Sexuolog Uzel: První sexuální příručky? Jejich rady vás spíše pobaví

Sexuologie je obor, u kterého může být zdání, že se nevyvíjí příliš dopředu.

Ovšem, pokud bychom nahlédli do nějaké z příruček z minulého století, asi bychom se hodně divili. Příručky vaše sexuální neduhy sice nevyřeší, ale jistě stojí za pozornost dobový pohled na věc.

Sto let stačilo k tomu, abychom dovedli prosvítit lidské tělo a měli možnost ho důkladně prozkoumat skrz.

Lékařská sexuologie sice vypadá, že se jí to netýká, ale to je ovšem omyl. Stačí, když se podíváte do pár desítek let starých příruček a budete velmi překvapení.

sexuální příručky z minulosti

 

Onanie je škodlivá pro sex

Přímo literárním pokladem je kniha doktora K. Malého z dvacátých let minulého století. Jmenuje se Žena, její krása a život pohlavní.

Na straně 76 je uvedeno:

Neschopným stává se onen muž, který ve svém mládí žil bezuzdný život pohlavní. Zvláště to platí o mužích, kteří byli houževnatě oddáni onanii.

Jejich úd ihned změkne a z pochvy se vysmekne. Tím zničeno jest štěstí jeho manželské nadobro“

To je samozřejmě z dnešní perspektivy nesmysl. Platí to spíše naopak. Zvýšený počet poruch erekce se vyskytuje u mužů, které nikdy v životě nenapadlo si hrát se svým penisem.

Doktor Malý dále doporučuje velice kuriózní rady, co dělat při léčbě mužské impotence. Z jeho tehdejších nápadů dodnes platí snad jen zdravý životní styl.

O škodlivosti kouření se tehdy ještě příliš nevědělo.

RYCHLÝ TEST IMPOTENCE:

Zodpovězte 15 rychlých otázek, zjistěte stupeň rozvoje impotence a nechte si poradit, co dělat.

 

 

Zázrak se někdy dostaví 

Tím však kniha zdaleka nekončí. Doktor Malý se domnívá, že někdy se dostaví u impotence kouzlo: „Někdy se při léčbě stane zázrak. Ztopoření se konečně dostaví. Avšak známka tato nesmí nikoho naplniti radostí, že snad ze svého neduhu úplně jest vyhojen. Zázrak bývá jednorázový“.

Tento výrok už je zcela v rozporu s poznatky dnešní medicíny. Pokud se dostaví úspěch v léčbě, není to považováno za zázrak. Navíc i takto jednorázový úspěch může mužům často pomoct k tomu, aby konečně překonali svůj strach ze sexu, respektive z toho, že při něm selžou.

Právě díky úspěchu, byť jednomu, se muži podaří zbavit se obav, že se sexuálního neúspěchu stane jeho denní chléb. Další pohlavní akty se obvykle daří praktikovat bez léčby.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: 3 silní zabijáci mužské plodnosti, kterým se pravidelně vystavujete.

zabijáci mužské plodnosti

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply