Řešením erektilní dysfunkce můze být sport a pohyb, odhaluje studie

sport pro zlepšení erektilní dysfunkce

Sexuální funkci je možno zlepšit pomocí čtyřiceti minut aerobního cvičení čtyřikrát do týdne. Říkají to nejnovější výzkumy. 

Erektilní dysfunkce je nejčastější mužskou sexuální dysfunkcí. Je definována jako soustavná nebo opakující se neschopnost dosáhnout a udržet erekci dostačující pro sexuální aktivitu. Jinými slovy, přetrvávající problémy s jejím nástupem nebo udržováním v průběhu pohlavního styku nebo masturbace. 

Problémy s erekcí jsou častější u kuřáků a u mužů, kteří jsou fyzicky neaktivní nebo mají nadváhu. Je také častější u mužů s vysokým krevním tlakem, kardiovaskulárními chorobami a cukrovkou. Problémy s erekcí tak mohou být prvním příznakem vaskulárního onemocnění.

Asi 23 % sportovně neaktivních mužů a asi 23-40 % obézních mužů trpí erektilní dysfunkcí, stejně jako 40 % mužů léčených na vysoký krevní tlak a 75 % mužů s kardiovaskulárním onemocněním.

Pro srovnání 18 % mužů v běžné populaci má nebo někdy mělo erektilní dysfunkci.

Právě cvičení je faktorem, který je nejsilněji propojen s funkcí erekce, a který nejvýznamněji ovlivňuje cévní zdraví, protože tělesná aktivita zlepšuje prokrvení celého těla, včetně penisu.

Tělesná aktivita střední až vysoké intenzity po dobu čtyřiceti minut, čtyřikrát týdně po dobu šesti měsíců vedla ke zlepšení nebo dokonce k normalizaci erekce. Po šesti měsících fyzické aktivity, muži, kteří nemohli masturbovat nebo mít sex na dlouhou dobu, byli schopní obnovit sexuální aktivitu.

Pokud nemáte vůbec žádný pohyb a chcete to změnit, je důležité, abyste se nedostali do příliš náročného režimu, který pro vás nemusí být vhodný. Nejlepší je začít s jednoduchou aerobní aktivitou jako je procházka, plavaní nebo jízda na kole.

Zároveň zvyšovat tempo a vzdálenost týden po týdnu. Po několika týdnech můžete přidat jogging, tanec, tenis nebo fotbal. Můžete vyzkoušet i posilovnu.

Pro posílení krevního oběhu – v celém těle i penisu – musí být intenzita cvičení mírná až vysoká. To znamená, že si zahřejete tělo, váš tep se zvýší a budete tak zadýchaní, že bude obtížné si povídat. Fyzicky aktivní životní styl by pak měl být pouze začátkem trvalých změn životního stylu.

PŘEDEŠLÁ ZPRÁVA: Technika mindfulness jako cesta k lepšímu sexu i erekci.

mindfulness a erekce

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

/ZDROJ ZPRÁVY/

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply