.

Dělejte se klidně každý den, nebo přímo před plánovaným sexem. Uvidíte, že pak při sexu vydržíte mnohem déle i bez znecitlivujících gelů či hrubších kondomů.

 

Tantrický sex jako metoda pro pokročilých

Další možností je také tantrický sex. Jedná se o masážní a meditační techniku, která by vám měla pomoci prodloužit sex, oddálit ejakulaci a také dosáhnout tvrdé erekce.

Tantrický sex můžete provozovat jak se svou partnerkou, tak i ve specializovaných salonech.

Je to něco mezi masáží a meditací. Asi to nebude pro každého, ale zkusit se má všechno. Díky tantře lépe poznáte své tělo a už se tak snadno nenecháte zatlačit do nechtěného předčasného vyvrcholení.

ZAJDĚTE SI NA EROTICKOU MASÁŽ: Navnadí rozhovor s provozní salonu Chillisalon.cz v pražském Karlíně

Chilli Salon Praha rozhovor

 

Kegelovy cviky umožní ovládat svaly zodpovědné za ejakulaci

Poslední možností, jak porazit předčasnou ejakulaci, jsou Kegelovy cviky.

Kegelovy cviky jsou speciální cvičební metodou, která pomáhá posílit svaly pánevního dna a které zároveň pomáhají prodloužit sex a oddálit ejakulaci.

 

Léčba předčasné ejakulace

Ovšem znovu opakuji, že předčasná ejakulace není žádná porucha nebo vážná nemoc. Vaše plodnost rozhodně není ohrožena. Pouze je to nepříjemnost, se kterou se musíte vypořádat.

Žádná nemoc ani zdravotní komplikace, které byste se měl bát.

Příroda nám přichystala zákon schválnosti. Čím více jsme krásou erotického protějšku fascinováni, tím mohutnější může být naše vzrušení.
MUDr. Václav Urbánek, CSc., vaclav-urbanek.cz
MUDr. Václav Urbánek, CSc.

Proto i odborník vám v prvé řadě doporučí některou z výše uvedených možností.

Pokud chcete váš pohlavní styk prodloužit, zkuste jiné polohy, dále, můžete vyzkoušet různé znecitlivující krémy, spreje nebo kondomy.

Někdy je příčinou příliš nízká frekvence pohlavního styku. Pomáhá také těsně před vyvrcholením stisknout penis těsně za žaludem. Je navíc šance, že s přibývajícím věkem se vaše výdrž bude prodlužovat.

MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze , ulekare.cz
MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze

 

Prášky na předčasnou ejakulaci

Pokud by vám nic z výše uvedeného nepomohlo, pokud byste stále měl potíže s předčasnou ejakulací, pak vám může pomoci lék na předčasnou ejakulaci – Dapoxetine.

Dapoxetine je účinná látka několik let hojně využívaná k léčbě předčasné ejakulace. Spadá do skupiny SSRI, tedy Specifických inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu.

Díky svým účinkům dokáže oddálit ejakulaci a prodloužit sex až o několik minut. Dapoxetine se užívá pouze před plánovaným pohlavním stykem. Doporučená počáteční dávka dapoxetinu je 30 mg.

O vhodných formách léčby předčasné ejakulace a o terapeutických přístupech byla vedena řada diskuzí. Jedno je však jisté – a je nutné, aby to pacienti věděli:

Úspěšná léčba je vždy velmi náročná jak časově, tak i terapeuticky, a to jak pro terapeuta, tak i pro pacienta.

Neexistuje žádný kouzelný proutek, který by předčasnou ejakulaci rychle natrvalo vyřešil. Ale pozorovali jsme i výjimky, kdy se stav rychle upravil.

Efekt se dostavil například po eliminaci rušivých podnětů, jako je strach z nechtěného těhotenství, stačilo zajistit vhodnou antikoncepci. Nebo se efekt dostavil po zajištění dostatečného soukromí. Dobré zkušenosti máme i s využitím hypnoterapie.

MUDr. Jiří Čalkovský, sexuologie-brno.cz
MUDr. Jiří Čalkovský

 

Jak prodloužit sex?

Netrápí vás vyloženě předčasná ejakulace, ale přece jen byste si přál trochu prodloužit sex?

Ze studie časopisu The Journal of Sexual Medicine z roku 2005 vyplývá, že muži s diagnózou předčasné ejakulace vyvrcholili v průměru za 1,8 minuty, zatímco u ostatních se jednalo o průměr 7,3 minuty.

Chtěl byste toto číslo prodloužit? Chtěl byste u sexu vydržet podstatně déle? Pak vyzkoušejte jednu z následujících rad:

 

Pravidelný sex

V prvé řadě je potřeba zajistit si pravidelný přísun sexu. Nejde se se svou partnerkou milovat jen jednou za půl roku a očekávat přitom zázraky.

Musím zdůraznit, že úplně nejzákladnějším předpokladem k terapii předčasné ejakulace je zajištění pravidelnosti v sexuálním režimu muže.

Jinými slovy, pravidelnosti i dostatečné četnosti pohlavních styků. Je vhodné uskutečňovat je několikrát týdně.

Pokud totiž mezi jednotlivými ejakulačními vybitími (zejména u jedince mladého) vznikne časový výpadek celotýdenní či třeba ještě podstatně delší, tak při následném pohlavním styku pak u každého muže nastoupí tendence k urychlení nebo dokonce k překotnosti ejakulace.

To není žádná porucha, ale fyziologická zákonitost.

Uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc, vaclav-urbanek.cz
Uznávaný odborník v oblasti sexuologie MUDr. Václav Urbánek, CSc

Pokud tedy víte, že jste příliš dlouho sexuálně abstinoval, svěřte se s tím své partnerce a připravte ji na možnou variantu rychlého vyvrcholení.

Ovšem můžete takové situaci předejít delší předehrou. Sex bude v takovém okamžiku pouze třešničkou na dortu.

NAUČTE SE: Milostná předehra tak, že vám žena lehne k nohám.

milostná předehra

 

Změna životního stylu

Zároveň je ale potřeba stále dbát i na vaše zdraví a fyzičku. Není možné očekávat, že budete v posteli za hřebce, když v posilovně jste leda tak za osla.

Udržujte se proto v perfektní kondici, choďte pravidelně do přírody, snažte se pořádně cvičit a budujte si fyzickou odolnost.

Možná se to nezdá, ale právě fyzická zdatnost je klíčem ke zdraví a sexuální spokojenosti.

A nejen, že u sexu vydržíte déle, ale také pro svou partnerku najednou budete mnohem atraktivnější.

 

Sex během menstruace

Není to ani tak způsob prodloužení sexu, jako spíše využití nastalé situace. Nejsilnější a nejrychlejší orgasmus totiž ženy prožívají při menstruaci.

Pro někoho je to možná nepředstavitelné, nebo dokonce odporné, ale právě v tomto období jsou ženské pohlavní orgány nejprokrvenější, a tedy i nejcitlivější.

Toho můžete využít ve svůj prospěch a obšťastnit sebe i svou partnerku během její periody. Navíc se nemusíte strachovat, že byste byl příliš rychle.

Vaše partnerka totiž bude stejně rychle jako vy, a tak si nebude připadat zanedbaně.

BUĎTE OPATRNÝ: Sex během menstruace je povolený, dbejte však hygieny a bezpečnosti.

 

Vyzkoušejte masturbaci před sexem

A na závěr zde mám znovu masturbaci před sexem. Vím, že už jsem o ní jednou mluvila, ale je to skutečně důležité.

Nemasturbujte jen jednou týdně, když si na to zrovna vzpomenete. Zkuste masturbovat pravidelně, anebo ideálně vždy před plánovaným pohlavním stykem.

Perfektním scénářem je masturbace v den sexu, řekněme odpoledne, a pak večer samotný pohlavní styk s vaší partnerkou.

Na samotný sex nebudete tak nažhavený a vydržíte u něj mnohem déle, než kdybyste vůbec nemasturboval.

 

Koho předčasná ejakulace ohrožuje?

Běžně je předčasná ejakulace přisuzována mladým, nezkušeným mužům, kteří se sexuálním životem teprve začínají.

Podle jistého německého výzkumu dokonce při prvním styku selhává až 40 % vysokoškoláků. Ovšem není to úplně pravda.

Předčasná ejakulace se týká jak mladíků, tak i zralých, zkušených mužů. Potkat může všechny bez ohledu na věk, postavení, vzdělání nebo finanční zázemí.

Týká se tedy naprosto všech.

 

 

Příčiny předčasné ejakulace

Základním důvodem, proč dochází k předčasné ejakulaci, je, že je váš penis příliš citlivý. Je natolik citlivý, že nedokážete sám vlastní vůlí oddálit vyvrcholení. Jenže není to nic neobvyklého.

Tato oblast je totiž velmi bohatě inervována. Jen předkožka obsahuje 20 000 nervových zakončení na rozdíl od 8 000 v klitorisu. Váš penis přenáší tolik erotických podnětů, že to prostě nejde jinak.

V takovém případě je nejlepší vyzkoušet jednu ze mou zmíněných rad na snížení citlivosti vašeho penisu.

Dalším důvodem mohou být malé sexuální zkušenosti. Ještě donedávna se totiž mělo za to, že předčasná ejakulace je problém, který trápí hlavně mladší muže na počátku sexuálního života.

I když už dneska víme, že tomu tak není a i zkušení milenci mohou sem tam zažít předčasnou ejakulaci, přece jen na tom něco bude.

Odborníci často hovoří o tom, že stejně jako se člověk musí naučit udržet močení, musí se také naučit ovládat ejakulaci.

Chce to tedy trénink a časté opakování sexuálního styku, aby muž získal 100% kontrolu nad svou ejakulací a svým vyvrcholením.

V neposlední řadě může stát za předčasnou ejakulací nízká četnost sexuálních styků, nepříznivé podmínky, či prostě jen únava nebo přepracování.

Neúspěšné případy jsou především ty, kdy pacienti sami nebo jejich partnerky nespolupracují a neřídí se instrukcemi – to je stejné jako ve všech oblastech medicíny.

Terapie pak není dostatečně účinná, bez úsilí pacienta to prostě není možné. Za jak dlouho se vyléčí?

To je velmi individuální, někdy stačí jediná konzultace, během níž se problém otevře, pojmenuje, partneři si vzájemně sdělí svá očekávání a směřují k vyřešení celé situace, jindy to však trvá i několik měsíců.

Sexuolog prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. přitakává, že úspěšnost léčby předčasné ejakulace je vysoká, sexuologickaspolecnost.cz
Sexuolog prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. přitakává, že úspěšnost léčby předčasné ejakulace je vysoká

 

MUDr. Václav Urbánek, CSc. doporučuje:

 1. Striktně dodržujte četnost ejakulačních vybití, a to nejlépe každý druhý den, čili obden.
 2. Vyzkoušejte tradované rady: Během soulože např. přenášejte svou mysl k neerotickým představám, čistě prozaicko-pracovním. Někdo také zařazuje do série kopulačních pohybů přestávky. Vyzkoušejte změny poloh nebo pauzy během sexu.
 3. Některým mužům pomáhá, když před pohlavním stykem onanují až do ejakulace.
 4. Nejen z důvodů antikoncepčních používejte kondom, využijte tedy tlumivý mechanický vliv této latexové membrány.
 5. Lékař vám může předepsat tlumivou mast nebo gel.

 

SLOVO AUTORKY:

Natálie Markovská

Pánové, chápu, že vás rychlé vyvrcholení trápí a že si přijdete neschopně, ale věřte, že předčasná ejakulace není ani nemoc, ani zdravotní problém.

Navíc se s ní nemusíte smířit. Stačí vyzkoušet jednu z výše uvedených rad. Skutečně, jen to vyzkoušejte. Však, co horšího se stane, než zase vyvrcholíte předčasně?!

Vždyť ale o nic nejde. Tak to pak zase vyzkoušíte znovu a znovu. Uvidíte, že jedna z uvedených možností určitě zabere a to pak bude sex, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply