4 luxusní lubrikační gely + pár dobrých rad, jak s nimi bezpečně zacházet

Lubrikační gely mají svou dlouhou, pikantní historii. Už od pradávna se muži a zejména pak ženy snaží zpříjemnit milování nejrůznějšími oleji.

Přímými předky současných lubrikantů jsou olivové oleje, slunečnicové oleje, ale i nejrůznější živočišné tuky. Lidé volí lubrikanty nejčastěji ve chvíli, kdy jim to tam dole přirozeně příliš neklouže.

Dále ve chvíli, kdy si chtějí sex zpříjemnit, kdy používají nejrůznější sexuální pomůcky, když chtějí odhalit tajemná zákoutí análního sexu, anebo třeba při sexuální praktice fisting. Jednotlivé lubrikační gely se liší podle toho, na jaké bázi jsou vyrobeny a jak fungují.

luxusní lubrikační gely

4 tipy na luxusní lubrikační gely

Hledáte na trhu luxusní lubrikační gel, který posune vaše milování na zcela novou úroveň? Pak vám přináším tipy na 4 luxusní gely, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

<strong>YESforLOV - vzrušivý gel pro ženy</strong>

YESforLOV Vzrušivý gel pro ženy představuje vysoce kvalitní lubrikant na vodní bázi určený pro všechny sexuální hrátky.

Je vhodný jak pro použití s kondomem, tak i s erotickými hračkami z lékařského silikonu.

Tento lubrikační gel obsahuje mimo jiné také B-Arginin, což je přírodní aminokyselina, která pomáhá rozšiřovat cévy.

Yes for Love vzrušivý gel pro ženy

 • Dobře klouže
 • Skvěle zvlhčuje
 • Dlouho vydrží
 • Podporuje vzrušení u ženy
 • PH neutrální
Velikost balení: 100 ml
Počet dávek: cca 20 dávek v lahvičce

 

 

<strong>Bijoux Indiscrets Twenty One silikonový lubrikační gel</strong>

Další vysoce kvalitní lubrikační gel na bázi silikonu, Bijoux Indiscrets Twenty One. Gel je velice jemný a příjemný.

Můžete jej používat jak při klasickém vaginálním sexu, tak i při análku. Ovšem pamatujte na to, že díky své silikonové bázi není vhodný pro některé erotické hračky.

Navržen je s maximálním ohledem na citlivé ženské sliznice. Pocit zvlhčení a kluznosti oceníte při jakémkoliv sexu s partnerem, ať už si budete užívat doma v ložnici, nebo třeba někde venku.

Bijoux Indiscrets silikonový gel

 • Špičkový výrobek
 • Šetrný k pokožce
 • Nezasychá
 • Nelepí
 • Skvěle klouže
 • Nepoškozuje kondomy
Velikost balení: 100 ml
Počet dávek: cca 20 dávek v lahvičce

 

 

<strong>Kosmetika LELO - hydratační lubrikační gel 150ml</strong>

Dalším zástupcem vysoce kvalitních a luxusních lubrikačních gelů je Kosmetika LELO – Hydratační lubrikační gel 150ml. Jediný tento má objem 150 ml, a tak je vhodný pro náruživé milovníky, kteří potřebují mazat, mazat a zase mazat.

Opět se jedná o lubrikační gel na vodní bázi, a tak se jej nemusíte bát použít s erotickými pomůckami, kondomy ani třeba v případě přecitlivělé pokožky. Dopřejte si prvotřídní zážitek při sexu díky tomuto špičkovému lubrikantu.

Lubrikační gel Kosmetika LELO

 • Nežmolkuje
 • Extra kvalita
 • Vhodný s kondomy
 • Univerzální použití
 • Krásně klouže
 • Větší objem
Velikost balení: 150 ml
Počet dávek: cca 30 dávek v lahvičce

 

 

<strong>YFL Anální lubrikační gel</strong>

Jako posledního zástupce luxusních lubrikačních gelů zde mám YESforLOVE Anální lubrikační gel. Jak už  název napovídá, je tento přípravek zejména k análnímu sexu.

Dokáže jej maximálně zpříjemnit a usnadnit. Vaše anální hrátky se stanou díky tomuto gelu nevšední a vysoce příjemné.

Díky své hustotě a nezasychavosti skvěle klouže, takže ho nemusíte použít takové množství. Na jedno použití vám budou stačit dvě malé kapky.

YESforLOVE anální gel

 • Ideální pro anální sex
 • Nekompromisní klouzavost
 • Špičkový výrobek
 • Nelepí
 • Nepoškozuje kondomy ani erotické hračky
Velikost balení: 100 ml
Počet dávek: cca 20 dávek v lahvičce

 

 

Kdy sáhnout po lubrikačních gelech?

Po lubrikantu můžete sáhnout prakticky kdykoliv, i když s vlastním zvlhčením problém nemáte. Dlouhou dobu byly lubrikanty spojovány jen s gayi a ženami trpícími vaginální suchost. Avšak mezi lidmi se rozrůstá trend používat lubrikanty, aby si zpříjemnili sex.

Samozřejmě lubrikant hodně pomůže, pokud má partner například velké nádobíčko, anebo když používáte nějakou erotickou hračku. Pak je samozřejmě lubrikační gel zcela na místě. Lubrikanty přinesou intenzivnější pocity, špetku zábavy nebo pomohou ke zvlhčení.

Lubrikant je pomůcka zcela dokonalá – vše s ním jde lépe

 

Jak poznáte, že jste na lubrikant alergičtí dříve, než jej koupíte?

Vyzkoušejte nejprve daný lubrikant na ruce či na noze, abyste viděli, zda se na daném místě nevytvoří nějaká alergická reakce. Nechejte lubrikant působit alespoň po dobu 20 minut. Pokud ani druhý den na daném místě nic podivného neuvidíte, můžete lubrikant v klidu používat.

Pokud se vám pokožka podráždí, výrobek ihned přestaňte používat

 

Nejčastější složení dobrých lubrikantů

Nejčastěji jsou lubrikační gely složené z velké části z vody, dále pak obsahují propylenglykol, hydroxyethylcelulózu, benzoan sodný, sorbát draselný, tetranatrium EDTA, extrakt ze ženšenu, Avena sativa extrakt, polysorbát-20, aspartam, Polyquaternium-5, PEG-45M a kyselinu citronovou.

Z těchto látek jsou nejdiskutabilnější propylenglykol, hydroxyethylcelulóza a benzoan sodný. Právě tyto složky mohou vyvolávat u citlivých jedinců alergickou reakci.

Podle některých odborníků bývá výskyt alergické reakce na propylenglykol hlavně u lidí s ekzémem a s atopickou pokožkou. Ti by se měli této látce raději vyhnout.

Na hydroxyethylcelulózu většinou nebývá alergie, ovšem je nutné poradit se v případě nejistoty a podezření se svým lékařem.

Benzoan sodný se nejvíce používá jako konzervant. Nedoporučuje se pro použití u dětí a může na něj vzniknout silná alergická reakce.

 

Jsou nějaké lubrikanty nevhodné k použití s kondomem?

Některé lubrikační gely není vhodné použít s výrobky vyrobenými z lékařského silikonu. Většinou se jedná o nejrůznější vibrátory a erotické hračky.

Ovšem s kondomy můžete používat prakticky všechny lubrikanty na vodní bázi, které najdete na trhu. Pouze si dejte pozor na lubrikanty, které jsou vyrobené na silikonové bázi. Ty nemusí být k použití s kondomy vhodné. To se však vždy dozvíte v informacích na balení.

A pokud narazíte na lubrikant na bázi oleje, pak jej rozhodně nepoužívejte s latexem. Oslabují totiž jeho strukturu, takže pak hrozí prasknutí.

 

Stane se něco, když lubrikant slížete?

Musíte vyhledat lékaře, pokud lubrikant sníte? Dle výrobců ne. Pokud se vám dostane lubrikant na tvář či přímo do úst, nic by se vám nemělo stát. Asi to nebude dvakrát vyhlášená pochoutka, ale zdravotní následky by to mít nemělo. Stačí si vypláchnout ústa vodou a pokračovat v erotických hrátkách.

 

Lubrikační gel a oči

A co když se dostane lubrikant do očí? Stane se něco? Stejně jako v případě úst, oči vypláchněte vodou a můžete pokračovat. Pouze, pokud byste měli oči přecitlivělé a stále podrážděné, vyhledejte odbornou pomoc.

Podráždění očí je naštěstí ojedinělé, alergií ale trpět můžete. Snažte se, aby se vám lubrikant do očí ideálně nedostal.

 

Levný nebo drahý lubrikační gel?

Začátečníci často dělají tu chybu, že si pořídí ten nejlevnější lubrikační gel, na který v obchodě narazí. Pak jsou s ním často nespokojeni, neplní jejich představy, jaké o lubrikantech měli, a mohou páchat více neplechy než užitku.

Proto je vhodné hned na začátku investovat do kvalitního lubrikantu. Ten rozdíl je znatelný prakticky na první pohled.

Delší výdrž, je příjemný na omak, obsahuje kvalitní přísady, má dlouhou životnost a přináší skvělé výsledky. To všechno se pojí s kvalitními, luxusními lubrikačními gely oproti jejich levnějším bratříčkům.

Ano, sice si za ně trochu připlatíte, ale ten sex pak za to skutečně stojí. Navíc se nemusíte bát, že by vás ještě více vysušoval nebo zanechával mastný film.

Lubrikant se dotýká nejcitlivějších tělesných partií, proto do něj investujte a dbejte na kvalitu a bezpečnost

 

Je nějaký rozdíl mezi vaginálními a normálními lubrikanty?

Na trhu se můžete setkat s nejrůznějšími druhy lubrikačních gelů.

 • lubrikanty pro delší sex,
 • lubrikanty s afrodiziaky,
 • lubrikanty pro anální sex a fisting,
 • lubrikanty s hřejivým nebo chladivým účinkem,
 • lubrikanty přírodní/organické/bio,
 • lubrikanty s lahodným aroma,
 • lubrikanty na bázi oleje atp.

Mezi všemi těmito kategoriemi můžete narazit i na vaginální lubrikanty. V čem se liší od těch klasických?

Tyto lubrikanty neobsahují žádné estrogeny a tudíž by měly podporovat vaginální zvlhčení. Jejich hydratační účinek může trvat dokonce až několik dní.

Na druhou stranu je ale není možné považovat jako léčbu vaginální suchosti. Jako krátkodobé řešení jsou fajn, jako léčba jsou zcela nevhodné.

 

Mám doma gel po záruce – co s ním?

Pokud jste příliš dlouho na svůj lubrikační gel ani nesáhl a nyní zjišťujete, že je několik měsíců po doporučené době spotřeby, rozhodně jej už nepoužívejte. Ano, nemusí se nic stát, ale kdo to chce riskovat?!

V takovou chvíli je dost pravděpodobné, že bude některá ze složek lubrikantu již neúčinná, dokonce třeba i zdraví nebezpečná. Ač tedy může být tuba s lubrikantem stále poloplná, raději jej přesuňte do odpadkového koše a pořiďte si nový. Nehazardujete totiž jen s alergickými reakcemi, ale celkově se svým i s partnerčiným zdravím.

 

Pořádně mažte a mějte sex bezpečnější i příjemnější

Lubrikační gely jsou skvělou pomůckou, která by neměla chybět v žádné ložnici. Stačí pár kapek a okamžitě bude váš sex vášnivější a zajímavější.

Nezáleží na tom, zda máte problémy se zvlhčením. Lubrikanty mohou používat doslova všichni a užít si tak nevšedního sexu. Jsou velmi kluzké a dají se použít i na větší plochy těla třeba i k erotické masáži. Stačí jen popustit uzdu své smyslné fantazii.

TIP: Pomůcky jsou leckdy drahé a je potřeba řádně se o ně starat. 

Natálie vybrala kvalitní lubrikační gely bezpečné jak pro vás, tak pro vaše hračky. Klikněte a vyberte si.

lubrikační gely na pomůcky

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

 

Leave a Reply